Mobilā versija
Brīdinājums +3.0°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
5. maijs, 2014
Drukāt

Kā pierādīt uzvārda maiņu augstskolas diplomā?

laulibas2

Esmu otrreiz precējusies, taču augstskolas diploms izdots, kad man vēl bija pirmslaulību uzvārds. Valsts iestāde, kurā strādāju, prasa, lai uzrādu pirmās laulības apliecību, lai varētu pārliecināties, ka diploms izdots man. Es iesniedzu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes izziņu par uzvārda maiņu, bet to darbavietā neņēma vērā. Mana pirmā laulība ir šķirta, un šī laulības apliecība nav spēkā. Vai man tā jāglabā visu mūžu? Vai darba devējs rīkojas tiesiski? Vai darbavietā drīkst kopēt manu laulības apliecību?
KRISTĪNE P. KULDĪGĀ

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) paskaidroja, ka šajā gadījumā uzvārda maiņu var pierādīt divos veidos – uzrādot vai nu abas laulību apliecības, vai Iedzīvotāju reģistra izziņu par uzvārda maiņu. Šo izziņu var saņemt jebkurā PMLP nodaļā. Līdzi jāņem sava pase un bankas karte, jāuzraksta iesniegums un jāsamaksā valsts nodeva.

Ja izziņu grib saņemt divu stundu laikā, jāmaksā 14,94 eiro; vienas darbadienas laikā – 8,54 eiro, piecu darbadienu laikā – 4,27 eiro. Valsts nodevu samazina par 50%, ja informāciju pieprasa politiski represētā persona, kā arī aizbildnis vai aizgādnis (par aizbildnībā vai aizgādnībā esošu personu).

Valsts nodeva nav jāmaksā invalīdiem, Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem; pensionāriem, kuru pensija nepārsniedz 320 eiro (minimālo darba algu); cilvēkiem, kuri zaudējuši dokumentus nelaimes gadījumā vai prettiesiskas rīcības dēļ. Lai saņemtu atvieglojumu vai atbrīvojumu no valsts nodevas, jāuzrāda attiecīgs dokuments.

Iedzīvotāju reģistra izziņa ir oficiāls dokuments, tā apstiprināta ar PMLP nodaļas vadītāja parakstu (zīmogu tagad vairs neliek), un darbavietai to vajadzētu ņemt vērā. Darba devējam ir tiesības nokopēt laulības apliecību vai Iedzīvotāju reģistra izziņu.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes uzziņu tālrunis ir 8300, informāciju var atrast arī mājaslapā www.pmlp.gov.lv.

Pievienot komentāru

Diena pēc traģēdijas Maltas lidostā: Aculiecinieces stāstsLidostā Maltā pašlaik joprojām atrodas ap 20 latviešu, gaidot izlidošanu, kas tika atcelts vakar notikušās aviokatastrofas dēļ. Starp viņiem ir arī Maija
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (12)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+