×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
3. decembris, 2012
Drukāt

Ja jums ir problēma, ministrs to atrisinās!

Foto - LETAFoto - LETA

Pieņemsim, ka jums ir, mūsdienīgi izsakoties, sasāpējis jautājums, ko risināt. Ja tamdēļ esat dibinājis paramilitāru organizāciju, gribat sasaukt otru Saeimu vai aicināt uz Latgales autonomiju, baidos, ka nesastapsiet iestāžu pretimnākšanu, vienīgi miegains drošības dienesta ģenerālis vāks datus, lai atņemtu jūsu “Spīļarkla un zobena savienībai” reģistrāciju, bez kuras darbošanās Latvijā būs nedaudz apgrūtināta.

 

Turpretī, ja esat civilists, kurš, teiksim, pakļuvis zem iztikas minimuma līmeņa un dzīvo pliks kā baznīcas žurka, ja nelaimīgā kārtā esat šai valstī sācis uzņēmumu vai prāta aptumsumā ļāvies ievēlēties pašvaldībā, tad ar miermīlīgiem iedzīvotājiem instances labprāt tiecas pēc dialoga. Šie ir ļoti laipni, atsaucīgi ļaudis – mūsu tagadējie ministri. Ar savu cienību, diplomātisko iznešanos viņi akurāt atbilst tam, kā es iztēlojos Latvijas Republikā akreditētos ārvalstu sūtņus. Šis manierīgums, iejūtība nepavisam neatgādina vecos laikus, kad par liekēdību draudēja mest izbetonētās telpās!

Tagad kungi saka – jā, jums ir problēma. Jums šī lieta ir prioritāra. Lūk, inovācija, kā mūsdienās veido dialogu, un formāts, kā varai sarunāties ar pilsonību. Amatu personas teiks – mēs fokusēsim uzmanību. Par to tiks diskutēts. Ierēdņi jau izstrādā kritērijus. Institūcijas ir tuvu viedokļu saskaņošanai. – Ā, priecīgi satraukts, dialogā iesaistītais laimes luteklis ar cerību balsī jautās – tātad mans dzīves līmenis paaugstināsies? Ministra pierē kļūst par grumbu vairāk. Ziniet, tas nav vienas dienas un viena mēneša, un varbūt pat ne viena gada jautājums. Vienas ministrijas rīcībā nav visu nepieciešamo instrumentu, lai sameklētu risinājumus. Tomēr uztraukumam nav pamata – darba grupa strādā. Tas cilvēku vienmēr kaut kā iedrošina un pacilā. Šitādu pretimnākšanu!

Bet, ministrs turpina, mēs nodalīsim funkcijas. Jūsu jautājums ir piekritīgs citai struktūrai. Mēs paši to rosinājām, bet nesaņēmām koalīcijas partneru atbalstu. Taču mēs noteikti par to iestāsimies – mēs turpināsim reformas!

Un atkal esot pagodināts. It kā nieka mušiņa atlidojāt ar savu sīko vajadzību, bet pēc ministra runas tā vien izklausās, ka jautājums tiks pacelts ne zemāk kā ANO līmenī! Var būt, ka iejauksies pat Šveice! Lūk, kāda izskatās kā no sviesta piloša, pirmšķirīga komunikācija un izdevies dialogs!

Tā vis nav rupja, neiecietīga atciršana – a mums darbalaiks beidzies! Varat griezties tiesā, tur jūs taisnību sameklēsiet! Iedodiet vizītkarti, mēs piezvanīsim. Te jūs saprotat, ka mašinērija iegriezusies jūsu labā, ieeļļotie zobratiņi nesaķerdamies strādā un gludi ritošā ķēdē viss ved pie gaužām ātra risinājuma. Nudien, šī ir neaprakstāma laimes sajūta, ka esat iesaistīts dialogā, kur pretējā puse galda otrā galā ar galvu vien māj.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+