Latvijā
Sabiedrība

Ja neizveidosies dialogs ar veselības ministru, ģimenes ārsti varētu protestēt 16


Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide.
Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide.
Foto-LETA

Ja neizveidosies dialogs ar veselības ministru Gunti Belēviču (ZZS) par algu palielināšanu un nepieciešamo datu iesniegšanu, ģimenes ārsti neizslēdz iespēju, rīkot protesta akcijas.

Kā šodien intervijā Latvijas radio teica Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide, ja Belēvičs turpinās darbu ministra amatā un ar viņu neizveidosies sadarbība un dialogs, šis jautājums tiks skatīts asociācijas valdē, kas lems, kā rīkoties tālāk.

Kā ziņots, Latvijas Ģimenes ārstu asociācija ir neizpratnē par Veselības ministrijas (VM) pieprasījumu īsā laikā sagatavot apjomīgu informāciju par savām finansēm, kas pēc apjoma atbilstu ienākumu deklarācijai, kuru katru gadu ārsti iesniedz Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

Valdība VM pērnā gada beigās uzdeva aprēķināt nepieciešamo finansējumu, lai darba samaksu varētu palielināt arī ģimenes ārstiem, ne tikai valsts un pašvaldību slimnīcās strādājošajiem mediķiem.

Veide norādīja, ka ministrijai šādu aprēķinu veikšanai līdz šim ir pieticis ar valsts iestāžu rīcībā esošo informāciju. Tomēr, tā vietā, lai izmantotu līdz šim visiem vienādi pielietoto aprēķinu metodiku, VM 5.janvārī izsūtījusi pieprasījumu ģimenes ārstiem pēc informācijas, kas neattiecas uz valdības doto uzdevumu, apgalvoja Veide.

Tas ārstiem liekot secināt, ka darba samaksas pieaugums ģimenes ārstiem, viņu māsām un palīgiem tiks aprēķināts pēc jaunas aprēķinu metodikas.

Ģimenes ārstu asociācija atkārtoti vēstulēs ministrijai lūgusi pamatojumu politikas maiņai un plānotajai aprēķinu metodikai. Pagaidām gan ārsti vien saņēmuši atbildi, ka informācija nepieciešama aprēķinu veikšanai.

Pašlaik ģimenes ārstu vidējās algas ir 700 – 800 eiro pēc nodokļu nomaksas. Vidēji viena ārsta prakse saņem 4000 eiro, bet no šīs naudas esot jāsamaksā atalgojums māsām, reģistratoram, apkopējam, arī grāmatvedim.

Jau ziņots, ka valdība 22.decembrī uzdeva VM apzināt iespējas palielināt minimālo atalgojumu ārstiem, kuri strādā privātajās ārstu praksēs, bet sniedz valsts apmaksātus pakalpojumus.

LA.lv