Mobilā versija
+5.9°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
3. augusts, 2012
Drukāt

Ja joprojām grib bildēt melnbalti


Foto - LETAFoto - LETA

Man joprojām ir labs fotoaparāts ZENIT. Bet kur lai iegādājas filmiņas, ķimikālijas to attīstīšanai, fotopapīru un citas foto preces bilžu izgatavošanai? 
Pēteris Sudmalis Grobiņā


 

Aptaujātie fotogrāfi kā pirmo nosauc veikalu “Foto 56” Rīgā, Lāčplēša ielā 56, kur var nopirkt gan Krievijā, gan citās valstīs ražotas fotopreces, kuras var izmantot melnbaltu attēlu iegūšanai. Ir nopērkamas kā jaunas, tā arī lietotas preces par pavisam demokrātiskām cenām.

Latvijas Fotogrāfijas muzeja vadītāja Maira Dudareva zina teikt, ka tie fotogrāfi, kas joprojām bildē melnbaltus attēlus, nepieciešamos līdzekļus visbiežāk iegādājas internetā no veikaliem vai privātpersonām, vai arī pasūta foto veikalos un darbnīcās.

Fotogrāfs no Liepājas Guntis Jostmanis stāsta, ka Liepājā neesot fotoveikala, kur var iegādāties melnbaltās fotofilmas, attiecīgas ķimikālijas un fotopapīru. Arī viņš šīs lietas iesaka meklēt internetā vai Rīgā.

“Kodak” fotoveikala salona “Soms un co” Liepājā vadītāja Aina Soms atzīst, ka P. Sudmalis ir attapies kādus piecus gadus par vēlu, kad visu nepieciešamo melnbaltajām bildēm varējuši nopirkt arī viņu veikaliņā. Tagad šādas lietas ražo tikai īpaši lieliem klientiem, tādiem kā Liepājas “Metalurgs”, taču darbnīcā no krāsainajām filmām bez problēmām var ātri izgatavot arī melnbaltus attēlus. Tomēr, tā kā sava hobija dēļ cilvēki gatavi tērēt laiku un ne mazās summas, A. Soms piekrīt, ka fotografēšana ar fotoaparātu vectētiņu nav neiespējama. Kādā interneta veikalā viņa bija pamanījusi fotopapīru un ķimikālijas 50 melnbaltām bildēm par 80 ASV dolāriem.

 

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+