×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. marts, 2012
Drukāt

Ja nauda ieguldīta bankā vai akcijās


Dažiem mūsu lasītājiem radušies jautājumi par nulles deklarācijas pildīšanu. Atbildes uz A. Rudzītes un rīdzinieka Jāņa Andersona jautājumiem meklējām Valsts ieņēmumu dienestā. 


 

2011. gada 31. decembrī visa nauda bija noguldīta bankā. Vai no šīs summas man jāatņem 10 000 latu, deklarācijā uzrādot tikai atlikumu?

Valsts ieņēmumu dienestā paskaidro, ka mantiskā stāvokļa deklarācijā ir jāuzrāda kopīgā naudas uzkrājumu summa, ja tā pārsniedz 10 000 latu (gan skaidrā naudā mājās glabātā, gan bezskaidrā naudā – bankas kontā ieskaitītā).

Tā saucamais atlikums ir jāaprēķina tad, ja mājās tiek glabāti vairāk nekā 
10 000 latu (vai to ekvivalents ārvalstu valūtā pēc Latvijas Bankas noteiktā valūtas kursa) un līdz šā gada 1. jūnijam plkst. 24 pēc Latvijas laika tā jāieskaita bankas kontā. Jādeklarē ir visa mājās glabātā summa.

 

Kāds koeficients jālieto, lai 2011. gada 31. decembrī bankā noguldītos eiro pārvērstu latos?

Ja bankā naudas noguldījumu summa ir eiro, ASV dolāros vai citā ārvalstu valūtā, jāskatās, kāds bija Latvijas Bankas noteiktais valūtas kurss 2011. gada 31. decembrī.

 

Man ir Valmieras stikla šķiedras rūpnīcas un “Latvijas balzama” akcijas. Kā varu zināt, kāda bija šo uzņēmumu vienas akcijas vērtība 2011. gada 31. decembrī?

Mantiskā stāvokļa deklarācijā ir norādāma uzņēmumu akciju iegādes vērtība, tātad summa, par kādu tās savulaik iegādātas.

 

Vai tā sauktā nulles deklarācija man obligāti jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā personīgi vai to var izdarīt arī kā citādi?

Mantiskā stāvokļa deklarāciju Valsts ieņēmumu dienestā (VID) var iesniegt dažādos veidos: 1) ierasties personīgi jebkurā klientu apkalpošanas centrā; 2) elektroniski, izmantojot drošu elektronisko parakstu, e-pasta adresi np.lietvediba@vid.gov.lv vai VID elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS); 3) nosūtot pa pastu. Mantiskā stāvokļa deklarācijas veidlapu var iegūt VID mājas lapā www.vid.gov.lv sadaļā “Nodokļi – Fizisko personu mantiskais stāvoklis – Veidlapas un iesniegumi”.

 

Ja deklarācijā esmu kļūdījies, vai pēc tam var kļūdu labot?

Ja iesniegtā deklarācija bijusi kļūdaina, jāsniedz jauna. Personai ir tiesības 3 mēnešos pēc mantiskā stāvokļa deklarācijas iesniegšanas precizēt deklarācijā iekļautās ziņas, iesniedzot Valsts ieņēmumu dienestā jaunu deklarāciju. Piemēram, ja mantiskā stāvokļa deklarācija ir iesniegta 2012. gada 28. martā, tad precizēt tajā iekļautās ziņas var, iesniedzot VID jaunu deklarāciju, līdz 2012. gada 28. jūnijam.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+