×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. augusts, 2014
Drukāt

Ja nebūtu šo gadu


ReklāmfotoReklāmfoto

Aktieri Kamerona Diaza un Džeisons Sīgels pēc triju gadu pārtraukuma kopš „Sliktās skolotājas“ atkal satiekas komēdijā – šoreiz tā ir filma ar pikantu nosaukumu „Seksa video“, ko tāpat kā „Slikto skolotāju“ (kam jau gaidāms turpinājums) uzņēmis režisors Džeiks Kasdans.

Nosaukums izvēlēts filmas galveno darbības asi precīzi raksturojošs, jo tieši uzņemtā video dēļ arī rodas visas problēmas. Diaza un Sīgels šoreiz spēlē precētu pāri Enniju un Džeju, kuri pēc desmit gadiem laulībā sasnieguši to punktu, kad kaisle padzisusi ikdienas rutīnā starp abu darbiem un rūpēm par diviem bērniem, ne tuvu neatspoguļojot to tuvību, kāda abu starpā valdīja līdz bērnu piedzimšanai. Lai mēģinātu to atgūt, kādā vakarā, ko abi beidzot pavada divatā, sekss tiek papildināts ar jaunu atrakciju – notiekošā filmēšanu planšetdatorā. Video Džejam no rīta jāizdzēš, bet tā, protams, nenotiek, uz kā arī balstās lielākā filmas darbības daļa – kādiem līdzekļiem no tīmekļa dabūt prom tur nonākušo failu.

Diaza atkal ir savā ampluā – blonda, seksapīla skaistule, kura vienlīdz ērti jūtas (un labi izskatās) gan jaunas studentes ādā, gan mammas lomā. Sīgela tēls atgādina par aktiera iepriekšējām lomām, piemēram, „Piecu gadu saderināšanās“ (2012), abās spēlējot vīrieti, kas samierinās ar apstākļiem un tikai spēcīga impulsa dzīts spēj uzņemties iniciatīvu. Sižeta risinājumi saistībā ar tehnoloģijām – planšetēm, video ievietošanu un ieteikšanu draugiem un citām niansēm – šķiet vājākais filmas piedāvājums, atstājot iespaidu uz visu stāstu kopumā, kaut gan varētu panākt pilnīgi pretējo, it īpaši ņemot vērā tā lielo nozīmi filmā. Akcents likts ne uz pašu faktu par to, ka internetā nonācis šāds video (kā filmā komentēs epizodiskā lomā redzamais Džeka Bleka spēlētais porno lapas īpašnieks – ko jūs uztraucaties, internets ir pilns ar tādiem), bet gan tieši neveiklais risinājums, kā tiek meklēts atbildīgais, kurš video nopludinājis un kā to nobloķēt. Izpaliek patiesi asprātīgas komiskas situācijas, apmierinoties vien ar grimasēm un vienu pagaru epizodi Džeja sadursmē ar suni, kas ietver gan pakaļdzīšanos, gan izkrišanu pa logu, gan citus atbilstošos atribūtus.

Gan ar filmas tēmu par pāra attiecībām, gan mūsdienu raksturojošo planšešu un citu video ierīču lietošanu ikdienā, kā rezultātā rodas informācijas pārsātinātība, varētu izveidot daudz saistošāku un jēgpilnāku filmu, bet tad tā vairs nebūtu viegla popkorna izklaide kā šī, kurā gan seksa, gan smieklu deva diemžēl pārāk mērena.

UZZIŅA:


„Seksa video“/Sex Tape
, ASV, 2014


Režisors Džeiks Kasdans

Lomās: Kamerona Diaza, Džeisons Sīgels, Robs Kordrijs, Elija Kempere, Robs Lovs, Džeks Bleks u.c.

Kinoteātros „Citadele“, „Multikino“, „Cinamon“ no 01.08.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+