×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
19. decembris, 2012
Drukāt

Ja jūtat, tad neklusējiet!

Foto - LETAFoto - LETA

“Esmu sašutusi par konferencēm, kas notika Latgalē un kur runāja par Latgales atdalīšanu no Latvijas. Turp vajadzēja doties prezidentam, valdības pārstāvjiem, Drošības policijai un apturēt šādus pasākumus. Uzdāvinājām Krievijai Abreni, tagad dāvināsim arī Latgali?”
 (Ginta Ķeruka Limbažu novadā. “Latvijas Avīze”, 13. decembrī)


 

Mūsu lasītāja no Limbažiem ir sašutusi, piekritīsim – pamatoti sašutusi, un netrūkst arī citu sašutušu līdzpilsoņu. Pasākumā, ko Daugavpilī noturēja no Rīgas izbraukušie “autonomijas” aģitatori, valdības vīru nebija, tur bija darbs policijas kārtībniekiem. Toties bija un notikušo ziņoja “Latvijas Avīzes” speciālkorespondents Ģirts Vikmanis, un viņa operatīvos novērojumus mūsu laikrakstā lasījāt jau 10. decembra numurā. Šajā t. s. konferencē piedalījušies labi ja pussimts interesentu, daļa ar sliktu uzvedību. Bet ne tas zīmīgākais! Bet tas gan, ka “vecie cīnītāji” no Rīgas – kā pats Vladimirs Lindermans un Konstantīns Matvejevs – Baltijas Starptautiskās akadēmijas lektors, politiskās aprindās pazīstams vīrs. No “jaunatnes” pie vadības galda sēdējuši pēdējā laikā bieži tamlīdzīgās aktivitātēs rosīgais kāda LU institūta vadošais pētnieks (kā viņu publikai stāda priekšā) politoloģijas doktors Andrejs Berdņikovs un advokāts Ilarions Girss, abi no Vladimira Lindermana partijas. Tāds ir autonomijas propagandas idejiski organizatoriskais kodols, kas izbraukuma pasākumā centies iestāstīt, cik tāda Latgales autonomizēšana Latvijā un faktiski – no Latvijas – esot laikmetīga, likumīga un nepieciešama. Domāju, ka mūsu lasītājiem par pasākuma raksturu daudz paudīs fakts, ka viss noticis pēc klātesošo nobalsojuma krievu valodā.

Saprotams, ka tamlīdzīgi valsts drošību apdraudoši pasākumi izraisa politiski aktīvu, patriotisku cilvēku neapmierinātību un uztraukumu. Augstākajām varas aprindām – domāju Valsts prezidenta apkārtni, valdību un Saeimas vadību, kas mums stāsta par komunikācijas lietderīgumu publiskajā telpā, – par notiekošo der arī pakomunicēties.

Jo ir par ko jautāt arī Rīgā. Iespējams, daudzi Latvijas lauku iedzīvotāji nezina, ka Rīgā norisinās vēl viena “nevalstiska” akcija, proti, oficiālajai Saeimai paralēlas konkurējošas nepilsoņu “saeimas” organizēšana. Tas ir ļoti bīstams, iespējams, konfrontējošs un pat kārtējs provakatorisks pasākums. Pēc Rīgas krievu avīzes “Vesti segodņa” ziņām, nepilsoņu kongresa vēlēšanām jau pieteikušies vairāk nekā tūkstoš par nepilsonību “ļoti nokaunējušos” personu, aģitāciju vērš plašumā, aicinot uz paralēlām vēlēšanām paralēlas varas veidošanai. Krievvalodīgajiem iestāsta, ka tādas paralēlas varas institūcija esot demokrātiska un likumīga.

Tādi ir fakti, protams, tikai tie, kas izplatās publiskajā telpā. Nav šaubu, ka ir arī citi un citādi, un tos pamanījuši “Latvijas Avīzes” modrākie lasītāji. Ja jūtat trauksmi, neklusējiet. Mūsu redakcijas bezmaksas tālrunis ir jūsu rīcībā: 80007007.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+