×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
1. septembris, 2016
Drukāt

Lai skola nebūtu tikai vieta, kur paēst. Skolotāji vērtē bēgļu bērnu izglītošanu (3)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Jaunā mācību gada sākumā portāls LA.lv saviem lasītājiem piedāvā rakstu sēriju par gatavošanos skolas gaitām .

“Bija skolotāji, kuri ar visu sirdi un dvēseli apmācīja patvēruma meklētāju bērnus, bet jau pēc diviem mēnešiem daži kopā ar ģimenēm pameta valsti,” saka Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas direktors Pēteris Ševčenko. Viņa vadītajā skolā pagājušajā mācību gadā mācījās 12 patvēruma meklētāju bērni. Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes informācijas, šogad 1. septembrī uz skolām Latvijā dosies pavisam 13 patvēruma meklētāju bērni, kuri vēl nav saņēmuši bēgļa vai alternatīvo statusu. Bet iespējams, ka arī viņi pēc statusa iegūšanas mācības neturpinās.

Pēc Natālijas Draudziņas vidusskolas direktora teiktā, viņa vadītajā skolā šogad 1. septembrī mācības skolā neuzsāks neviens patvēruma meklētāju bērns. Skola esot interesējusies, taču noskaidrojusi, ka neviens no iepriekš izglītotajiem mācības neturpinās. Arī jaunu nebūs. Līdz šim skolā izglītoti afgāņu un irākiešu bērni no ģimenēm, kas Latvijā ieradušās, nelegāli šķērsojot Latvijas austrumu robežu. Pēc bērna zināšanu novērtēšanas ierastā prakse esot, ka viņš tiek ieskaitīts par vienu klasi zemākā, nekā iepriekš mācījies savā dzimtenē. “Ja runājam par šiem bērniem, tad viņus var iedalīt divās daļās. Ar tiem, kam ir motivācija, strādāt ir viegli, bet grūtāk ir ar tiem, kuru ģimenes nav paredzējušas palikt Latvijā. Tad skola tiek uztverta kā vieta, kur var paēst par brīvu,” vērtē P. Šev­čenko. Novērtēt, ko šie bērni iemācījušies skolā un kas tālāk notiek ar viņu zināšanām, ir neiespējami.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Atkal jau jāsecina , ka pēc būtības nesaprotam bēgļus. Bet viņi taču nav muļķi.Ja reiz Eiropā ieradušies tikai naudas , bezrūpīgas dzīves dēļ, tad kādēļ kaut ko mācīties , pūlēties?Tik uz tā galu galā viņi dosies uz valsti , kur labāk (pat labi!) maksā par nekā nedarīšanu.ie bēglū problēmām daudz nopietnāk jāstrādā psihologiem, citādi mēs pārāk bieži kļūdīsimies savās prognozēs.

  2. Patriekt ar visiem radiem nevis tērēt naudu nejēdzībai.

  3. Viņi mūs uztver par mūlāpiem, kurus ir jāslauc…

Draugiem Facebook Twitter Google+