×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
4. februāris, 2016
Drukāt

Ja Krievija iebruktu Baltijas valstīs, NATO ātri ciestu sakāvi (17)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ilustratīvs attēls

Ja Krievija rīt iebruktu Baltijas valstīs, skaitliskā mazākumā esošie NATO spēki tiktu sakauti trīs dienu laikā, secināts pēc ASV domnīcas “RAND Corporation” kopā ar ASV bruņoto spēku virsniekiem un civilajām amatpersonām veikto kara spēļu beigām.

“Spēlēs iegūtie secinājumi ir nepārprotami. Tā, kā šobrīd izvietota, NATO nevar sekmīgi aizstāvēt tās visvieglāk ievainojamo dalībvalstu teritoriju,” paziņoja “RAND Corporation”, kas vadīja kara spēļu izpēti.

Virknē kara spēļu, kas izspēlētas vairāku mēnešu laikā no 2014. līdz 2015.gadam, Krievijas bruņotie spēki spēja ieņemt Rīgu vai Tallinu 36 līdz 60 stundu laikā.

ASV un Baltijas valstu karavīri ar ASV gaisa spēku palīdzību nespēja apturēt mehanizēto Krievijas vienību virzīšanos uz priekšu, ciešot smagus dzīvā spēka zaudējumus, norādīts pētījumā.

Pētījumā uzsvērts, ka atdzimstošā un neparedzamā Krievija NATO ir pārsteigusi nesagatavotu.

Krievijas iebrukuma Baltijas valstīs gadījumā ASV un citām alianses dalībvalstīm nebūtu pietiekami daudz karavīru, tanku un bruņutransportieru, lai palēninātu Krievijas spēku virzīšanos uz priekšu, teikts “RAND Corporation” pētnieku Deivida Šlapaka un Maikla Džonsona ziņojumā.

“Šāda ātra sakāve atstātu NATO ierobežotu skaitu iespēju, visas no tām būtu sliktas,” pausts ziņojumā.

Tajā norādīts, ka ASV un citas NATO dalībvalstis varētu censties veikt asiņainu pretuzbrukumu, uz ko Krievija varētu reaģēt, eskalējot konfliktu. Otra iespēja būtu draudēt ar plaša mēroga atbildi, kurā varētu būt iekļauta arī kodolieroču izmantošana. Trešā iespēja būtu vismaz uz laiku atzīt sakāvi un sākt jaunu Auksto karu ar Maskavu.

Kara spēlēs tomēr arī norādīts uz soļiem, kurus NATO var spert, lai izvairītos no sakāves un nostiprinātu NATO austrumu flangu, raidot skaidru signālu Krievijai, ka viegla uzvara nav iespējama.

Spēki septiņu brigāžu lielumā, tai skaitā trīs smagi bruņotas brigādes, ko atbalstītu gaisa spēki un artilērija, būtu pietiekami, lai “novērstu ātru Baltijas valstu ieņemšanu”. Šādu papildu spēku uzturēšana izmaksātu 2,7 miljardus ASV dolāru (2,47 miljardus eiro) gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Vajag Obligāti Nato patstāvīgo armijas klātbūtni Latvijā! Mēs esam Baltijas centrs! No Mums ir jāstaro Drošībai! Nevis, viens nopietns spēriens no krievu puses, Mums starp kājām un saļims visa Baltija! Baltija ir Mūsu Trīs Republikas! Un tapēc, tieši Baltijas centrā, Latvijā, vajag Nato ieņemt Nopietnas pozīcijas! Lai krievi no biksēm izlec, bet Neko Mums nevar padarīt! Latvijā vajag, pēc tam vajadzētu izdarīt Tīrīšanu un uz Izraidīt, Deportēt no Latvijas prom uz krieviju, Nato/Visus Latviešu tautas ienaidniekus! Sākot ar Vešņakovu, Lidermaņiem un Bārdaino Ilarionu Girsu! Viņš ir viens no, Perspektīvē, Separātistu, Latviešu tautas ienaidniekiem! Vai jums maz ir bijuši piemēru!? Ko šie krievi grib padarīt ar Latviešu zemi, ikdienu! Tā jau Latvijā, itīpaši Rīga ir krievu apsēsta!

  • tevi kā provokātoru, kurš demonstrē galējus uzskatus, derētu gan apklusināt. Un ceru, ka tā arī būs.

 2. vai,vai cik briesmīgs tas Kreivs pat ap-3,14.Spriežot pēc tempiem un rezultātiem kādus neuzvarāmie praktiski sasnieguši Ukrainā nu jau 2 gadus mīcoties pa apm.150 km.plato pierobežas joslu ,Rīgu viņi varētu sasniegt nevis pēc 60 stundām bet gan ne ātrāk kā pēc 6 gadiem,par pārējo nemaz nerunājot.

 3. Atliek lūgt Dievu,lai Vova neuzbrūk.

 4. Šādi raksti un spēļu scenāriji “kā būtu, ja būtu” ir saprotami: pamatīgāk jānostiprina NATO austrumu flangs. Un no drošības un militārā viedokļa Baltijas valstis būs tikai ieguvējas. Ja aizsniedzamā attālumā
  šinī reģionā atradīsies 10 brigādes, tad Putinam kareivīgums pāries visai ātri. Vispār Putins ir malacis, jo ar savām izdarībām viņš pamodināja NATO no letarģiskā miega!

  • vēl jau LV nav izpildījusi iestāšanās NATO solījumu
   par 2% no IKP !!
   Nauda VAJADZĪGĀKA padomnieku pampināšanai ??

  • varu pačukstēt:
   nemaz nevajaga, lai pretī stātos lielāka armija kā man !
   Pietiks, ja būs pa 10 zoļļiem NO KATRAS NATO
   dalībvalsts !!!
   Vot, tā !!

 5. Cik saprotu doma ir noskaņot sabiedrību par bruņošanos Eiropā.
  Menuprāt karš un talāka situācijas eskalēšana NAV Latvijas interesēs.
  Galvenais apdraudējums un milzu apdraudējums paslaik ir imigracija.
  Saubos, ka Krievija uzbruks tagad NATO teritorijai.

 6. Tas ka vovam gribās izkauties nav ne mazāko šaubu. Uz to norāda gan puišeļa gadi pilsētas vārtu rūmēs ,gan vēlāk aizraušanās ar laušanos uz paklāja.Lielākā daļa eiropiešu iegrimuši pacifismā,homoseksualismā un neko negrib dzirdēt par ģimeniskām ,nacionālām un valstiskām vērtībām,tāpēc arī kapitulē alaha pielūdzēju priekšā ,kas pašlaik Eiropā jūtās kā savās mājās.Situācija rāda ,ka ir iespējams Latvijā nodibināt Latgales ,Rīgas ,Jūrmalas ,,tautas republikas,, un tāpēc militārs iebrukums diez vai būtu vajadzīgs un ja arī tas notiktu,tad kādas vērtības ,,ieziemieši,, aizstāvēs,ja pat neviens musulmaņu bēglis negrib ierasties un uzturēties Latvijā.

 7. Zviedrija NATO un Somija NATO – tas jau būtu nopietni un Baltija vairs nebūtu apdraudēta Un pašām ( Zviedrijai un Somijai) mierīgāk. Cik reizes jau nav manevrēts par Gotlandes ieņemšanu sākot no II Pasaules kara beigām.
  Lai to plānu īstenotu ir nepieciešams nepieļaut Zvierijas un Somijas iekļaušanu NATO un Krievijai tas sekmīgi veicas nopērkot te partiju, te kādus politiķus, te kādu novācot (premjeru Ū.Palme, ārlietu ministri A. Linda ) .
  Te veiksmīgi bloķējot NATO spēku izvietošanu Baltijā un Polijā – Vācijas Merkele. Līdzīgi Baltijā neredzēt itāļus, frančus un protams vāciešus… Paliek amerikāni un briti.
  Tāpat kā II Pasaules kara sākumā tika jau salauzta Eiropas un vienkārši, tas pats tikai jau savādāk notiek šodien un ne jau ar militāri, bet ļoti humāni – ar milzu bēgļu masām. Tas viss daudzgājienu kombinācijā jau ar pašiem ES valstu vadoņiem…

 8. turpinat kurināt naidu? Atbildēt

  sāksim ar to ka kremlis nemaz netaisās iebrukt, ka to tik nato sludina. bet citādi jā nato jau sen atklāti pateica ka nespēs baltiju aizstāvet jo tam nepieciešamas bāzes zviedrijā un zviedrija neļauj tādas izveidot

 9. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

  Ja tantei būt -auti, tad viņa būtu onkulis.

 10. JĀPALIELINA ŠEIT 1O REIZES ! Atbildēt

  Tātad NATO IR JĀPALIELINA ŠEIT 1O REIZES !

Draugiem Facebook Twitter Google+