×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
27. jūlijs, 2016
Drukāt

Ja Kučinskis būs neizlēmīgs, lai nāk Dana (13)

Foto-Zigmāris RumkaFoto-Zigmāris Rumka

Kad līdz pašvaldību vēlēšanām atlicis nepilns gads, bijušās “Lauku”, bet tagad “Latvijas Avīzes” skats nenovēršami un aizvien koncentrētāk vēršas pie cilvēkiem tuvākās pārvaldes virzienā un problemātikā. Ar ko dzīvo un kā elpo vietējā vara? Žurnālists Egils Līcītis devās prom no Rīgas pa Daugavpils šoseju uz Latgales pusi, un pirmā pieturvieta – atslēga Latgales vārtos  – Daugavas krastā ir Eiropas optiskās šķiedras rūpniecības galvaspilsēta Līvāni, kas viņnedēļ bija tīkami saposta svinēt pilsētas 90 gadu jubileju. Tai par godu – intervija ar novada vecāko ANDRI VAIVODU (ZZS/Sociāli politiska novada attīstības biedrība “Līvāni”).

– Kādu stāvokli konstatējāt pirms pilsētas svētkiem? Vai iedzīvotāji Līvānos ir pacilātā noskaņojumā vai aizvien vaidoši, kā pie latviešiem mēdz gadīties?

A. Vaivods: – Sabiedrība mainās. To spriežam pēc ļoti tuva kontakta ar iedzīvotājiem, kad pastāvīgi aptaujājam, ko cilvēki domā, un dalāmies ar domes rīcībā esošo noderīgo informāciju. Vēlmes ir dažādas, mums jāizseko, kur un kā rast vidusceļu, bet domāju, ka kopumā noskaņojums Līvānos ir ļoti labs. Svētku dienās ir daudz viesu, jūtams pacēlums – līvānieši ļoti lepojas ar savu pilsētu. Daudz bijušo pilsētnieku, kuri dažādu iemeslu dēļ aizbraukuši prom, ciemojas pie radiem, draugiem. Man ar 14 gadu pieredzi pilsētas vadībā liekas, ka gan pašvaldības, gan valstiskā līmenī tas ir svarīgākais – informāciju saprotami pasniegt un aiznest līdz katram iedzīvotājam, no tantiņas līdz uzņēmējam. Tāpēc vienmēr brīnos, cik droši Saeimas, valdības politiķi pieņem lēmumus visai Latvijai, nerēķinoties, ka katrai vietējai auditorijai var būt savs skatījums. “Uz zemēm” ir vietas ar atšķirīgu cilvēku ienākumu līmeni un infrastruktūru, tāpēc bieži vien likumi, lēmumi nedarbojas.

– Līvāniem Saeimā taču pašiem savs deputāts Jānis Klaužs. Ne katra pilsēta var palepoties ar vietējo pārstāvi Rīgā.

– Kopš ievēlēti bijušie mēri, nav mazums pilsētu ar savējiem Saeimā. Reģionālais bloks kļuvis diezgan spēcīgs. Mani no Rožupes pagasta arī varētu turēt aizdomās par protekciju, un zinu, ka Līvānos nav vienkārši atrast balansu un sadalīt projektus, naudas plūsmu starp pilsētu un pieciem piederīgiem pagastiem, taču parasti izdodas strādāt pēc vienlīdzības principa. Saeimā skatījums uz savu novadu un dzimto pusi neizbēgami būs klātesošs, bet deputātiem jāprot paskatīties pāri – Latvijas interesēs, lai likumi uz vietas darbotos, tiktu pildīti un būtu izpildāmi. Cik nav runāts, ka bijis slikti Repšes laikā – likvidēts Ceļu fonds, un tas jāatjauno. Visi izteikušies līdz ministru, premjeru līmenim! Kas notiek? Nekas nenotiek. Saeimā, valdībā politika, šķiet, ieciklējusies lielajās lietās. Tie ir bēgļi. Tā bija prezidentūra, kuras dēļ aizkavēja ES fondu projektus Latvijā, un tagad katram politiķim kas sakāms par “angļu jautājumu”.

– Gribat teikt, ka dienaskārtībā kā nr. 1 nepavisam nav jautājumi, kas Latvijā svarīgi, vajadzīgi?

– Jā! Nav tie, kas skar mūsu iedzīvotājus. Ne Latvijas politiķi, ne prese nevar ietekmēt “Brexit” iznākumu un sekas, bet cik spēka un enerģijas velta šai lietai!

– Skaidrs, ka mēs labāk zinām, kā britiem vajadzēja pareizi darīt!

– Un veicīgi kritizē Lielbritānijas valdību, ka tā veda aplamu politiku, nestrādāja ar iedzīvotājiem, nenojauta viņu vajadzības. To runā mūsu politiķi, neuzsverot, ka tas pats notiek Latvijā! Interesanti – zina par citiem, bet iekšzemes problēmām paiet garām.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. un patiesi runājot Atbildēt

  Dana Rēznieciei nu gan nevajadzētu būt premjerei! Tas būtu briesmīgi!
  Viņa neko nav izarījusi līdz galam. Vai varat nosaukt vienu lielu darbu??? Nav tādu!
  Pat VID sakārtot nespēj jau 5 mēnešus. Visu laiku kā vāvere ritenī uz vietas, bet pa VID vecie bīdato ko vajag un apzog valsti.
  Ja nu vienīgi viņa arī ir kā saka – “iekšā”

 2. nu gan pateici,nulle.Vinja kalpo puzes pertikja miljoniem ar smaidu uz luupinjam.Redz ka puzes pertikji neviens nevar ielikt aiz resteem. Vinjsh sezh un njirdz par visu Latviju.

 3. dana ir puschiganiete,tapec vinai tas lietas padodas labi.

 4. nu ja,ko tur mociities,pa taisno puzes pertikjis.

 5. Dana jau tagad labi šiverē, par visu ir lietas kursā. Neatceros nevienu tik jestru finansistu, kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas.

 6. Kas ir dana bljadj

 7. A mož uzreiz Aivars? Nu kam tie starpnieki?

 8. ” … – Atsevišķu tualeti tiem, kas atved lopus… ”
  Sorry !
  Atsevišķu tualeti tiem lopiem, kuri ieradīsies pārbaudīt !

 9. PALDIES PAR INTERVIJU!!! DANA NEKĀDĀ GADĪJUMĀ NAV NULLE!! VISS SLĒPJAS VIŅAS DARBĪBAS IESPĒJĀS!? JA VIŅAI ĻAUTU STRĀDĀT KĀ VIŅA IECERĒJUSI UN VARĒTU, BŪTU ATBALSTS, TAD BŪTU PILNĪGI CITA AINA!?? DIEMŽĒL VISI MŪSU MINISTRI IR ĻOTI IEROBEŽOTI SAVĀ DARBĪBĀ… TĀPĒC ARĪ PREMJERS DAUDZĀS VIETĀS SAVĀ DARBĪBĀ BUKSĒ. ĻOTI SLIKTI, KA NEVIENS PREMJERS LATVIJU NEREDZ KĀ VIENU VESELUMU!??

 10. ” … Bet 1. vidusskolā visiem nemaz nepietiks vietu! … ”
  Tak jau, ka cer, ka aizmuks uz Īrijām … :((

 11. Kads tolks no tas danas.nulle

Draugiem Facebook Twitter Google+