×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. februāris, 2018
Drukāt

Daktere spiesta pamest darbu, jo viņa ar pacientiem runā valsts valodā (473)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Ārste Dita Danosa apgalvo, ka gan veselības centra administrācijas, gan pacientu attieksmes dēļ darba vidē un darba attiecībās vairs nejūtas droša, tāpēc pagājšnedēļ lūdza lauzt darba līgumu. Nesaprašanās radusies Valsts valodas likuma ievērošanas dēļ. "Man tika aizrādīts, ka runāju ar pacientiem latviešu (valsts!) valodā," iesniegumā Valsts valodas centram raksta D. Danosa.

“Ja jūs, dakter, nerunāsiet ar pacientiem viņiem saprotamā valodā, mēs būsim spiesti no jums šķirties,” šādu aizrādījumu daktere Dita Danosa pirms astoņiem mēnešiem esot saņēmusi no “MFD Veselības centrs “Dziedniecība”” vadības. “Man tika aizrādīts, ka runāju ar pacientiem latviešu valodā,” saka daktere. Šī ārstniecības iestāde atrodas Rīgā, Ķengaragā, kur, kā zināms, dzīvo ļoti daudz krievvalodīgo, un traumatoloģe-ortopēde Danosa, kura pieminētajā iestādē nostrādājusi desmit gadus un nesen bija spiesta uzrakstīt atlūgumu, ne reizi vien ir saņēmusi aizrādījumus par to, ka ar pacientiem runājusi valsts valodā. Viņa arī esot saņēmusi mutiskus draudus no pacientiem par nerunāšanu krievu valodā. “Arī savstarpējā saziņā šajā iestādē man un citiem kolēģiem tiek uzspiesta ne valsts valoda, jo ir darbinieki, kuri nesaprot manis latviski teikto. Pēc tautības esmu latviete, pārvaldu trīs valodas, taču nekaunos no tā, ka, strādājot Latvijā, varu runāt valsts valodā,” uzskata ārste.

“Valsts valoda jāciena!”

“Ir, protams, izņēmumi, kad cilvēks patiešām nesaprot latviešu valodu, bet liela daļa ir tādu pacientu, kuri spēj runāt un saprast latviski, tomēr spiež mani sazināties krieviski. Jāteic, ka tieši vecākā gadagājuma pacienti cenšas komunicēt valsts valodā pretstatā pusmūža cilvēkiem, kuri, kaut pārvalda valsts valodu, tomēr uzstāj ārstam sazināties ar viņiem krievu valodā. Piemēram, pirms divām nedēļām galvenā ārste man aizrādīja, ka neesmu runājusi krieviski ar kādu ierēdni, kura strādā valsts pārvaldē, tātad prot valsts valodu. Būtībā Ķengaragā ir izveidojusies diezgan baisa situācija – pēc cilvēku uzvedības var nojaust, ka daudzi cer uz krievu valodu kā otru valsts valodu,” uzskata daktere un piebilst, ka viņa nepavisam neesot ar ultraradikāliem uzskatiem un ļoti labi zina, ko nozīmē integrēties sabiedrībā, kur valsts valoda nav tava dzimtā valoda, jo daudzus gadus ir dzīvojusi Anglijā.

Ditai Danosai ir arī pedagoga izglītība, un viņa rīko nometnes skolēniem, kurās aicina piedalīties dažādu tautību jauniešus. “Rīkošu nometni arī vasarā, kurā viens no galvenajiem aspektiem būs sociālā integrācija – latviešu bērniem būs iespēja iepazīties ar cittautiešu kultūru, savukārt latviešiem bagātināties ar krievu, baltkrievu un citu Latvijā dzīvojošo tautu kultūru. Esmu vadījusi nodarbības arī bilingvāli, lai bērniem palīdzētu iemācīties valsts valodu. Tas ir lieliski, ka mēs Latvijā dzīvojam multikulturālā sabiedrībā, taču nav pieļaujams, ka valsts valoda netiek cienīta,” sacīja daktere Danosa.

Vadības atšķirīgās nostājas

“Latvijas Avīzē” jau esmu rakstījusi arī par medicīnas centra “Pulss5” endokrinoloģi Ingu Rezgali, kura arī stingri stāvējusi savā pozīcijā – nepāriet uz sarunu krievu valodā ar tiem pacientiem, kuri spēj sazināties valsts valodā, bet uzstāj ārstei komunicēt ar viņiem krieviski (“LA” 2015. gada 29. jūnija publikācija “Ārste: “No šodienas runāju tikai valsts valodā.””). Arī pie viņas ierodas tādi cilvēki, kuri valsts valodu nav apguvuši, pārsvarā tie ir vecākā gadagājuma ļaudis, ar viņiem tad neesot vērts cīnīties. “Bet, ja ierodas cilvēks, kurš ir jaunāks par mani un kuram ārstēšanu apmaksā valsts, bet kurš 26 gadu laikā, kopš Latvija atguvusi neatkarību, nav iemācījies runāt valsts valodā, nespēj atbildēt uz elementāriem jautājumiem, nespēj saprast, kad vaicāju, kā sauc viņa ģimenes ārstu, nu tad, piedodiet, vienreiz tas vadzis lūst. Kad man visu laiku saka “ničevo ņepoņimaju” (“neko nesaprotu” – krievu val.), tad es atgādinu, ka ir pēdējais laiks sākt saprast,” tā intervijā “LA” savulaik teica endokrinoloģe Resgale.

Šādās situācijās svarīgi, kādu nostāju ieņem ārstniecības iestādes vadība. Dakterei Resgalei ir paveicies, jo medicīnas centra “Pulss5” vadītāja Ināra Janičenoka nav nosodījusi savu kolēģi. Vēl vairāk – vadītāja uzskata, ja Latvijas iedzīvotājs nevēlas apgūt valsts valodu, tad viņš var algot tulku.

Turpretī daktere Danosa nav jutusi atbalstu no savas iestādes vadības un tādēļ nolēmusi pārtraukt darba attiecības.

“MFD Veselības grupas” valdes priekšsēdētāja un direktore Natālija Točiļenko man pastāstīja, ka pēdējā mēneša laikā saņēmusi virkni sūdzību no pacientiem, “kuri ne visai labi saprotot valsts valodu”. Pie viņas vērsusies, piemēram, kāda ierēdne, kura lūgusi izskaidrot krievu valodā viņas rentgenogrammā rakstīto slēdzienu, bet ārste Danosa neesot to darījusi un norādījusi, ka ierēdnei jāzinot valsts valoda. “Ar dakteri runāja arī galvenā ārste. Daudzi pacienti jau zina, ka daktere pārsvarā komunicē tikai latviešu valodā, un man reģistratūras darbinieki prasa, kā mums rīkoties, kad mums slimnieki sūdzas par šo faktu. Nedrīkst būt tā, ka cilvēkam, kurš nerunā latviski, atsaka ar viņu runāt krievu valodā,” norādīja valdes priekšsēdētāja.

Valsts valodas centrs vērtēs

D. Danosa par Valsts valodas likuma pārkāpumiem pagājušajā nedēļā ir informējusi arī Valsts valodas centru. Savā iesniegumā viņa norāda, ka bijusi spiesta aiziet no darba, kurā viņai uzspiests runāt krieviski, un lūgusi izvērtēt situāciju ārstniecības iestādē “MFD Veselības centrs “Dziedniecība””.

Valsts valodas centra pārstāvis Viesturs Razumovskis informējis, ka veselības centra vadība ir uzaicināta ierasties 5. martā Valsts valodas centrā. Savukārt Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš sacīja, ka izvērtēšot, vai šajā ārstniecības iestādē nenotiek darbinieku diskriminācija, un nepieciešamības gadījumā informēšot Tiesībsargu un Valsts darba inspekciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (473)

 1. Janis -zemessargs. Atbildēt

  Idiotisms ! Zivs pust no galvas ! Mes sava valsti spiesti klausities krievu matu,ciest migrantu pulus,tagad jau ,mes spiesti runat okupantu valoda !?? Ja nevar runat valsts valoda ,lai nem tulku ! Ka tas ir visas Eiropas valstis ! Jasudz tiesa veselibas ministre,par moralo kaitejumu ,cienas aizkarsanu ,pieprasit demisiju par bardaku “vinas “majas ! ! Talak jau vairs nav kur iet ! ! Jau izauga divas paaudzes un musu valdiba vel nav pienemusi likumu par latviesu valodu Latvija !?? Valdiba,kam Jus kalpojat !? Vara pieder tautai,kuru jus turat vergu loma !??

 2. Visu cieņu dakterei Danosai.Lietuvā ir pilnīgi cita situācija-tur krievi iemācās lietuviski, bet šeit, ja kompānijā viens krievs, vismaz daži noteikti pāriies uz krievu valodu. Iebraucot Rīgā vispār ir sajūta, ka esi krievijā.Būsim vienoti-sargāsim savu valodu!

 3. Pilnīgi piekrītu tulku iegādei tiem krivvalodīgajiem,kuri nav spējīgi iemācīties Valsts,kurā viņi dzīvo ne pirmo gadu, valodu

 4. Nu, izglītotam cilvēkam jau nu vajadzētu valodas zināt.

 5. Latviesha arste runa latviski darba vieta Latvija. Vinai ir visas tiesibas to darit.
  Cik pilsetas nav pasaule kur ir vairak iedzivotaj kaa Latvija — pilsetas nevis tautas?
  Saeimai ir pienakums aizstavet arstas tiesibas un tiesibas visiem latvieshiem runat latviski darba vieta Riga un visur Latvija. Tiem Latvija kam ir krievu izcelsme vajag cienit Latviju un latvieshus. Latvija ir apgrutinat ar tik lielu skaitl cilvek no citu tautu. Un tad tie cilvek apgrutina vel vairak ar praseebam lai latvieshi runaa krievisk. Vai vini nevar mazliet padomat? Viniem vajadzet radeet pateicibu bet vini
  to nedar. Tikai izsak vairakas praseebas. Ja tikkai viniem but kautkads kauns, kautkada smalkjutiba, kautkada lidzjutiba ar latvieshiem. Kapec ne? Lai arstei izdodas! Un paldies vinai ka aizstav savas tiesibas un Latvijas tiesibas.

 6. Экий вы пессимист, однако. Вам никто не мешает говорить на своём языке! Atbildēt

  A razve mi ne muchaemsja s vami?!

 7. Latvija vairs nav Latvija, bet Krievija. Pati mokos ar analfabētiem, kuri mūžu nodzīvojuši Latvijā , bet nezina latviešu valodiņu. Un vēl noladē mani katru reizi, kad runāju latviski.

 8. Gribētos zināt, vai mūsu valstī par ierēdņiem strādā cilvēki, kuri atļaujas pieprsīt, lai ar viņu komunicē krievu valodā, tad par kādu lojalitāti var runāt, ja cilvēks , kam jāzina latviešu valoda visaugstākajā līmeni atļaujās prasīt, lai sarunājās viņas dzimtajā valodā. Kāpēc citi, kas iebrauc no Eiropas Savienīnas valstīm vai piemēram no Meksikas ir spējīgi iemācities Latviešu valodu. Tie ciena un saprot , ka Jāciena tās Valsts valodā, kurā Tu dzīvo. Mans uzskats ir cieni to valsti, kurā Tu dzīvo un strādā.

 9. vai tad tā točīļenko var komunicēt valsts valodā? ja ne tad jānomet no amata , lai iet uz krogu rāceņus mizot, pēc iespējas ātrāk sklolas tikai valsts valodā , citādi valsti pārņem ierēdņi nelojāli Latvijas valstij.

 10. Visu cieņu Dr.Danosai!

 11. Nesaprotu kur šeit problēma ? Tagad ir internets ar tulkošanas programmām pa brīvu . Ierakstiet tekstu latviski un komjūters parādīs tulkojumu jebkurā valodā , kaut vai ķīniešu !Man dakteris Anglijā to pašu izdarīja un parādīja tekstu LATVISKI . Nav ar pacientiem jāstrīdas . Pajautājiet viņam angliski , kādu valodu slimais saprot . Piemēram Igaunijā krieviski runājošam pateicu ka : I speak only english ! Un tas mani saprata uzreiz .

 12. Daktere malacis, kaut vairāk būtu šādu ārstu.Ja ķāds neprot latviski,lai nāk popā ar tulku!

 13. SATVERSMĒ” Valsts valoda Latvijas Republikā ir latviešu valoda” tas būtu jābūt, katram ierēdnim Latvija uz galda vai mašīnā, lai nerastos velme runāt svešvalodā un tiem, kas to dara likt sodus. 27 gadus mēs atļaujam Lai pazemo mūsu valodu. Tas ir kauns, ka valsts iestādes liek sazināties ar tiem , kas nesaprot latviešu valodu – viņiem saprotāma valodā. Mūsu valsts instetūcijas arī uztur divvalodības principu. Kāpēc būtu jāmacās latviski, ja visu informāciju , kas nepieciešama ir iespējams iegūt dzimtajā valoda. Ir jautājums vai mēs gribam, lai sabiedrība ir dalīta vai vienota. Vienīga vietā uz plašas pasaules, kur skan Latviešu valoda ir Latvija. Mēs dzīvojam absurda valstā, kur PAT VALSTS IESTĀDES NECIENA VALSTS VALODU. Tas, ka sabiedrībai būtu jārunā LATVIEŠU VALODA ir pašsaprotami un nekādi neietekmē citu tautu tiesības, jo to aplieciena arī LATVIEŠU TRIMDA, neksatoties uz to, ka tā runā savas mītnes zemes valodā un kopa savu kulturu organizējot Dziesmu un deju svētkus, izdodot grāmatas. Kopt savu kultūru nenozīme sazināties savā valodā valsts, pašvaldības iestādes un sabiedriskās vietas dzimtajā valodā, bet gan patiesība piedaloties pasākumos un cienot to zemi, kurā tu dzīvo un strādā.

 14. Policija, VID un citas saviem darbiniekiem rekomendē runāt krieviski ar krieviski runājošiem. praktiski, tad jāvēršās ir pret šīm valsts iestādēm ar likuma bardzību. Jo, kā Valsts instetūcijas var likt saviem darbiniekiem ar krieviski runājošiem sazināties saprotamā valodā. Tas nenoliedzami norāda, ka neievēro GALVENO LATVIJAS REPUBLIKAS LIKUMU_ SATVERSMI ” Valsts valoda Latvijas Republikā ir latviešu valoda”, ko tad mēs prasam, lai ievēro likumā rakstīto, ja valsts iestādes neseko SATVERSMĒ rakstītam. Tas nav pieļaujams, es uzskatu , ka ir jāsoda amatpersonas, kas neievēro likumu ar visu bardzību . LATVIEŠU VALODA IR MŪSU VALSTS VALODA UN TĀ IR JĀCIENA, NEVIS JĀIZTURĀS NIEVĀJOŠI.

 15. Sen bija laiks likt Tiesībsargam,lai ņem un izskata šādu situāciju…

 16. Vai D.Danosai darba līgumā ir ierakstīts, ka viņai jārunā krievu valodā? Ja nav, lai administrācija algo tulku un viss būs kārtībā. Hm, ja es aizbraukšu uz Krieviju, Angliju, Franciju, Vāciju…utt., un vērsīšos pie ārsta un pieprasīšu, lai ar mani runā latviski, ja nē, rakstīšu sūdzību(interesanti, vai uzrakstītās sūdzības ir latviešu vlodā?). Mani sūtīs pie psihiatra. Esmu sapratusi, ka vnk krievu tautības cilvēki nevis nevar, bet NEGRIB runāt latviski. Tāpēc arī skolās ir jāievieš mācības latviešu valodā, lai pabeidzot skolu, mācētu sarunāties ne tikai pie ārsta latviski, bet arī sab. transportā, veikalā utt. Apmeklējot teātrus, esmu novērojusi, ka uz tiem nāk ļoti daudz krievu tautības cilvēki. Tātad, saprot. Un naids, kas tiek kurināts Latvijā, ir gan dzirdams, gan redzams. Ar kādiem vārdiem sab.transportā u.c. sab. vietās, tiek lamāti latvieši, apsaukāti, lādēti, sakot, ka nošaut būtu par maz…. Pats briesmīgākais, ka tiek lamāti arī bērni….Ir kaut kas jādara, tā tas nevar turpināties.

  • Lakstīgala , dziedi pareizā meldiņā !!! Par Angliju no Tevis ir vistīrākie meli ! Ja es Anglijā nesaprotu kaut ko latviski tad dakteris tekstu uzraksta rakstiski angļu valodā komjūterā un kompis to pārtulko latviski , vai jebkurā citā valodā . Laiks protams aiziet ilgi , bet nav valodu problēmas un dakteris nesaka , ka man jāsaprot angliski . Un manai draudzenei uz vēnu operāciju ( pa brīvu ) bija uzaicināts tulks , Par kuru arī nebija jāmaksā . TĀ LŪK !!!

   • To pats – Ja uzticies kompjūtera tulkojumiem, tad uzraksti translate.google.lv takstu “aijā žūžū lāča bērni” vai kaut tikai “aijā žūžu” un paskaties kā teksts tiks iztulkots krieviski 😂

   • Idiot, kurš nav bijis tālāk par savu latvāniju. UK Tev pat valsts iestādē nodrošinās tulku pat tavā varenajā. latviešu valodā. Spānijā jebkurā slimnīcā parūpēsies atrast vismaz krieviski runājošu personālu. Laiks nolaisties uz zemes un dzīvot cilvēciski.

 17. pietiks, ja paskatīs, kas saņem nelikumīgus pabalstus un braukšanas biļetes. Soc. dien. tas ir zaņķis.

 18. ieva no lietuvas Atbildēt

  Vēl vairāk uzturēšanos atļauju! Vai kāds žurnālists, nerunājot par oficiālām valsts iestādēm, var pateikt kāds labums ticis valstij? Kur tā ,,lielā” nauda izlietota? Pensjiām? Izglītībai?
  Vai nevarētu sūdzēties ES tiesā par pamatiedzīvotāju diskrimināciju, par viņu cilvēktiesību neievērošanu? Vai Latvijā ir kvalificēti juristi?

 19. Veselības centrs “Dziedniecība”” ļoti vēlas maksāt sodu par valsts valodas ignorēšanu. Lūdzu dodiet tādu iespēju viņiem! Kāpēc man manā valstī ar kaut kādiem nelegālajiem imigrantiem jārunā kaut kādā svešā valodā. Ja pacients ir tik stulbs, ka mūža garumā nespēj iemācīties valsts valodu, tad lai vācas prom. Varu aizšlepēt līdz robežai! Lai tie pacienti algo tulku!

 20. Ja latvietim ar krievu jārunā krieviski,tad tā ir saskaņa. Ja krievam ar latvieti jārunā latviski,tad tā ir diskriminācija.

 21. Bezzobaina valdība un bezzobains valsts valodas centrs…vēl arvien cittautiešiem nav spējuši izskaidrot, kāda ir valsts valodas jēga !

 22. Krievi lai vācās atpakaļ uz savu Krieviju un tur lai arī paliek!

 23. Daktere? Uz Saeimu pie NA!!!

 24. Nu atnāks viens ķīnietis un lūgs ar viņu ķīniski sazināties. Ko tad? Rentgens ķīniski jāskaidro? Trakākais ir tas, ka tas ķīnietis visticamāk ar sarunvalodas vārdnīcas palīdzību mēģinās kaut ko boksterēt latviski, bet nu, krievvalodīgais, kas visu mūžu te nodzīvojis… tas nu gan ne pa ko…. Laikam viņi visi to vien gaida gaida, kad roģina atnāks un izglābs….

 25. Danosa vispār nav piemērota ārsta darbam.

  • Paskaidro kapēc. Nemētājies ar tukšiem vārdiem.

  • Pilnīgi piekrītu. Danosa ir nelaipna, asa. Ispējams, krievvalodīgajiem nav iebildumi pret laviešu valodu, bet pret nicinošu attieksmi pret pacientu, komunikācijas veidu.

 26. Liekas, komentētāju vairums nemāk ne tikai rakstīt, bet arī lasīt. Jo – par ko tad īstenībā ir raksts? Par ļauno dakteri, kura, kaut arī labāk vai sliktāk zina krievu valodu, tomēr atsakās to lietot savā darbā un triec ellē ratā nabaga krievu kleinos cietējus? Zvērīgā nacionāliste? Tak muļķības. Runa ir par zināmas Latvijas iedzīvotāju daļas attieksmi pret valsti, valsts valodu un cilvēkiem, kuriem tā ir pamatvaloda. Par šīs daļas hipertrofēto pārākuma izjūtu un vēlēšanos to izrādīt jebkurā gadījumā un jebkādiem līdzekļiem. Ja citādi tas nav iespējams – ar valodas palīdzību. Par medicīnas iestādes vadītāju, kura faktiski rīkojas pret likumu un represē darbinieci, vadoties pēc tā, kādai nācijai viņa pieder. Ja tas nav rasisms, kas tad vēl? Par valsts ierēdni (!), kurš arī atsakās runāt valsts valodā un tātad vēršas pret iedzīvotājiem, kuri maksā viņam algu. To, lūk, grib pateikt daktere Danosa ar savu rīcību. Nez, ko iesāks vatņiki, kad medicīnas iestādēs un dažādās citādās organizācijās aizvien vairāk parādīsies tā paaudze, kas vienkārši nezina krievu valodu, toties zina varbūt kādas piecas citas?

 27. Tocilljenko nekavejoties pieskirt lopu vagonu esalonu kartas nr. braucienam austrumu virziena bez tiesibam atgriesties ES un NATO Valsti Latvija.

 28. bērnu slimnīca Atbildēt

  BKUS arī darbinieces latvietes ir spiestas runāt krieviski ar kolēģēm

  • Kā tās darbinieces tiek “spiestas” vervelēt krieveliski? Ka tik pie vainas nebūs gļēvums,bailes, iztapība,”tolerance”,pašapziņas trūkums utt.

   • Gluži manas domas. Neviens viņas nespiež. Pašas sevi pazemo.

   • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch!
    Povtorno, posle udalenija cenzorami! Nu i dge deklarijujemaja svoboda slova ?!!!

 29. Ну что, стадо идиотов, не перебесились ещё?! Будете продолжать исходить сввоей хуторской ненавистью, придурки?! Atbildēt

  Vi vse gavno!!!

 30. Saprotu angļu, krievu un vācu valodu, bet ja man šajās valodās ko stāstītu par medicīnu, pieļauju domu, ka nesaprastu lielāko daļu. Piekrītu tam, ka jāiemācās valsts valoda, bet ir šīs dažas vietas, kur vajadzētu izskaidrot gan valsts, gan viņiem tuvākā valodā

 31. Ja runa ir par Angliju,tur ,ja cilvēks nesaprot angļu,tiek meklēts ,kurš varētu iztulkot ārsta teikto

 32. Dziivoju UK . visur ar cilveekiem runaaju angliski, neviens taa vienkaarsi nepaarsleedzas uz latviesu valodu ja es kautko nesaprotu. Taa nav nekur, nevienaa valstii… Protams neiet runa par krieviem kuri dziivo lv un runaa latviski un netaisa skandaalus par to. Tie kas saka ka jaarunaa krieviski utt… Ir dzirddeti un redzeeti zinjaas tik daudzi gadiijumi kur kaads ir atlaists, un probleemas ar valodaam!!! kas sitaa par lietu!?
  ES KRIEVU VALODU NEZINU, UN JA ES GRIBEETU BRAUKT ATPAKAL UZ LV KAA ES STRAADAATU ,JA MAN KATRS 2 CILVEEKS KO SATIKTU, RUNAATU AR MANI KRIEVISKI… Taa jau man suudiigi paliek kad aizbraucu uz LV briivdienaas un visur kur eju var teikt ir krievu valoda, ieskaitot veikalus. Ne labdien, ne paldies, nekaa ,bet pa krieviski pasaka cik jaamaksaa.Riebjas sitaa padariisasa. Ja nezin latviesu valodu tad lai dodas uz savu Rasiju , kur nevajag latviesu valodu. Betja ne tad ar suudainu koku visi jaadzen uz skolu un lai maacaas!!!!

 33. Bez komentāriem.
  Ko darīt cilvēkam, ja viņš nezin krievu valodu? Vai Latvietis bez krievu valodas zināšanām drīkst dzīvot savā Tēvzemē?
  Rakstnieki. Lūdzu paskataties savai intresei un iedotiet statistiku arī citiem, par to, cik no jaunās paaudzes skolā nav izvēlējušies mācīties krievu valodu. Un kā būs ar viņiem?
  Šitam vienreiz ir jāliek punkts.
  Ir Latvija, ir Valsts valoda un zinot kaut tikai Valsts valodu Latvijas Republikas pilsonim, dzīvojot Latvijā, ir jābauda pilnvērtīga dzīve. Diskriminācija nav pieļaujama ne no krievu, ne no angļu, ne no citu valodu prasītājiem.
  Protams, protams valodu zināšanas tikai un vienīgi bagātina. Bet svešvalodu nezināšana nevar būt diskriminācijas pamats Latvijas Republikā.
  Par šādu diskrimināciju sodam ir jābūt ļoti bargam. Lai šādiem tādiem šovinistiem jau priekšlaicīgi negribētos.

 34. Valsts valoda ir Latviessu Valoda… nepatiik?meklee tuulku…

 35. Atziņa: spītīga pieturēšanās tikai un vienīgi pie oficiāli noteiktās valsts valodas Tavai karjerai par labu nenāk. Mācies valodas, pielieto tās ikdienā, un būsi, tā teikt, “zirgā” !

 36. Žēl ka Dita padevās. Jādara bija viss lai MFD Veselības grupas” valdes priekšsēdētāja un direktore Natālija Točiļenko pati rakstītu atlūgumu.

 37. Aizklapē ciet tos čūsku midzeņus!!!👿👿👿

  • Ā ,Točilenko ir bijusie Komonistiskās partijas biedre ,interfrontes darbone ar izteiktu prokrievisku darbību ,strādā ar tām pašām socikju metodēm .latviešu ārsti viņai ir nulles un valoda tāpat -viņa ir iveidojusi reālu prokrievisku midzeni ,atbalstu viņas rotāciju uz kādu latviskāku polikliniku.

 38. ka to veselības centru vajadzēs slēgt un duņkas atlaist.Ar kādā tiesībām tiek represēta ārste Danosa?Vai viņa kādam slimniekam ir atteikusi medicīnisko palīdzību?Jāsūdz tiesā,ja spiež rakstīt atlūgumu un viss.Tās ir muļķības,ka viņa,10 gadus strādājot,nerunā krieviski,ja pacients neko nesaprot.Tas vienkārši nav iespējams.Un to valsts ierēdni arī jāsoda par tādu bezkaunību.Un kas tie par brīnumiem,ka ar kolēģiem jārunā svešvalodā?Tas viņai jādara,ja pati to vēlas nevis piespiedu kārtā.Dažas niecības grib izpausties un demonstrēt varu.Tas arī viss.

  • А ты знаешь настоящую причину её увольнения? А не ту, которую она наплела?! Нет!? Atbildēt

   !?

 39. Katrs pats izdara savu izvēli. Tur nav jāapsūdz neviens.Ja atnāk pacients,kurš runā un saprot tikai angļu valodu,ko tad darīt? Jūs runāsiet latviski? Vēl- vai drīkst izteikt viedokli,ka Ķengarā dzīvojošie cer uz krievu valodu kā otru valsts valodu?

  • un kālab gan nedrīkst? Atbildēt

   Jūs gribat aizliegt paust baltu patiesību?Referendumu par valodu esat aizmirsusi?Ja domājat,ka nedrīkst,klusējiet,bet tas nenozīmē,ka visiem citiem jāklusē!

   • Ja anglis nesaprot latviešu valodu lai noīrē tulku.Latvijā ārstam nav jārunā ar pacietu krieviski ja viņš saņem valsts atmaksātas procedūras.Un tā slimnīcas vai vienalga kā sauc to med.iestādi vadītāju vajaga patriekt ar sūdainu koku.

  • Ja pacients nerunā valsts valodā un ir vajadzīga palīdzība, tad viņam ir jāmeklē tulks, kas var visu abām pusēm pateikt saprotami. Tā notiek visās valstīs, izņemot LV! To laikam ir tik grūti saprast ?!!!!

 40. To krievu, kurš nīst latviešu valodu var atpazīt uzreiz, ar tādu nemaz negribas runāt krieviski, normāls krievs runā abās valodās pēc vajadzības un nesaskata tur nekādu problēmu. Arī es, ja jūtu ka cilvēks tiešām neko nesaprot, nesāku viņu apbērt ar savu patriotismu, bet bez problēmām runāju krieviski Bet ja sarunu biedri labi pārzin abas valodas, varbūt derētu atcerēties ka dzīvojam Latvijā, kur valsts valoda ir latviešu. Vienkārši krievu mentalitāte ir dominēt, un no mums pašiem atkarīgs, cik viegli pakļaujamies. Var just, ka viena daļa jau sāk cerēt uz rudens Saeimas vēlēšanu rezultātiem, ka atkārtosies Rīgas rezultāts, un atkal valstī būs divas oficiālās valodas.

 41. Arstam jaruna pacientam saprotama valoda ,tas pat nav apstridams

  • Tikai nevajag, ja… Kad dzīvoju Īrijā, ar mani runāja tikai valsts valodā…nesaproti? Pieaicini tulku.

   • Dr. Danosa vispirm – ārste, bēt viņa pār to aizmirsa. Pacienti ir slimi un bieži vien pēc traumas, ja jūs nezināt, daktere pec specialitātes ortopede-traumatiloge. Cilvēki gāja āra no viņas kabinēta raudājot. Es uskatu kā viņa vienkarši nevar stradat pār ārstu ar tadu atteiksmi pret slimiem cilvēkiem, viņai labāk rikot nometnes.

    • Skatos,Te dazi ANONYMOUS ,es domaaju, vai tik tie nav tie pasi koleegi kas tagad plivinaas.
     Un par dakteri Danosu – priecaajos ka ir taadi cilveeki, kuri nepaarkrievojas. Protams, ja cilveeks pilniigi nerunaa krieviski,nav jau izveeles , ir jaarunaa! bet ir taadi cilveeki kas nerunaas latviski tikai taapeec ka slinkums un ir pieradusi ka visi visur krieviski runaa. tas nav normaali. Latviesu valoda ir muusu valsts valoda, tur nemaz runa nevar buut par veel kaadu valodu !!! Un sis notikums nav vieniigais, takaaa buutu veerts padomat…

   • Un ja japaanis ,tad ko tad? Tu gudriit maceetu runaat?

  • Latvijā valsts valodā ir latviešu… Anglijā angļu, Vācija vācu, Francija franču, Krievija krievu… Latvijā latviešu

  • Latvijā valsts valodā ir latviešu… Anglijā angļu, Vācija vācu, Francija franču, Krievija krievu… Latvijā latviešu

  • Es pilnībā piekrītu- ar cilvēku jārunā tai valodā,lai viņš ir spējīgs saprast.

   • UK ejot pie dakteriem neviens nerunaaja ar mani ne latviski, ne krieviski.bija angllu valoda.galu galaa man taccu ir jareekkinas , kura valstii esmu izleemusi dziivot , un tad to valodu jamaacaas un jasaprot.probleemu nebija.

   • UK ejot pie dakteriem neviens nerunaaja ar mani ne latviski, ne krieviski.bija angllu valoda.galu galaa man taccu ir jareekkinas , kura valstii esmu izleemusi dziivot , un tad to valodu jamaacaas un jasaprot.probleemu nebija.

  • Un ja paciens japaanis, ko tad? Tu maaceetu ?

  • Runāt pacientam saprotamā valodā nozīmē paskaidrot vienkāršiem vārdiem, nevis runāt zinātniskos terminos un tikai speciālistam saprotamas frāzes.

 42. Es ceru,ka kompetentās iestādes veiks nepieciešamos pasākumus ,lai atbrīvotu no darba MFD veselības centra Dziedniecība vadību,kura uzdrošinās DRAUDĒT ārstam,kurš nerunā NEVALSTS valodā.Kāpēc gan būtu jārunā krievu,kāpēc tad nepieprasīt runāt baltkrievu,ukraiņu,moldāvu,gruzīnu,tadžiku,kirgīzu u.t.t. valodās???

 43. Es ar savu ģimeni dzīvojam anglijā un mums arī visur jārunā angliski,ja nemāki pašam jāmeklē tūlks.nau tūlka pac vainīgs ka nesaproti tad ej savu ceļu un neviens nepalīdz.tākā šajā gadījumā pilnīgi atbalstu dakterīti kura runā mūsu latviešu valodā,kas notiks ja katris iebraucējs pieprasīs lai visi ārsti runātu viņu valodā.kas vispār notiek mūsu latvijā,pret mūsu valsti nau vairs nekādas cieņas.jo tālāk jo trakāk 😣😣😣

 44. Šajā medicīnas iestādē krievvalodīgie dakteri pret latviešu pacientiem izrāda nepatiku, notiek pat sava veida izsmiešana un ļoti neprofesionāls darbs – domāju, ka pat tas ir apzināti tā darīts. Diemžēl šo priekš manis skumjo stāstu esmu piedzīvojusi pati personīgi Diagnostikas nodaļā (gastroenteroloģija). vairāk šajā medicīnas iestādē nekad negriezīšos un citiem neiesaku.

  • Šajā iestādē strādājot intervijā prasa vai runā krieviski, un kad ikdienā ar kolēģiem runāju krieviski, tik un tā kolēģe ārste 2x atļāvās nosaukt mani par fašistu!!!
   Vienreiz privāti, otreiz 6 cilvēku klātbūtnē.
   Kad vērsos pie galvenās ārstes (rakstiski) lai paskaidro, ka tā nav normāli, saņēmu rakstisku atbildi, ka nekas taču nav noticis.
   Tur vadībai nav nekripatiņu izpratnes par pārkāpumiem ārstes rīcībā, kura atļāvās kolēģim, kurš gan nav ārsts, bet ir latvietis pateikt, ka tas ir fašists!!!

   • Latvieši ar savu gļēvumu ir paši šādu situāciju radījuši. Ja neatjēgsies, situācija pasliktināsies. Interesanti, kura pusē nostāsies amatpersonas?

 45. “…Nedrīkst būt tā, ka cilvēkam, kurš nerunā latviski, atsaka ar viņu runāt krievu valodā…” – absurda nostāja, ka apmeklētājam atļauts nerunāt valsts valodā, bet dakterim gan jāpārkāpj likums un iestādē jārunā krievu valodā.
  Cita lieta, ja dakterim ir privāta pacientu pieņemšana – tad var pielāgoties klientam un runāt viņam ērtākā valodā, jo šajā gadījumā klients maksā tieši ārstam.

 46. Neaizmirsīsim ,ka runa nav par parasto mirstīgo,jo aizrādīja ta IERĒDNIS,kam tiešām tā valoda ir JĀZIN un padomājiet par ko cīnās viņš.Valsts valoda ir jāzin ik vienam saprātīgam cilvēkam.

 47. Cenšos visur runāt latviski, taču redzot, gados vecāku cilvēku, vai tūristu, kurš mani nesaprot, pāreju uz krievu vai angļu valodu, skatoties pēc situācijas, taču, domāju, ka nekas tā nestimulē valodas apgūšanas nepieciešamību, kā apziņa ka tevi nesaprot, tādēļ, ja kāds te grib dzīvot viņam ir jāapzinās, ka runāt un saprast latviski ir uzvedības norma. Latvijā jau ierodas arābi, eritrejieši, ķīnieši, iznāk, ka tagad mums ir jāmācās visas šīs iebraucēju valodas? Es ticu savu līdzpilsoņu tolerancei un saprātam, tādēļ esmu pārliecināts, ka normālam cilvēkam mēs pāri nenodarīsim, bet tādiem kuri ir saindēti ar kremļa imperiālisma un šovinisma sērgu un uzskata Latviju par kaut kādas “krievu pasaules” sastāvdaļu ir skaidri jāliek saprast, ka viņi, kārtējo reizi, aplauzīs zobus gar mūsu tautu! Mums, vienreiz un par visām reizēm, ir jāiztaisno sava mugura un jāsāk apzināties, ka mums ir pašcieņa un lepnums, tad mūs sāks cienīt arī kremlis!

  • Vaina nav tik daudz pašos latviijcos, kā LV varas melīgā,nepatiesā nostājā, sākot saukt CCCP imigrantus par mazākumtautību, bet mazākumtautībām ir milzu tiesības…..
   Tā vietā, lai sāktu ar Krieviju sarunas par imigrantu repatriācijas noteikumu izstrādi, pie kam pats Kremlis šos aicina mājās…..

  • Vaina nav tik daudz pašos latviijcos, kā LV varas melīgā,nepatiesā nostājā, sākot saukt CCCP imigrantus par mazākumtautību, bet mazākumtautībām ir milzu tiesības…..
   Tā vietā, lai sāktu ar Krieviju sarunas par imigrantu repatriācijas noteikumu izstrādi, pie kam pats Kremlis šos aicina mājās…..

  • Pārliecinoši runāju arī ar vecākiem krievu cilvēkiem latviski. Lielākā daļa lieliski saprot latviski (nu, varbūt ne pārāk sarežģītas tēmas), pat ja viņiem pagrūti tajā runāt jo maz pieredzes. Dažbrīd pat sanāk saruna divās valodās, es pa latviskam, otrs pa krieviskam. Tas vienkārši viņiem ir pieradums, pat slinkums. Daudzi latvieši uzreiz arī pārslēdzas uz krievu valodu, tad ko nopūlēties. Tā ka droši runā latviski, gan jau saprat, tikai tēlo ka ne. Ar tūristiem protams, kādā vien valodā saprotamies, ko no tiem prasīt. Esmu strādājusi jomā kur daudz tūristu. Liela daļa tūristu cenšas runāt latviski kaut vai tās pašas pamatafrāzes – ‘lūdzu, paldies, labdien, sveiki’. Tie, kuri jau iepriekš zinājuši jeb mācās valodu cenšas kaut vai lauzīti runāt latviski, viņi vēlas trenēties. Pat tūristi no Krievijas jauki cilvēki, ciena valsti uz kuru atbraukuši. Bet vietējie krievi? Daudzi jau jauki cilvēki, bet papilnam arī tādu kuri pilnīgi cita tēma un ar nicinošu attieksmi. Principa pēc nerunās latviski! Nesagaidīsiet ne paldies, ne lūdzu latviski. Esmu pat dzirdējusi ka krievs drīzāk lieto ‘thenk yū’. Pat pēc 28 gadiem nē, nē, dodiet krievu skolas! Nez cik Krievijā saceltas skolas latviešiem. Pat Krievijā visi runā valsts valodā un stipri nobrīnītos un pasūtītu prom ja kaut kādi iebraucēji izrādītu necieņu nosaucot to valodu par ‘suņu valodu’.

  • labaak vairs nevar patikt!!!

 48. kaadi veel 10 gadi?? zinams ka stradaaja citaa darba vietaa un labi ja shinii darba vuetaa 1,5 gadi

 49. to no valsts pārvaldes amata ar steigu jāatlaiž, jo viņa neprot valsts valodu, ja prot, tad par krāpšanos un valsts valodas ignoranci.

  • Tur jau tā lieta, ka viņa zin valsts valodu. Kamēŗ pa pilnam uz-mūžu-iebraucēju, kuri neciena šīs valsts valodu un kā izrādās par valsts valodas zināšanu un lietošanu tie paši svešzemju iebraucēji pat atlaiž no darba!

 50. Igaunijā dzīvo igauņu tauta, Lietuvā – lietuviešu tauta, bet Latvijā latviešu iedzīvotāji. Diemžēl tā ir. Un lēnam paliek sliktāk…..

 51. Veselīgais saprāts Atbildēt

  Komentētāju tauta pilnīgi prātu izkūkojusi. Ar jums manipulē un apzog visādi rimševiči un maksātnespējas administratori (būtībā NA sponsori un biedri), kuri jums arī pasviež nacionālisma kaulu, bet jūs kā veci alkoholiķi nekādi nevarat atgriezties pie realitātes. Valsts un tās valoda ir mīts, kad bankas tiek slēgtas pēc norādījumiem no ASV vēstniecības. Un kā ar Hipokrāta zvērestu, ko?

  • Tiešām viens komentārs, kur talkā ņemts veselīgais saprāts. Paldies Jums.

  • Ak tad mīts…. 🙂 T.i. ignorējiet valsts valodu, izrādiet necieņu pret latviešiem un latviešu valodu. Redz, pat atlaist no darba par valsts valodas lietošanu tāds sīkums. Tagad pietiekami tādu valsti necienošo iebraucēju sabalsoti valdībā. Tad brīnās ka valsts netiek uz priekšu. Valsti izpārdod tie, kuriem pie vienas vietas šī valsts un valsts valoda. Latviešiem beidzot jāsaņemās un jāsāk cienīt pašiem sevi, gan krieviem jāsāk cienīt šī valsts un jābeidz to rusificēt un tiekties uz svešām idealoģijām. Kad Latvija būs Latvija atkal, tad arī būs pozitīvi rezultāti visiem.

 52. Labdien.Biju pie bērniem Vācijā,kur iegādājos Fielman brilles.Dakterīte mani uzrunā angliski,esatbildēju ka nerunāju angliski.Tad viņa Vāciski uzrunā,es Ich sprehen in deutsch nicht.Un beigās viņa saka nu tagda pa ruski,es sāku smieties un arī dakterīte,un saku kaņečna. Lūk bez naida un politikas.

 53. Komentārus nelasīju, bet ir viedoklis.
  Viss ir ļoti vienkārši – par papildus svešvalodas lietošanu kādam ir jāmaksā.
  Varianti:
  1) pacients brīvprātīgi izvēlas ārstu, kurš paziņojis, ka brīvi runā attiecīgajā svešvalodā, un pats par to piemaksā;
  2) pacients ņem līdzi paša algotu tulku, ja vēlas konsultāciju pie speciālista, kurš tomēr runā tikai valsts valodā;
  3) atrodas kāda cita nauda, no kuras tiek piemaksāts ārstam, kurš strādā attiecīgajā svešvalodā papildus valsts valodai.
  Nezinu, kā ar privātpraksēm? Laikam jau indietis indieti ārstēs savā valodā…

  • Vai arī variants 4) – nākamie speciālisti (šajā gadījumā ārsti, nu izņemot patalogoanatomus) cītīgi mācās augstskolā ne tikai savu profesiju, bet arī klāt vienu vai divas populārākās/pieprasītākās svešvalodas, lai saviem klientiem/pacientiem varētu ērtāk sniegt pakalpojumus viņiem saprotamākā valodā, ja nu tā gadās un pacients nevar labi komunicēt latviski par šo tēmu. Jo krievu valoda jau nu nav tā vienīgā, Latvijā šodien var sastapt arī citu tautību pārstāvjus, kas LV dzīvo un kuriem nepieciešami pakalpojumi. Un tam, ka viņi nav apguvuši pagaidām vai varbūt dažādu apstākļu dēļ nekad, iespējams, neapgūs latviešu valodu tādā līmenī, nu nevajadzētu būt par iemeslu uzskatīt, ka viņi kaut kā necienīgi izturas pret valsti, kurā dzīvo, vai ir slinki, vai stulbi, vai vēl kaut kādi antivalstiski riebekļi, vai ne? Jauku dienu Jums!

   • Latvieši,ārstus ieskaitot izbeidz sirgt ar Stokholmas sindromu un sāk lietot mazāk vazelīnu un ziepes!

   • Jā, bet tad ārstam jābūt tulka cienīgai piemaksai:) Viņi jau tā mācās visus terminus latīņu valodā…

    • Kādu tad piemaksu? Es vēl saprotu, ka kādā ne pārāk modernā muzejā par ekskursiju angļu valodā prasa vairāk, jo laikam no malas jāaicina speciāls ārštata cilvēks, bet ārsts, kas iemācījies un pārvalda konkrēto valodu, taču nekādas neērtības no tā necieš, ka savā sfērā pārzina svešvalodu un māk pacientiem paskaidrot?

     • Tāpēc, ka ir ārsti, kuri IR IEMĀCĪJUŠIES, un ir ārsti – varbūt ļoti labi speciālisti, varbūt vecākas paaudzes cilvēki -, kuri NAV IEMĀCĪJUŠIES SVEŠVALODU. Tur jau terminoloģija jāzina, ne tikai sarunvaloda… Ja būtu piemaksa par katru svešvalodu, kuru ārsts zina pietiekami labā profesionālā līmenī, tad taču ārsti labprāt apgūtu dažādas valodas. Ne tā?

     • Nu gan salīdzinājums! Muzejs ar medicīnu… Pie gleznu izstādes var pieaicināt tulku, bet pie slima cilvēka nevar.

     • Saprotiet, gleznu izstāde ir izklaide, bet kad cilvēks slims, viņam vēl tikai trūka par tulkotāju maksāt. Ja tā būtu tiešām kāda eksotiska valoda, tad vēl varētu saprast, bet šajā gadījumā pati ārste šo svešvalodu pārvalda, bet principa pēc atsakās komunicēt un vēl aizrāda pacientam. Es apgrieztos un aizietu prom, arī tīri principa pēc. Cilvēks tomēr ir jāciena pirmkārt tāpēc, ka tas ir cilvēks, nevis par to, kādā valodā viņš ar tevi šobrīd runā.
      Par piemaksām par valodas zināšanu nekā nevaru teikt, jo pati neesmu kādas firmas īpašniece, ja būtu, tad noteikti padomātu, kā es varu motivēt savus darbiniekus un censties sniegt pakalpojumus labāk nekā citi, lai visi nāk pie mums. Bet runa jau nav tik daudz par samaksu, kā par attieksmi.

     • Samaksa arī ir attieksme – valsts attieksme (tātad valsts medicīnā) gan pret ārstu, gan pret slimnieku, kurš nesaprot latviski.

  • Veselīgais saprāts Atbildēt

   “Viss ir ļoti vienkārši – par papildus svešvalodas lietošanu kādam ir jāmaksā” Esat pie pilna prāta? Lauku Spinoza:-) Ja esmu spiests runāt darbā divās valodās, tad kurš man par to piemaksās un no kuras kabatas? Varbūt tu man arī piemaksāsi? Jo vairāk klausos un skatos uz šo komentētāju baru, jo vairāk saprotu, ka tas ir neglābjams. Ja klients krievs, un tu ar viņu nerunā viņa valodā, viņš klusi aiziet pie konkurentiem, tur arī beidzas tavas idejas, ka kādam ir jāmaksā par runāšanu krievu valodā. Cik zinu “lauķenes” žurnālistus, viņi dzīvē ir adekvāti un pieklājīgi ļaudis, bet tikko ķeras pie rakstīšanas, tad pilnīgi zaudē prātu, nožēlojama profesija, izkalpoties saviem sponsoriem un manipulēt ar lasītāju zemiskajiem instinktiem.

   • Runa ir par valsts apmaksāto medicīnu – lai no tās neaizietu labākie ārsti! Kāpēc Igaunijā ārstu algas sniedzas līdz 2000 eiro? Vajag taču novērtēt mediķu zināšanas… Un netērēt nodokļu maksātāju naudu stulbiem Skanstes tramvajiem, jo ja visi nomirs, tāpat nebūs kas brauc…

 54. Līdz Nirnbergai 2 pret Krieviju un okupācijas, kolonizācijas, rusifikācijas postošo seku likvidēšanai bijušajās PSRS(Krievijas) kolonijās tādas lietas būs jāpacieš. Nekas cits laikam neatliek.

 55. Vispar nabaga krievi,viniem atkal paari nodarits ar valodu..Bet dakterim jau nu ari vajadzetu druscin elastigam but.

 56. Mes dzivojam Latvija ir jaruna latviski.Paldies dakterei, ka runa tikailatviski.

 57. Lai Danosa nemelo lai labak pastasta kapec aizgaja no ieprieksejem darbiem. Nostradaja poliklinika MFD 10 gadus bus’s bija labi in tagad piespiesta aiziet?Lai pastasta patiesibu

 58. Latviesi ir vienkarsi loti lieli 1di_oti, palasot komentarus man negribas dzivot LV del sitadiem nodevejiem, kas atbalsta kr1evus kas runa Latvija pa kr1eviski. Tapat pasi latviesu t1zleni uzreiz uzsak sarunu krieviski, tapat ka te komentaros krieviem vispar atbild.

 59. Latviesi ir vienkarsi loti lieli 1dioti, palasot komentarus man negribas dzivot LV del sitadiem nodevejiem, kas atbalsta krievus kas runa Latvija pa krieviski. Tapat pasi latviesu tizleni uzreiz uzsak sarunu krieviski, tapat ka te komentaros krieviem vispar atbild.

 60. Latviesi ir vienkarsi loti lieli 1dioti, palasot komentarus man negribas dzivot LV del sitadiem nodevejiem, kas atbalsta krievus kas runa Latvija pa krieviski. Tapat pasi latviesu tizleni uzreiz uzsak sarunu krieviski, tapat ka te komentaros krieviem vispar atbild.

 61. Latviesi ir vienkarsi loti lieli idioti, palasot komentarus man negribas dzivot LV del sitadiem nodevejiem, kas atbalsta krievus kas runa Latvija pa krieviski. Tapat pasi latviesu tizleni uzreiz uzsak sarunu krieviski, tapat ka te komentaros krieviem vispar atbild.

 62. “Tas ir lieliski, ka mēs Latvijā dzīvojam multikulturālā sabiedrībā”

  … Sis te vientulas sievietes ari labprat panemtu migrantus sev majas. Izlasot sho es priecajos ka to Ditu atlaida.

 63. >”Tas ir lieliski, ka mēs Latvijā dzīvojam multikulturālā sabiedrībā”

  Liberasti… Sis te vientulas sievietes ari labprat panemtu migrantus sev majas. Izlasot sho es priecajos ka to Ditu atlaida.

 64. >”Tas ir lieliski, ka mēs Latvijā dzīvojam multikulturālā sabiedrībā”

  :DDDD Liberasti… Shis te vientulas sievietes ari labprat panemtu migrantus sev majas. Izlasot sho es priecajos ka to Ditu atlaida.

 65. Pilingi pareizi ,ja kads nevar sarunaties valsts valoda ,ir janem paligs tulks .Ta ir nepeiciesamiba sodien visur un ari Latvija . nav ko pazemot arstu par vina nostaju .Laiks jau sen visiem vaditajiem ,kuriem krievu valoda ir svarigaka saprast ,ka dzivojam multikulturala valsti un uzspiest arstam kaut ko ir neetiski.

 66. >”Tas ir lieliski, ka mēs Latvijā dzīvojam multikulturālā sabiedrībā”

  :DDDD Liberastu cringe. Izlasot sho es priecajos ka to Ditu atlaida.

 67. Nekas jau nav nav pret krievvalodīgajiem, bet mazliet skauž, ka Latvijā man zinot tikai latviešu valodu ir grūti atrast darbu.( Bet pat nerunājot nevaru noliegt,ka apkārt runājošos klausoties, saprašana jau radusies) ir gadījies, ka kafiju nevaru nopirkt “Narvesen” veikaliņā, jo nepareizā valodā runājot.
  Bet to, kā dzīvojot, strādājot un skolojoties šai valstī var izskriet mūžam cauri, neiemācoties pat minimālu saprašanu par valsts valodu ir mistērija.

  • “Nekas jau nav nav pret krievvalodīgajiem”

   Ja nekas jau nav tad ieteiktu parakstit peticiju par otro valsts valodu – Krievu. Un vispar ieteiktu pamest ‘latvisko’ domasanu un pariet uz krievu kulturu un tradicijam, jo Latvija driz bus Krievija, vajag samierinaties un paldies tadiem cilvekiem, ka tev, kas palidz Latviju rusificet.

 68. Latvijai nav nakotnes, laiks Latviju atdot krieviem. Jo latviesi ir mikstie, kas 26 gadu laika nav varejusi krievus piespiest iemacities valodu…

 69. Visu cieņu dakterei! Šodien Jelgavā, pastkastē Pašvaldības avīze nepatīkami pārsteidz ar savu divvalodību. līdz vidum latviski un no vidus līdz beigām krieviski.

 70. Lai atrod sev citu darbu vai arii lai dodas uz laukiem straadaat.

 71. Varu tikai teikt, ka esmu patiikami paarstegts Par Manas meitas Ditas drosmi!
  Teetis

 72. Citejot psihiatru Inaru Shmitu, tie, kas lv dzivojot nav iemacijushies latv.val.ir garigi slimi.

 73. Javed lidz tulk. Vissi mani radi saak tulit stradat kad vini iebrauc Amerika pec karu. Viniem bij labi darb un kautka vini izkukulas ar to valodu kamer runai lab. Maniem vecakiem bij kauns taisit kautkad kludu anglu valoda un loti ludz ka kads pasak ja tas notik. Kad mes gajam uz bodu es loti ludz manai mamai lai vina runa ar manim anglisk jo savadak cilvek skatijas uz mums. Man mama diezgan biezh teic — “Kaa viniem nav kauns!” Tas ir ko es teikt shiem cilvekiem kas nespej runat latvisk Latvija! Kaa viniem nav kauns! Latviesh ir shos cilvekus izlutinajus. Francija piemeram vini netikt tik tal. Un Amerika tagad klinika varbut ir kad tulk — bet nevis prieksh
  visam valodam. Drosh vien ja krievi iet Amerikaa pie arstu vini pacenshas mazliet iezteikties anglisk.
  Es nedoma ka vini tur nosezas kaa malk gabals un gaid kautko ipash. Cilvekam ir janem atbildim prieksh sevim. Novel arstai lab bet nezin vai kads vares izarstet shos cilvekus. Novel ari viniem lab — Krievijaa.

  • Es tik to nesaprotu – kādēļ, jūs visi ar latviskām saknēm dzīvojošie ASV, Anglijā, Kanādā, Vācijā, Austrālijā un citur pasaulē, pat necenšaties dzīvot Latvijā?????
   Kāpēc?????

   • Man arī daži radi okupācijas gados aizmuka prom no šīs valsts. Ik pa laikam tie apciemo Latviju, bet atgriezties nevar jo ir jau cita dzīve, īpašums, darbs, pabalsti citā valstī. Būtu ļoti grūti te iesakņoties, galvenokārt dabūt darbu. Itsevišķi vecākiem cilvēkiem. Zinu arī vienu sievieti gados. Viņa labprāt atgrieztos, bet savulaik krievu okupanti nozaga viņas dzimtas lauku māju. Viņa pirms gadiem 10 mēģināja to risināt, bet diemžēl ko tur vairs izdarīs, tā ka atgriezties nav kur. Nav viņa tik bagāta, lai pirktu jaunus īpašumus, nedz viņai te paredzēta pensija. Ticu ka daudzi atgrieztos ja vien būtu stabila iespēja.

   • Un kāpēc aizbēguši, turpina bēgt un nespēj atgriezties tie, kas atstājuši valsti pēdējo 10, 15 gadu laikā?

    • Un kā Tev pašam liekas? Varbūt laiks sākt vēlēt par ierēdņiem, kuri domā par šo valsti un latviešu tautu, nevis cenšas izpatikt un izpārdoties kaimiņzemei un tās pēctečiem?

   • Atbilde Janim no ASV Atbildēt

    Ceru ka man iznaks dzivot Latvija. Vis lielaka dal cilvek pasaule kas aizcelo uz citas dzives vietu to dar jo
    ir beglu vai ir kautkads aicinajums uz labak darbu kas gaida. Cilveki kas spej braukt uz Latviju dzivot ir jabut situacija kur vini ir brivi darit kaa ienak prata.

   • nu padzīvojot normālā sabiedrībā, ir ārkārtīgi grūti atkal no jauna iejusties mūsu primitīvi agresīvajā ikdienā.Pārkrievotā vide un padomiskā socializēšanās atbaida ne tikai tos, kas dzimuši auguši citās sabiedrībās, bet pat, piemēram, LV dzimušu un augušu. Iekāp Rīgā mikriņā pasaki latviešu valodā labdien un paldies, uz tevi pabolīs baltas acis un neatbildēs, tāds nekas nav iespējams piemēram, Vācijā, Kanādā vai ASV.Kur visi saprot, ja ko dara vai strādā, pirmais ir būt laipnam un atsaucīgam, jo par to maksā naudu, nebūsi – nelien darbā ar cilvēkiem. Kaut vai šis valodas jautājums – nevienā zemē tas nerada problēmas – jo tie, kas tur dzīvo un izvēlas par dzīves vietu – bez ierunām saprot, ka valsts valoda ir jāzina, ja iebraucējs galīgi neko nesaprot, tiks sameklēts kāds, kas zina .

 74. Latviski, ludz! Kad brauc uz Latviju loti grib dzirdet skaisto latvieshu valodu kas man loti maz iespej ir bijus dzirdet. Tikai ar vecakiem man iznac runat berniba. Tadel man loti patik laseet latvieshu avizi un ari
  izlasit komentus. Diemzel daudz ir rakstit krievu valoda un es tur nekko nesaprot. Es runa ari francisk un italisk un nekkad dzive neesmu redzejus tad avize kura cilvek atstaj komentus citas valodas nekka tautas valoda. Jasak ka bijush dazi gadejien kur es esmu dazus teikums atstajus latvijas avize anglu valoda lai atstat lielak iespaid. Bet visu laik komunicet krievisk ieksh latvieshu avize man neliekas
  pavisam pienemams. Man tas izliekas nepieklaijig un nerad cienu prieksh valstu.

  • What is there parents did not tell you, what fairy tales, what horror stories, I do not know. Only in this country, Latvians have never lived alone! There have always lived different peoples, including Russians. Like this.

   • Mana Latviesha gimene dzivoj Latvija lidz 1944 gadu kad viniem bij jabeg (vismaz tie kas nebij jau izsutit uz sibiriju vai nogalinat) un uz muzib jaatstaj Latviju. Viss lielaka dal mana gimene nekkad atkal neredzeju Latviju. Mes ari nesarakstijamies ar tiem kas palik Latvija jo tad vini tik sodit. Mans tevs nevien reiz dzive neminej ne krievs ne Krieviju. Vinsh diplomatiska veida teic kad es prasiju — skola tik nodedzinat karu laika. Vinsh neteic kriev nodedzinaj skolu un nogalinaj palikosh skolotaj. Kad es skatiju gimenes albumu un prasiju — kursh ir tas? kapec es neesmu satikus? mana mama teic — vini tik aizsuteet. Es prasij — Aizsuteet kur? Mana mama teic — “Nepras man tagad. Es nevar.” Un tad vina saak raudat. Ir taisnib ka pirms kara Latvijaa dzivoj krievi bet nevis tik daudz. ASV skola mums izskaidroj ka Kruschevs bij izsuties daudz kriev stradnieks uz baltijas valstim lai samazinat skaitu no
    latviesh iedzivotajiem. (Stalins bij jau deportejs latviesh div reize — zinatnieks, professional klassu 1941 g. un zemnieks 1949 g.) Mani vecaki un parejie kas beg lai netikt izsutit, krievi meginaj dabut atpakal
    uz baltijs valstim — nevis jo viniem pateek latviesh bet vini negribej ka vini palik rietumaa kur vini but varejush
    izskaidrot pasaule ko Krievi bij izdarijush. Taa vini tupej nometne Vacija 4/5 gadus pec karsh bij beidzies. Pie ANO tads krievu deputats V? teic ka visiem begliem jabrauc atpakal. Eleanor Roosevelt
    (President FDR sieva) bij ASV delegata pie ANO un paldies Dievam! vina aizstavej beglu tiesibas un teic — tie cilvek var iet kur vini grib. Paldies vinaj! Kad es bij vecaka man pateic par cilvekiem gimene kas tik izsutit uz sibiriju un ka prasiju talak — kas notik viniem — neviens nezzinaj. Cilvek vienkarsh pazud. Un neviens pa to neruna. Un nepras vairak. Ari ne shodien. Tatad Jus iedomajiet kad man ir izstasteet kautkadas “horror stories”. Tieshi otradeeg. Latviesh nerunaa diezgan par to kas notik. Es doma ka
    krievi kas velas dzivot Latvija ir jasaprot ko Latvija un latvieshi ir izturejush un ka padoma valdiba noved ekonomiju un visu uz visszemako limeni ka vel pec 27 gadiem nav atguts pavisam laba valdeeba un laba ekonomija. Daudz latviesh nevar izdzivot Latvija un ir aizgajush. Ja Jus varetu saprast kaa tie kas aizbeg gribej redzet atkal Latviju. Ludz megin saprast to auksto cenu ko Latvija ir maksajus prieksh brivibu un iemacies runat latvisk ja velies dzivot Latvija. Tu esi brivs — tavs tiesibas ir sargats Latvijaa kaa viss cilvek tiesibas. Jus variet palikt, iet, nakt aptkal vai ne. Esiet breevs un dzivo breeva valsteej —
    latviesh ir maksajush to cenu lai Jus varet dzivot brivs. Vai nejutiet vismazako pienakum runat latvisk un atstat komentus latviesh valoda lai es var saprast? Es atceros vienreiz ieprieksh Jus atstaatj atbildu uz manu komentu. Jus teicat ka mana latviesh valoda ir tik shvaka ka man vajadzet rakstit manus komentus anglisk nevis latvisk. Padoma kada pasaule!!?
    Jus negribiet runat latvisk un Jus ar negribiet ka latviesh runaa latvisk??? Jus velaties kautko citu no manim atnemt!?

    • Paldies jums no ASV!

     • Ludz! Gribu darit vairak. Un ceru ka man iznaks ari pavadit ilgu laiku vai dzivot Latvija!
      Ceru ka arste vares paturet darbu — vai atrast labak.

      Sveicieni Jums! Lai Jums lab klajas!

   • Grafists, nesāc to krievu propogandu! Pirms krievi okupēja Latviju, te krievu bija labi ja 10%, pat mazāk. Un iedomājies visi runāja latviski un bija lepni par Latvijas plaukstošo valsti un tautu, kura tajos laikos bija līmenī ar citām Eiropas lielvalstīm. Tad atlīda “osvobodiķeļi”. Tā bija pilnīgi cita krievu zorte ar citu destruktìvu idealoğiju, kas to pēctečos pat šodien vel mēdz uzpeldēt. Naivie latvieši tolaik vel nezināja ka tie nāca uz palikšanu un to mīlētā valsts tiks novesta līdz kliņķim un nabadzībai aiz dzelzs aizskara un pat par runāšanu latviešu valodā tiks izsūtītas nāvē veselas latviešu ğimenes, jeb vispār uz vietas nošauti. Kamēr pa to laiku okupētajā valstī tika sadzīti neizglītie un noziedzinieki no Krievijas, kuri jutās brīvi latviešiem atņemtajos īpašumos. Vel tagad negrib atvērt čekas maisus. Redz kā aizstāv pie varas esošos, kuri kādreiz nodeva latviešus un Latviju. Tad brīnās ko šī valsts netiek uz priekšu ja pie varas svešu tautu pakalpiņi. Daļai, itsevišķi veciem krievu pensionāriem, cerot ka atgriezīsies psrs laiki, jau tendence balsot par jebkuru ka tik pro-krievisks nepadomājot par to kas pirmkārt labāk šai valstij kopumā. Tad paši brīnàs kad tādus sabalsojuši, kuriem neinteresē šī valsts, bet gan kalpo svešām interesēm kurām pat par tiem pašiem krieviem dziļi nošpļauties.

    • Илзе! Вот только свою лапшу мне на уши не надо вешать! Мои латгальские родственники много чего мне расказали про тот «рай»! Atbildēt

     !

     • Un ko tad tādu stāstīja tie radi no Latgales? Apgaismo mūs. Mani radi arī daudz ko stāstīja un stāsta. Piemēram, par krievu okupantu armijniekiem. Tie bija savākti no tālākajām Krievijas čuhņām, nemācēja ne lasīt, ne rakstīt. Tos mācot soļot, pie vienas kājas piesēja salmus, pie otras labību, jo tie nezināja ne labo, ne kreiso. Tad nu tādi staigāja pa svešām zemēm zagdami, slepkavodami, grupveidā izvarodami gan mazgadīgas, gan večiņas. Tad nosmērēja izvaroto ar mēsliem, lai itkā tas viņu īpašums, lai citi neaiztiek, jeb vispār nošāva. Kaut kāda projekta ietvaros pat bija savākti atstāsti un liecības no tā laika cilvēkiem, kuri piedzīvoja tās šausmas. Viens stāsts bija par ģimeni. Atnāca krievu okupanti viņu mājā, visi tika nostādīti rindā. Vienam no viņu pavisam mazajiem dēlēniem bija bail, viņš pēkšņi centās aizmukt. Uzreiz krievu lode mazajam bērnam. Viss, nebija vairs un neviens nedrīkst kustēties. Ja pameklēs vel dziļāk, tad daudzi krievu bijušie oficieri paši to visu ar kaunu un nožēlu atzina tagad vecumdienās. Ulmaņlaikos valsts deva bezmaksas lauku zemes īpašumus, lai tik cilvēki dzīvo, strādā un attiecīgi spējīgi atbalstīt valsti, bet ja cilvēks pats neko nedara, tad jau protams. Kamēr krievi atņēma zemes un visa ražošana tika novirzīta uz okupantu armijas vajadzībām. Loģiski tika izmantoti šo svešu valstu līdzekļi un resursi, ne jau viņu pašu. Protams, kur tāda paradīze uz zemes virsmas vispār jebkad bijusi, tas būtu teikts pārspīlēti, bet salīdzinot ar to postu ko atnesa krievu okupanti uz nākamo gandrīz gadsimtu nevar pat salīdzināt.

     • Мой тесть, Язеп, в то время был батраком. и его любимой едой была жаренная селёдка с картошкой! И то, когда она была!

      Ne nado kormitj menja vashimi strashilkami! Ja vam na verju! Eto obichnaja nacionalisticheskaja propoganda! Bez faktov i dokazateljstv!

     • Tavi ‘radi no Latgales’ noteikti gan ka pārliecinošs fakts salīdzinot ar gadiem vāktiem arhīviem un vērstures grāmatām.

    • Tieši tā, Ilze! Monoetniska valsts nav iespējama, ne vajadzīga, ne arī interesanta. Pirmsokupācijas periodā Latvija tāda nebija.
     Jautājums ir par sveštautiešu daudzumu, viņu informācijas telpu un attieksmi pret valsti. Šie, kas te ir tagad, lielākā daļa ir okupantu un Hruščova inspirētās masveida rusifikācijas rezultāts. Visi krievu geto, īpaši jau pirmie, Ķengarags, piemēram.Viņi te veseliem vilcienu sastāviem sabrauca un ne jau izglītotie . Ir arī militāristi, kuri darīja visu, lai tikai paliktu šeit.
     Igauņiem ar pašapziņu viss kārtībā. Viņi nepāriet uz krievu valodu, ja kāds izliekas, ka igauniski nesaprot.Kāpēc latviešiem tādas nav? Kāpēc ar iepriekš minētās kategorijas ļaudīm jārunā krievu valodā.
     Ja nu krievs izliekas, ka galīgi neko nesaprot, es piedāvāju sarunu turpināt EN vai arī runājam katrs savā valodā. Iztaisnosim muguru, latvieši. Latvijas simtgadi svinam, bet okupanti diktē noteikumus.

   • I would like to request most kindly that you practice your English somewhere else and with someone else.
    Manaa vienigaa iespeja raksteet latvisk ir te. Ir kludas un trukst zimites. Bet ludz padoma cik jocig.
    Daz menesh atpakal Jus kritizejat manu latvieshu valodu. Jus nebijat apmierinat ar manu latvieshu valodu un apdroshojaties man ieteikt rakstit manus komentus anglisk latvieshu avize. Un tagad iznak ka latvieshu arste Latvija ir aizlaist no darbu jo neruna krievisk. Tas ir arprats.

 75. Skumji, ka zina kā vien atbildēt ( ja neznaju), tā vien gribas iebliezt . No dzīves jautāju, jaunai meitenei, kā Tevi sauc- ja neznaju. Absurds. Tā ir naturālā necieņa pret tautu, kurā dzimis un audzis un .t.t. Es cienu cilvēkus, kas nepakļaujas krievvalodīgo spiedienam. Tie laiki beigušies, sen vajadzēja iemācīties valsts valodu nu būs 30.g. Vai tiešām grūti iemācīties 28.g. laikā, nav jau ķīniešu valoda.

 76. Tulkus janodrosina valstij, un dakterim jaruna , lai pacientam butu saprotosi……nevajag aizrauties ar lietam, kas nenes nekadus auglus….vispirms ekonomiku sakartot vajag…nevis runat par kaut kadam mulkibam.Arzemniekam jus .., tikai tapec ka vins var samaksat, vienlidzigu ukraini, baltkrievu vai krievu – esat gatavi noest.

 77. Tulkus janodrosina valstij, un dakterim jaruna , lai pacientam butu saprotosi……nevajag aizrauties ar lietam, kas nenes nekadus auglus….vispirms ekonomiku sakartot vajag…nevis runat par kaut kadam mulkibam.Arzemniekam jus .., tikai tapec ka vins var samaksat, vienlidzigu ukraini, baltkrievu vai krievu – esat gatavi noest. Aitu bars.

 78. Oi. Izrādās – tautu deju skolotāja ir arī daktere. Hm. Bet kaut kà nekur nevar iestrādāties…
  Protams, ir tizli, ja nerunā valsts valodā attiecīgas tautības pārstāvji. Bet ir tāds teiciens- visi man labi bija, ka es pati laba biju.

  • Savulaik iebraukušajiem krieviem bija arī teiciens – ‘davajķe žit druzņo’. T.i. visi družņo visu pa krievu prātam un ‘draudzīgi’ runāt krieviski. Vel jo projām ik pa laiku no krievu mutēm atkal pavīd tas teiciens kā kaut kas cēls un kā viņus apbižojot nejaukie latvieši kad kārtējo reizi atgādina tiem runāt valsts valodā.

 79. Cik skumji,ka cilveki saukajas,pazemo viens otru rakstot komentarus.
  Vajag vienmer atcereties,ka pazemojot otru,katrs pazemo sevi…
  Bet pie jebkura viss atgriezas,katrs vards,katra doma,…kaa LABAIS,ta launais.
  Nedari otram to,ko negribi lai otrs dara tev.
  Ko seesi,to plausi.

 80. Šai dāmītei par Valsts valodas likuma uzraudzi strādāt, ne par dakteri! Pati lielās cik gudra un brīvi 3 valodas var komunicēt, bet slimam cilvēkam, kas grib saprast, kas ar viņu ir un ka pareizi ārstēties, apzināti viņam to liedz! Valodas likumu negrib pārkāpt, bet Hipokrata zvērestam uzspļauj!

  • Lūdzu, citēt vietu šajā zvērestā, ko 99% neesat lasījuši, kur rakstīts, ka jāmāk komunicēt jebkurā svešvalodā.

   • Tur jau tā lieta, ka liela daļa krievvalodīgo ir klaji naidīgi, ja ar viņiem runā latviski-Jelgavas poliklīnikā, kad darbiniece pajautāja jauneklim uzvārdu, lai izsniegtu rtg atbildi,20 gadīgs jauneklis viņai uzbļāva, lai runā krieviski, kaut gan ļoti labi saprata, ko viņam jautā.Nerunāju par veciem cilvēkiem, tiem arī atbildu krieviski.Runa ir par attieksmi- ja redzi, ka cilvēks runā latviski,bet visu nesaprot, nav problēmu to pateikt arī krieviski, veidojas normāla komunikācija,bet, ja redzu nostāju principā nerunāt latviski, tad nekad nepāriešu uz krievu valodu.Raksts ir tieši par šo attieksmi.Ārstei arī nav jāzin visas nianses krievu valodā, jo viņa nestrādā Krievijā, pilnībā atbalstu, pareiza rīcība.

 81. Daktere ir piemirsusi, ko dara tajā iestādē un hipokrāta zvērestu laikam arī. Bet kad viņai atgādināja – apvainojas un aizgāja prom. Dakterei pirmkārt būtu pacients jāarstē, nevis tik strikti šķirot cilvēkus kurš un cik lielā mērā saprot latviešu valodu.

  • ar kādā tiesībām Atbildēt

   jūs uzskatāt un vēl atļaujaties rakstīt,kā dakterei ir jāpārvalda krievu valoda?Kurš likums to liek pārvaldīt?Ļoti daudzi ārsti Latvijā ļoti slikti runā latviski,bet tas jums liekas normāli.Cik nožēlojami…

  • varu saderēt, ka tu pat lasījis neesi Hipokrāta zvērestu, vienmēr patīkami ir cilvēki, kas piesauc zvērestu kuru nav pat lasījuši 😀

 82. Latviešiem jārunā valsts valodā. Paldies ģimenes ārstei… Pieņemu, ka man būs līdzīga situācija, jo savā darbā jūtos kā Krievijā. Lielākā daļa krievu, runa ir par pensijas vecuma un pirms pensijas vecuma cilvēkiem, jūtas aizkarti un pazemoti, ja runāju latviski, kļūst agresīvi un nejauki, sāk draudēt (..). Latvija mudž no okupantiem.

 83. Avtor statiji – provokator! Ona soznateljno raszigaet etot potok vzaimnoj nenavisti!!! Nas specialjno natravlivajut drug na druga, toljko chtobi otvlechj ot drugih sobitij v strane! Ne meshajte gospodam vorovatj narodnije denjgi! Skoljko bankov dolzno umeretj, chtobi vi eto ponjali?!

  • Varbût iemàcies valsts valodu un tad tarkški pa labi un kreisi. Putins visus atpakal gaida…🤩🤩🤩

   • Ты, наверное, дурак?! Раз я пишу комментарии, на ваши идиотские комменты, значит я всё-таки понимаю ваш язык! Atbildēt

    Idiot! Boljshe i skazatj nechego. Ja pishu na russkom potomu, chto mne tak udobnee. Ne tebe, a imenno mne samomu. Ponjatno?
    grafists.

  • Redz kur viens no tiem mūždien ‘apbižotajiem’ tādēļ ka jāmācās valsts valoda un kad jārunā latviešu valodā. Ai, ai tev pilnīgi dvēseslītē iegriež kā ar nazi izdzirdot latviešu valodu, kāda necieņa pret tevi, ārprāc! Ej lūdzies Putinam sacelt tev krievu skolas, savādāk tava ‘kultūra’ vel pilnībā izzudīs dzīvojot svešā zemē kuru tu nekad nepieņemsi, ja nu vienīgi to pilnībā pārkrieviskotu.

 84. Trāpījās acīs šis raksts, un nolēmu izteikt savas domas. Dzīvoju Īrijā. Mans vīrs smagi slimoja, un angļu valoda viņam nebija laba. Ne nu tā, ka nesaprastu vai nemācētu pateikt, bet tomēr…Slimnīca viņam uz katru sarunu ar profesoru, uz katru nopietnu analīžu izskaidrojumu un stāstījumu par turpmāko ārstēšanu aicināja tulku uz sava rēķina. Kaut arī mēs, tuvinieki, gājām līdzi un spējām iztulkot visos sīkumos. Vienkārši – lai būtu pārliecināti, ka pacients viņus ir pareizi sapratis. Un lai nevairotu stresu slimam cilvēkam. Lai būtu labāk un ērtāk slimajam.
  Latvijā ir savādāk. Nacionāli norūpējušies kadri atraduši iespēju ieriebt slimniekam nelatvietim. Īstā vieta, kur cīnīties par latviešu valodu – medicīnas iestāde! Es saprastu, ja ārsts nezin krievu valodu. Tad viss skaidrs. Bet saprast un irsties, lai ieriebtu krievam…Nožēlojami.

  • Ieriebts ir nevis krievam,bet gan latviešu ārstei.un pamatīgi viņai ir ieriebuši nacionāli norūpējušies krievi un nevis savā zemē krievijā,bet gan Latvijā.Kādēļ viņai bija jāzaudē darbs pašai savā zemē runājot valsts valodā?Vai kāds krievs ir zaudējis darbu šīs ārstes dēļ?Nekur pasaulē nav tāda likuma,ka ārstam jāzin visas pasaules valodas.Lai ņem līdzi tulku vai arī tā medicīnas iestāde,kurā viņa strādāja,lai algo tulku pacientiem,kuri nesaprot latviski.

  • Prom, ko tu murgo? Vai nu pilnīgs kukū tam ‘prom’ vai nu speciāli izmaina stāsta būtību murgainajiem prokrieviem par labu. Pat tajā uk visi runā angliski. VISI. Un par to ka ārsts nezin svešvalodas viņu neatlaiž no darba, bet gan pacientam nāk līdz tulks. Tad lie tie krievi te arī lieto tulkus ja tie par 28 gadiem nezin valsts valodu, jeb naidīgu principu pēc to nelietos. Žēl ka Latvijas valstij naidīgo krievu dēļ šai ārstei atņēma darbu.

   • “Prom”, nu tieši tā, jauki zināt, ka Īrijā mīl pirmām kārtām cilvēkus, nevis tautības, valodas utt utml.
    Nevajag dramatizēt – ārste saskaņā ar rakstu pati aizgāja, jo svarīgāki viņai acīmredzot bija principi, nevis pacientu ārstēšana un pielāgošanās vidē, kas arī Latvijā jau sen pastāvējusi un arvien vairāk kļūst multikulturāla. (Lai gan tas nebūt nenozīmē, ka Latvija tagad kļūs par Krieviju, Angliju vai vēl kaut ko, kā daži te baidās) Redzams, ka vadība mēģināja ar viņu runāt par to, bet dakterītei tas laikam nebija pieņemami. Izklausās pēc ļoti neiecietīga cilvēka, kam patīk kontrolēt citus, es laikam arī latviski runājot, pie šīs dāmas diez vai ārstētos.

  • Vai Jums kā citas valsts emigrantei vajadzētu spriest par valodu Latvijā?

   • Un kāpēc gan nevajadzētu spriest? Ja cilvēks izbraucis no Latvijas, viņš, Jūsuprāt, pārstāj būt latvietis, vai arī zaudē kaut kādas morālas tiesības vai varbūt kompetenci runāt par savu valsti un tās problēmām? Citreiz, lai saskatītu visu attēlu kopumā, jāatkāpjas nedaudz tālāk no paša attēla…

 85. arī VC4 vadība- Rēvalda personā, draud ar atlaišanu saviem darbiniekiem, ja tie ar pacientiem nerunās krievu valodā. Tā teikt, kad runa par naudu, tad arī miesīgo māti var pārdot

 86. Piem.Čiekurkalna doktorātā ģim. ārste runā tikai krieviski – jau 28 gadus ! Labden !

 87. Latvijas pilsoņi lieto valstsvalodu,nepisloņi var izmantot tulka pakalpojumus..

 88. Visu cieņu ārstei. Esmu ārstējies pie viņas. Man jau sen Ķengaragā apnicis uz ielas atbildēt krieviski.
  Ja cilvēks krieviski paprasa ceļu uz transportu vai kaut ko palūdz kaut ko padot, to izdarīšu neko neatbildot.Bet ja kāds paprasīs 10 -50 kapeikas priekš pudeles, tad iedošu Krievijas kapeikas.Man krājumā ir desmit gadu vecas Krievijas monētas, ko atstāja radinieki kā suvenīrus.Paskatīšos kada sejas grimase būs lūdzējam kad iedosu viņam Krievijas monētas.

 89. rentgenogramas slēdziens ir iedots. ja nesaprot vai nevèlas saprast-jāalgo tulks-bez variantiem

 90. Tam vienreiz jāpieliek punkts! Šajā gadījumā savs vārds būtu sakāms arī Ministru Prezidentam, kurš oficiāli aizvieto Veselības ministri viņas dekrēta atvaļinājuma laikā.. Klaja Latvijas likumu neievērošanu būtu sodāma. Un ne tikai Veselības iestādēs, bet visās valsts iestādēs, organizācijās u.t.t. Mīkstčaulīga attieksme pret likuma neievērošanu tikai pasliktina stāvokli valstī, kuru izmanto mums naidīgie elementi.. Ja kas- mēs savu valdību un valsti pratīsim aizstāvēt pret visādiem apmelojumiem un apmelotājiem. Gaidām taisnīgu un operatīvu rīcību šo jautājumu risināšanā.

 91. Nevienai krievu cūkai nav tiesību uzstāties ar prasībām runāt viņu suņu valodā, blaģ!

 92. URĀ, KĀRTĒJĀ KRIEVU NACISTU UZVARA!!!!!!!!!

 93. Ja būtu iespēja šī daktere saviem krievu pacientiem iedotu saldu tējiņu, lai var viegli aizmigt uz visiem laikiem. Var ierakstīt likumā ka sāls ir salds, bet realitātē no tā nekas nemainās.

  • Bet ko lai es kā paciente daru ar savu krievvalodīgo ģimenes ārsti,kura ir vismaz 20 gadus par mani jaunāka,bet ar valsts valodu mocās kā krupis ar nāvi?Jārunā krieviski vai jādod pa muti,ja tējiņu nav brīv dot.?Bet tādi gunčas ir nožēlojami.

   • Protams, ka dod pa muti, kādi vēl jautājumi. Te vēl viena komentētāja rakstīja, ka gribas “bliezt pa muti”, kad meitenīte krieviski atbild “ja ņeznaju”.
    Asaras rit, lasot šo visu. Tiešām izskatās, ka tas neizmērojamais naids un patriotiskā neiecietība nemainīsies nekad, un mana nu jau vēl multikulturālāka ģimene (nekā es pati) par atgriešanos un dzīvi manā citādi ļoti skaistajā dzimtenē var aizmirst.

  • Ты доктор Менгеле, да?! Его последыш?! Ну ты и сука!!! Atbildēt

   !!!

 94. Ko jus brīnāties,Rīgā tak pilns ar nelojāliem utainiem.

 95. Vispār jau ārstam jākomunicē ar pacientu pacientam saprotamā veidā. Tas ir slims cilvēks un ārstam viņam jāpalīdz, nevis jārada skandāls. Ar visu manu latvisko patriotismu nespēju piekrist, ka ārste būtu rīkojusies pareizi.

  • Bet vai ar mani Krievijā kāds ārsts runās Latviski?

  • Kā justies ārstam, kurš ne visai labi saprot krievu valodu un ir kauns par akcenru? Pie visa tā “mazā” apjoma, kas ir jāzina ārstam, man ir arī jāzina krievu valoda C2 līmenī, lai strādātu valstī, kurā valsts valoda ir latviešu?

   • Хотите или нет, нравиться вам это или не нравится, но мы все живём в двухобщинной стране! Это просто констатация факта и только!!! Atbildēt

    Vot tak!

    • Divas obščinas ir tikai Rīgā – atbrauc uz Vidzemi, un būs viena, Latvijas obščina!

     • А Даугавпилс, а Лиепая, А Вентспилс, а Елгава?! Вместе с Ригой почти вся страна!

      A?!

    • Nezin kàpèc krievu tauta ir pamanîjusies iesakñotiesvisà pasaulè , uzskatot , ka tikai viñi ir paši varenàkie , ja necienat valsti kurà dzîvojat , tad vismaz alo sevi un iemàcieties valodu , ja nè vperjod is pesnei za kordon…

  • jā, jā arī ķīniski, zviedriski, baltkrieviski, ukrainiski ……
   valsts-Latvija, valsts valoda -latviešu
   Kāpēc manas tiesības netiek ievērotas- runāt valsts valodā

 96. Ārstējos pie šīs brīnišķīgās ārstes, un ir patiesi žēl, ka vairs nevarēšu pie viņas konsultēties “Dziedniecībā”, bet ceru, ka viņa atradīs darbu citā, latviskākā vidē, kur atkal varēs konsultēt savus pacientus. Un domājot par šo situāciju – ja Latvijas valstī pie ārsta atnāk roms vai afgānis, tad arī viņam būs tiesības pieprasīt, lai ārsts runā čigāniski vai afgāņu valodā?

 97. Latvijā noteicošie ir LATVIJAS likumi, kurš tos neievēro tam jāatbild tiesas priekšā!Kamēr latvieši nepastāvēs uz valodas likuma ievērošanu ,krieviem Nebūs vēlēšanās mācīties valsts valodu!

 98. Kur skatas atbildigas personas,kapec daktere butu spiesta runat sava dzimtene cita valida.Ja tiesam taja rajona visur lielako ties stradakrievu valodigie.Un tas ir drausmigi,ja tu nejuties dross sava valsti.

 99. Ārsts tā ir profesija, kur būtu jāprot un vajadzēs prast to krievu valodu. Nu jau par daudz kŗītam tai krievu valodai virsū.

  • Ne jau krievu valodai, bet ja prāta līmenis tik neattīstīts, tad jāvērtē nācija ka tāda.

  • No rakstītā ir skaidri redzams, ka ārste labi pārzina latviešu valodu, bet tiešām, kādēļ gan cilvēki, kuri dzimuši LV nevarētu kaut elementārus vārdus saprast latviski? Kāpēc mums latviešiem ir nepiedodami nesaprast elementārus vārdus krieviski, bet viņiem ne? Tāpēc ka mēs bijām okupēti?

 100. Smieklīgi, cik to tīro latviešu ir, pagaidām kad ievedis viesstrādniekus, kāda valodā runā siet

 101. Es domaju,ka iemesls atlugumam no darba ir pavisam cits.Nedaudz zinu ‘so cilveku no citas puses…….var teikt-nav sevis’ki godigs.
  Bet tagat – daudz runas un atkal par tautibu.

  • Конечно! Причина увольнения совсем в другом! А это просто месть администрации. Дёшево и сердито! Atbildēt

   A stroit iz sebja stradalicu, nevinno postradavshuju za latishskij jazik! Vot ze suka!

 102. Un kāpēc vēl brīnaties,ka daudzi jaunie ārsti un medmāsas brauc strādāt uzNorvēģiju,Vāciju,UK?Man arī būtu pazemojoši te Latvijā runāt kolonistu un okupantu valodā!

 103. Danosai jāsaņem prēmija, bet tos kas viņu spieda runāt svešvalodā — jāatlaiž no darba.

 104. Visu cieņu Danosas kundze! Ceru, ka šoreiz nopietni šai lietai pievērsīsies arī Nacionālās apvienības deputāti.

 105. RTU dzelzceļniekos joprojām lekcijas lasa vietējie pasniedzēji krievu valodā un prezentācijas arī prasa veidot krievu valodā. Kaut kā tas sauklis neiederas, par obligāto izglītību latviešu valodā, lai varētu studēt augstskolā, jo tur pasniedzot valsts valodā. Pa šiem 26 gadiem paši latvieši izņemot burkšķēšanu virtuvē neko nav darījuši, lai cittautiešiem iemācītu valodu..

  • Tas tikai parāda cik steidzami uz priekšu virzāma ir pārāk ilgi nokavētā skolu latviskošana. Neviens okupācijas graujošās sekas nelikvidēs, ja latvieši paši to nedarīs.

  • Вот только врать не надо, недоучка! Тебя что, отчислили за неуспеваемость? Atbildēt

   Problema gorazdo glubze, druzok. V nashej strane net svoej sobstvennoj zeleznodoroznoj nauki, sovsem net! Estj vsego toljko 2 cheloveka s nauchnoj stepenju, eto direktor instituta da Janis dekan, i vsjo! Vse ostaljnije, kak raz ne latishi. Kak vas uchitj, esli vse uchebniki na russkom jazike?! Ja govorju o specpredmetah, kogda dejstviteljno osvaivajut professiju.
   Hocheshj bitj professionlom – uchisj, ne zalujsja, i ne budj stukachom! Na zelezke takih ne ljubjat!

 106. RTU dzelzceļniekos joprojām lekcijas lasa vietējie pasniedzēji krievu valodā un prezentācijas arī prasa veidot krievu valodā. Kaut kā tas sauklis neiederas, par obligāto izglītību latviešu valodā, lai varētu studēt augstskolā, jo tur pasniedzot valsts valodā. Pa šiem 26 gadiem paši latvieši izņemot burkšķēšanu virtuvē neko nav darījuši, lai cittautiešiem iemācītu valodu.

 107. Normāla dakterīte. Atsēdināja vietā gostarbaiteru analfabētus. Šitie sabraukušie sprāgoņas sacerējās, ka dakteriem jārunā viņu valodā, tikai tāpēc, ka es sūdvedējs, melnu nagu īpašnieks, bezzobains smerdelis, lūk
  esmu ieradies pie cienījamas ārstes. Skuju Anniņ! Dakteris nestrādā Kremļa lazaretē. Kādas vispār var būt atkāpes no valsts valodss?????

 108. Nu, vai nav viena pretīga nācija, ko ???Lai taču tinās uz mīļo Krieviju, ja te ir tik slikti !!!

 109. Es tiem krieviem pasaku : job tvoju maķ – un viņi sāk smaidīt – sak “naš ” (savējais) !

 110. … @ fronte: un ‘ Redzesim ko teiks Saeima…’ u.t.t. … JA NEKO NEDARA – IZBALSOJAM … !!!

  … Viss ir patiesi un kodoligi pateikts sajos simtu komentaros … !!!

  … Beidzot. letini, atmozamies, celamies un daram to, kas pienakas latviesiem, sava zeme, sava valsti, sava sabiedriba … pec valsts likumiem … un ja kads cits … velas dzivot Latvija/Bezabrene, lai macas un runa valsts valoda, vai ari pienem un samaksa profesionalam tulkam … pirms vins pienem pilsonibu, vai ari dodas uz savu zermi, valsti un sabiedribu …. PIETIEK LATVIETIM BUT MUZIGAM KALPAM !!!!

  … ‘ MES GRIBAM BUT KUNGI, PASI SAVA ZEME, SAVA VALSTI, SAVA SABIEDRIBA ‘ !!!

 111. Man draugs viereiz iepirkas Igaunija, pardevejai krievu valoda prasija,( jo saprotami Igauniski vins nemāk) kura veikala dala ir maisini, ko nopirkt copes lietām, vina kaut ko nobuldureja igauniski, kad vins vel divas reizes prasija krieviski, sakot: Tak atbildies, mes tak tepat, kaimini, latviesi.. viņa pasauca tuvak, paskatijas apkart un krieviski pateica kur ir maisini, piebilstos , ka vina nevar runat krieviski, jo vinu var atlaist no darba par to. Luk, ka kaimini veicina valodas apguvi, mums te butu ko pamacities, sava liela dala procventu saktu domat, a vrb jasak latviski runat. P.S. maku labi krievu valodu, bet nerunaju, principa pec! Taka cepuri nost saj ārstei.

 112. Tajā iestādē esmu bijusi vienu reizi. Rebtgenu taisīja t.s. ārste, kura ne vārda nerunāja latviski. Un tikai bļāva uz mani.
  Pārdaugavas MFD ar pēdējo reizi atstāja sliktu pēcgarśu, jo neviena no ārstēm nerunāja latviski.

 113. Arzemes ja pacients nesaprot valsts valodu un ari angliski, slimnica piedava tulku un sho apmaksa valsts.

  • Man absolūti vienalga kādā valodā ar mani sarunājas ārsts, lai tikai padoms&zāles palīdz. Bez tam, ja cilvēka galvenais mērs ir tautība un valoda – tas ir nožēlojami.

   • hipokrāta zvērestā tā kā par valodu nebija runa? pakalpojuma sniedzējs tomēr parasti cenšas- negrib- nestrādā, nevis iet uz inspekcijām?

 114. Lūk , šis ir gadījums kad valstij būtu jārīkojas , jāaizstāv valsts valoda, savi ārsti un nekavējoties jāslēdz minētā veselības iestāde .
  Ko šai gadijumā saka lielie valodas aizstāvji NA ?

 115. Ir jāciena tā valsts, kurā dzīvo. Un viena no cieņas pazīmēm ir valodas apguve un lietošana. Vēl jo vairāk, ja zini valsts valodu, bet apzināti to nelieto, tad jau tā ir ne tikai necieņa, bet nelojalitāte.

  • vismaz viens. kaut visi krievi taa domaatu un dariitu

  • Серёженька,..! А почему я должен быть лояльным к этой власти, если она меня откровенно ненавидит?! Atbildēt

   Dolzna bitj vzaimnostj, a ejo – net!

   • Ja te ir tik slikti kapēc nebeauc prom uz Krievzemi? Tur būsi savējais!!!

   • Es stràdàju Kengaragà , un valodas nezinàšana ir liela problèma, man nav jàmàcàs krievu valoda tikai tàdèł , ka kàds to grib, bet gan tàdèł , ka ir tautas pàrstàvji , kuri ir lieli un vareni,neciena Latviju, ir iespèja aizbraukt un mès neraudàsim 🙂

 116. Tulku jānem

 117. Daļēji jau paši latvieši vainīgi. Katru reizi kad kāds tos uzrunā krieviski, tad latvietis uzreiz pretī atbild krieviski, kaut vai lauzītā veidā jo pats nepārāk saprot šo svešvalodu. Itsevišķi izteikti vidējās paaudzēs, kuras piedzīvojušas okupācijas gadus. Tajos senajos laikos krievi bija ķeizariņi un par atbildēšanu tiem netīkamā valodā izsūtīja uz Sibīriju, jeb uz vietas nošāva. Šodien divas kaimiņienes, abas latvietes, bet abas savā starpā runā krieviski! Cienītie latvieši, laiki mainījušies, nav vairs jāklanās svešiem okupantiem. Es reiz padiskutēju ar vienu pazīstamu latvieti kāpēc viņš ar saviem krievu kolēģiem runā krieviski, uz katru telefona zvanu krieviski, uz ielas krieviski. Labi, var jau saprast pavisam vecos kolēģus, ko vairs vecam zirgam iemācīs, bet ar jaunajiem, kuri turklāt vismaz ‘papīrā’ zin latviešu valodu? Nonācām pie gala rezultātā, ka viena lieta saglabāt darba vietu, bet galvenokāŗt viņš uztver to kā ‘cieņas izrādīšanu’!!!! T.i. runājot ar krieviem krieviski tā esot cieņa. No kurienes vispār kaut kas tāds rodas??? Vel bija secinājums, ka krievi tik labi nezinot latviski un tāpēc vieglāk esot abiem runā krieviski. Bet cienītie, taču jātrenējas runāt latviski, nekas no nekā nerodas! Tagad tas pazīstamais vismaz nepazīstamiem krieviem pasācis atbildēt latviski, nevis kā iepriekš uz pirmo pīkstienu krieviski visa saruna tika pārnesta uz krievu valodu. Lai gan ir arī izņēmumi, ja kas jāprasa no sveša krieva, tad tā valoda arī pāriet uz krievam vieglāko variantu (protams krieviski). Personīgi es runāju ar vietējiem krieviem vienmēr latviski, kā man atbild vienalga, saprotu abas valodas. Saruna var notikt arī divās valodās. Dažbrīd sanāk gan tā ka krievs paliek tāds apmulsis un tā arī īsti nesaprot latviski, tad ņemu palīgā kaut vai roku žestus, nevis sākšu runāt krieviski. Lai mācās. Bet ziniet, lielākā daļa krievu lieliski zin latviešu valodu un brīvi tajā sarunājas (lai gan kas zin par ko balso vēlēšanās, diemžēl).

 118. uzrādās internetā “izskatās, ka jau ir ievietots, ka rakstāt dubultīgi” Bet – kur ir?

 119. Mar ar to Ķengaraga MDF ir iebildumi par latviešu valodas trūkumu. Mana ārste pati krieviete itkā saprot latviski un runā latviski jau laikam tik gadus cik es dzīvoju. Bet saprast viņu nevar, nedz viņa pilnībā saprot mani. Analīzes ne visas izraksta jeb kas notiek, nevar saprast ko viņa saka kad un kur man jāiet, kuri papīri jāņem līdz utt. Dažbrīd pat primitīvi ņemu palīgā roku signālus. Gadās, ka pat aizsūta pie citiem specārstiem ka jābrīnās kāpēc tas vajadzīgs. Bet tur kur viņai atlec kāda papildu naudiņa tur jā, uzreiz skrienot, pat pie rociņas aizvilks. Smieties vai raudāt? Reiz viņa zvanīja un klausuli pacēla kāds no mājiniekiem, viņa kaut ko skaidroja kas man esot jāizdara, bet mājinieks beigās tā arī nobrīnījās jo nesaprata viņas latviešu valodu kas man esot jādara, jāiet pie viņas, vai viss esot kārtībā, vai kas notiek. Murgaini. Tā lūk ārsts ‘zin’ latviešu valodu. Cilvēks itkā runā latviski, bet puse tulkojuma kaut kur pazūd. Mēģināšu pamainīt to ārsti, nav nekādas jēgas no tādas, lai turpina ārstēt citus krievus, kuri cerams viņu saprot.

 120. lai gan esmu ļoti nacionāla Atbildēt

  Var jau būt, ka ārstiem nedod pietiekami daudz slodzes (un viņi gribētu pilnu slodzi, bet medicīnas iestādē tādas nav. Es nezinu, situācija ārstu aprindās man nav zināma). Tomēr (es negribu nomelnot šo cdakterīti, atvainojiet, ja tā varētu izskatīties pēc manis rakstītā.) tomēr izlasiet uzmanīgi : traumatologs, ortopēds. (Man vispār ir milzīga cieņa pret dakteriem. Šī profesija būtu jāatbrīvo no pārējiem pienākumiem un, ja tas ir patiešām takantīgs ārsts, tad tikai jānodarbojas ar cilvēku ārstēšanu). Kādas nometnes , kurā laikā var rīkot Ārsts? (un vēl – ne jau psihologs vai citi daiļmuldēšanas, atvainojiet, speciālisti)?? Traumatologs, tātad tas, pie kura nāk pacienti ar lauztu kāju vai izmežģītu potīti vai kā. Vai tādā profesijā nevajag pilnveidoties un pilnveidoties? TIk specifiskā lietā kā (es pieņemu, ka traumatologs nozīmē arī Ķirurgs. Bet varbūt kļūdos). Kaut kā nenopietni man šķiet tāda “dakterēšana paralēli nometnēm” (nu, es vēl saprastu, ja tā kāda nometne topošiem mediķiem, bērniem māca sniegt pirmo palīdzību, ieinteresē progesijā. Bet, arī tad. To darītu cilvēks ne jau Ārsta līmenī (medmāsas, feldšeri, ja tāda profesija vēl pastāv). Bet ja es kā pacients atnāku uz poliklīniku (dziedniecības centru) un mani pieņem nupat “svaigi kā no jaunatnes un integrēšanas nometnes rīkošanas atgriezies dakteris”, tas kaut kā tā nenopietni… Izskatās, ka te konflikts ir dziļāks…

 121. Valsts apmaksāts palalpojums ( konsultācija) ir jāsniedz valsts valodā. Ja klients to nepārzin ir jānāk ar savu tulku. Tāpat kā citās valstîs.

 122. Mums pa visam māz laika palicis, driz visi nomirsim. Un brīnums, ka 26 gadīgais pacients vēl šeit, viņam jabūt Irlandijā.

  • Kas ir Irlandija?

   • Atbilde uz jautajienu Atbildēt

    Irija. (Anglisk saucas Ireland)
    Nezzin vai Jus jautajiens bij nopietns. (Jus tiesham gaidiet atbildu) — vai lai jocigaa, maigaa veida
    izsaukt kludu lai cilvek padoma ko rakst. Man iznac pasmieties un domash par to shodien kamer
    stradaa darzaa — Kas ir Irlandija?

 123. realitātē Rīgā un dažās lielpilsētās vēl ilgi tā būs.

  mazpilsētās viss ir sen kārtībā, pat jautri, kā krievisks pircējs ar krievu kasieri runājas latviski savstarpēji 🙂

 124. Izskatās, ka vajadzētu vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā

 125. Pret cilvēku kurš visu savu apzināto mūžu nodzīvojis Latvijā un nav spējis apgūt tās valodu izturos kā pret garīgi aprobežotu un cenšos ar viņu komunicēt tam saprotamā veidā. Jo kādā gan cita iemesla dēļ cilvēks nespēj iemācīties valodu ja pat mans suns saprot vairākas komandas latviešu valodā !?

 126. 1. Jau Kārlis Markss teica, ka mītnes zemes valodu nezina tūristi, idioti un okupanti. Diemžēl Latvijā jorpojām ir daudz okupantu un šo salašņu pēcteču.
  2. Uzskatu, ka ““MFD Veselības centru “Dziedniecība”” ir jāslēdz! Par nelatvisku stāju.
  3. Drīkst būt un tā arī jābūt, ka cilvēkam, kurš nerunā latviski, atsaka ar viņu runāt krievu valodā.

 127. Mīļie tautieši, kam nav slinkums atveriet 1999.g. pieņemto “VAlsts valodas likumu”, kur 2.pantā izteikto frāzi <…. tādā apjomā, lai nepieciešamais ierobežojums, kas noteikts likumīgās sabiedrības intereses, būtu samērīgas ar privāto iestāžu, organizāciju, uzņēmumu tiesībām un INTERESĒM"." Interesants likumā ierakstītais vārds INTERESES. Ja firmas saimniekam nav intereses, tas var neievērot valsts valodas likuma normas. Kam pieder medicīnas firma MFD mēs labi zinām. Arī personālu komplektē atbilstoši. PAr šādu situāciju ar latviešu valodas pastāvēšanu LAtvijā ir jāpateicās bijušajai prezidentei VVF, kura atmeta uz saeimu pieņemto valodas likumu tā pārstādei. KAs iznāca to mēs šodien dzirdam un redzam. Interesantākais ka vēl šodien saeima, valdība un prezidents uzskata ka viss ir kārtībā.

 128. Jau 40 gadus nedzīvoku Rīgā, bet pa šo laiku latviešu valoda ir gājusi mazumā, vismaz Rīgā. Ja jau gaida savējos, tad kāda vella pēc mācīties to latviešu valodu…l

 129. Kad pie varas Latvijā faktiski ir Krievijas nauda, kad Rīgā faktiski valda krievi, tad nav ko cerēt uz savas latviešu valodas cienīšanu un runāšanu tajā. Nekas šeit šajā jomā nav mainījies kopš Latvijas okupācijas. Okupācija turpinās.

 130. Kā šie krievu grūtdienīši runā ar ārstu Vācijā? Vai tepat kaimiņos — Lietuvā?

 131. Aber te tā normāli cenzē. Skumji “latviešu” avīzei 🙁

 132. Man rodās jautājums, kur mēs dzīvojām, Krievijā vai Latvijā. Kāpēc, piemēram, Vācijā nerodas jautājums,
  vai runāt vāciski vai krieviski, jo Vācija dzīvo daudz krievvalodīgo cilvēku. Bet Latvijā atļaujās noniecināt Valsts valodu. Man nav skaidrs, tas lai ieņemtu ieredņa amatu ir Valsts valoda jāzina augstākā līmeni. bet
  ierēdne, uzskata, acīmredzot, ka Valsts valoda ir krievu. man ir kauns kā tādi cilvēki strādā valsts pārvaldē un saņem nodokļu maksātāju naudu. Pati Krievija taču arī nerunās svešvalodā, ar ārzemnieku, bet prasīs lai tas iemācās Valsts valodu.

  • Kāpēc mēs pieļaujam, ka Latvijā ārsts, kurš uzskata par savu pienākumu runāt valsts valodā ir jāsaņem aizrādījums, ka jārunā ir krievu valodā, es uzskatu tie cilvēki, kuri ir uz to brīdi, kad Latvija atguva neatkarību bija bērni tiem būtu skaidri jārunā valsts valodā. tā ir necieņas izrādīšana pret Mūsu valsti.
   Vai mēs Brīvību un Mūsu valodu vērtējam zemi. mums ir jāapzinās ka mūsu valoda ir ļoti liela vērtība, jo viņa ir viena no retājām valodām, kura ir saglābājušas no seniem laikiem un būtu tā jāatiecās, ka pret lielu retumu kura ir jāsaglabā vēl ļoti ilgi . Mums ir jāciena pašiem sevi, ka to darīja daktere un jāatcerās, ka mēs pastāvēsim tik ilgi cik saglabāsies MŪSU VALODA

  • Jā. Interesants fakts. Anglijā (UK) skolās kā otrā valoda, svešvaloda, tiek piedāvāta franču valoda. Bet tamdēļ neviens Anglijā nepieprasa sarunāties franču valodā.

 133. Pret cilvēku kurš visu savu apzināto mūžu nodzīvojis Latvijā un nav spējis apgūt tās valodu izturos kā pret garīgi aprobežotu un cenšos ar viņu komunicēt tam saprotamā veidā. Jo kādā gan cita iemesla dēļ cilvēks nespēj iemācīties valodu ja pat mans suns saprot vairākas komandas latviešu valodā !?

 134. 100 procentīgi piekrītu dakterei, pati es arī tur nostrādāju ilgu laiku, par valsts valodu, dēļ kuras(viens no iemesliem) biju spiesta aiziet no darba šajā iestādē…

 135. Pret cilvēku kurš visu savu apzināto mūžu nodzīvojis Latvijā un nav spējis apgūt tās valodu izturos kā pret garīgi aprobežotu un cenšos ar viņu komunicēt tam saprotamā veidā. Jo kādā gan cita iemesla dēļ cilvēks nespēj iemācīties valodu ja pat mans suns saprot vairākas komandas latviešu valodā !?

  • А мы тебе не подопытные собачки, доктор Менгеле! Прыгать на задних лапках не будем! Atbildēt

   Nado ze, skoljko visokomerija!

 136. Ārstam, pirmkārt, jābūt pietiekami izglītotam un lojālam pret saviem pacientiem, bet patriotismu atstāt uz savu brīvu no darba laiku. Viņam ir pienākums izskaidrot pacientam nepieciešamo informāciju viņam saprotamā valodā. Jo ar veselību nejoko.

  • ā, tad Volgogradas ārstam ir pienākums izskaidrot man latviski? es vēl māku zviedriski, nu, atļaušu, lai skaidro zviedriski.
   ārstam nav jābūt poliglotam, bet jāārstē. ja pacients nesaprot, jāmeklē tulks.

 137. Samaksāta politiķu intriga, lai bauri pievērstos citam nevis tam, kas patiešām svarīgs. MFD ir privāts sektors.

  • Nav īsti privāts sektors, lai kā to negribētos: “MFD katru gadu iedzīvotājiem sniedz valsts programmas pakalpojumus lielākā apjomā, nekā nosaka un apmaksā valsts. Pēdējos gados sniegtie, bet no valsts puses neapmaksātie medicīniskie pakalpojumi:” – tas ir no viņu pašu mājas lapas. Principā tā ir privāta kompānijas, kas pamatā sēž uz valsts pasūtījuma un pacientu līdzmaksājumiem + apdrošināšanas.

 138. Nav pareiza profesija savas attieksmes izradisanai! Skaidrs, ka jaruna latviski, bet cilveki pie arsta neiet, lai noklausitos, ka vini 20 gados nav iemacijusies valodu! Uz slimnicu cilveki nak pec palidzibas, tur ari cilveki mirst! Ja daktere zin pacienta valodu, bet kategoriski atsakas, tagad ta jau ir attieksmes izradisana. Diemzel jamekle cita profesija, ar mazakiem dzivibas riskiem! Arsts ir devis hipokrata solijumu, to ari deretu ieverot!

  • nekāda nora jūs neesat.
   tas vienkārši ir šovinisms – sagaidīt, ka ar tevi visur auklēsies krieviski

  • Jā, tā ir pagrūta lieta. Nav pārlieku ētiski pacientam pieprasīt runāt tā kā viņam nav komfortabli. Droši vien, ka varētu atrast kādu zelta vidusceļu, bet skumji, ka šīs striktās nostādnes Latvijai visumā raksturīgas – gan latviešu, gan krievu pusē.

   • un kāpēc ārstam ir jārunā tā, kā viņam nav komfortabli? kurš pie kura tad beigās ir atnācis? kuram no kura ko vajag?
    ja ķirurgs nesapratīs krieviski, un saklausīs, ka jāgriež kāja, bet patiesībā roka, tad vainīgs būs viņš, nevis pacients, kurš nejēdz latviski runāt, ne?

    • Izlasi rakstu! Viņa pati lielās cik gudra un brīvi runā 3 svešvalodās! Viņa pati saka, ka šķiro cilvēkus, kuriem vajag vai nevajag runāt latviešu valodā! Viņa novērtē, ka cilvēks ir jauns un tādēļ apzināti ar viņu runa tikai latviešu valodā! Viņa šai iestādē strādāja nevis ka ārsts, bet ka valodas likuma uzraudze! Tur arī viņai vieta, ne medicīnā!

  • Es kā ārsts iemācījos krievu valodā runāt strādājot. Sākumā māsiņa tulkoja. Medicīnu pie mums krievu valodā nemāca. Arī tagad braucu mācos angļu valodā. Ticat man gandrīz neviens jaunais ārsts 100% tik pat labi kā latviešu valodā neizstāstīs krievu valodā. Otrkārt… cik ir jaunu latviešu studentu,rezidentu kas aizbrauc no Latvijas gan algas,gan iespēju,gan attieksmes,gan tā dēļ ka viņiem spiež mācīties un runāt krievu valodā.
   Mums kā rezidentiem bija lekcijas kur runāja arī Veselības inspekcijas cilvēki un toreiz tā arī pateica-nerunāsiet krievu valodā-atradīsim kā jūs norakt,papīri 100% nevienam nav kārtībā. Doma tāda ka, ja nevarēs tevi par valodu sodīt,sodīs par ko citu.

 139. Ārstam ir jāzina tikai viena valoda – un tā ir latviešu valoda, un viss. Šeit ir Latvija un ar to viss ir pateikts, te vispār nav nekādu diskusiju, vai kabinetā ienāk turks, armēnis, krievs vai itālis. Ja ej pie ārsta un nezini valodu, un tā nav nekāda neatliekamā medicīnas palīdzības brigāde, tad ir pašam jārisina savas valodas problēmas, jo pie šīs ārstes dodas TIKAI pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji. Un viss. Diskriminācija pret valsts valodu un pret ārsti ir sodāma.

 140. Redzēsim, ko teiks Saeima par šo gadījumu. Atbildēt

  Vienreizējs gadījums! Latviešu tauta savā zemē nerīkst runāt savā valodā! Redzēsim, ko teiks Saeima par šo gadījumu. Ja nebūs nekāda paziņojuma, tad …

 141. Neticami. Vienam ārstam Latvijā ir jāzina vispār tikai 1 valoda, viņam pat nebūtu jāzina ne angļu, ne krievu, ne poļu, ne vācu, ne itāļu, lai darītu savu darbu.

 142. Jautājums Saeimai - cik ilgi vēl okupācijas laikā ideoloģija piesmies Latviju? Atbildēt

  Jūs, šodienas Saeimas deputātus, ir jāpadzen no Saeimas! Liekēži un maitas! Cik ilgi vēl Latvijā okupācijas laika ideoloģijai ļaus šeit dzīvot? Cik ilgi? Cik ilgi jūs – Saeimā sasēdušie varas izvarotie – atļausiet Latvijas tautai naidīgām ideoloģijām piesmiet mūsu esību? Cik ilgi? Cik ilgi jūs jūs – neizglītotie Saeimas plānprātiņi – klanīsieties ‘tiesību tirānijas’ priekšā, aizmirstot par “pienākumu” ? Cik ilgi ‘Pienākums’ svešzemniekiem cienīt Latviju būs cēlonis jebkurām ‘Tiesībām’, bet nevis otrādi? Kādi gan jampampiņi nav sasēduši Saeimas krēslos! Dievs palīdzi!

 143. Ieteiktu dakterei pāriet darbā uz citu kliniku kurā tiek respektēta valsts valoda, jeb iesākt privātpraksi.

 144. Ja ir iespēja, ar pacientu jārunā viņa valodā. Ja viņš nevar parunāt, tad zīmju valodā. Interesanti, ja uz ARSu atnāk kāds ārzemju firmas pārstāvis, viņam arī prasa valsts valodu?

  • Bet protams, kā Jūs domājat, lielākā daļa vēstniecību cilvēku un ārvalstu uzņēmumu pārstāvju pirmais, ko dara, uzreiz sāk mācīties valodu! Jūs to tiešām nezinājāt? Var būt, ka nav gadījies tādā vidē strādāt, man ir, jo tā ir mana vide. Pirmais, ko dara – cītīgi mācās, lai veikalā sarunātos, darbā un citur. Tas Eiropā ir tikai normāli tiem, kuru karjera saistīta ar darbu kādā valstī.

  • Kāds ārzemju firmu pārstāvjiem sakars ar vietējiem izlecējiem?

 145. Ja pacients nesaprot valodu,tad lai noalgo tulku.Un nekādas problēmas.Tā notiek visā pasaulē.

 146. Esmu pensionāre- mediķe. LIELBRITĀNIJĀ nomira mans dēls, neviens nepalīdzēja, jo katru dienu kāds mirst,jo nepastāv tāda veida palīdzība.

 147. Tos krievus kas nemāk latviski slimnīcā neielaist —- un būtu kārtība , pēkšņi visi krievas gan runātu gan saprastu latviski

 148. Par latvisku Latviju bez okupantiem! Atbildēt

  Latviešiem jābūt agresīvākiem un nekaunīgākiem, un “jāizēd” no visiem darbiem okupantus un kolonistus. Latviešiem jāpanāk, ka okupantiem un kolonistiem draudzīgas veselības iestādes, frizētavas, autoservisi, veikali un citi uzņēmumi bankrotē.

  • Pirmkārt, no visu iestāžu augstākajiem amatiem ir “jāizēd” parazīti, kuri lobē valsts valodas nelietošanu. Ar tādām Tamārām, Ņinām, Olgām … ir pilnas gan valsts, gan pašvaldību iestādes, nemaz nerunājot par privāto sektoru. To pašu var teikt par Maximas, Rimi vadību. Paskatīsimies, kā būs ar LIDL, kaut gan darba sludinājumos šis uzņēmums aicina darbā personas ar angļu valodas zināšanām (par valsts valodu nemaz nav diskusiju- tā jāprot) un citas svešvalodas zināšanas būs tikai kā +. Tā kā skatos pozitīvi par vecās Eiropas uzņēmumu ienākšanu Latvijā.

 149. Vaitad galvenais nav pacientu veselība, tāds ārsts nav vajadzīgs kuram rūp tikai valodas prasme tādus vajag dzīt ar mietu

 150. Būsim reāli arī daudzi Latvieši ir tādi paši! Esmu pabijis Krievijā darba darīšanās. Un piemaskavas rajonā bija ļoti daudzi Latvieši kas tur dzīvoja gadiem jau! Viņi lamājās un kasijās ar visiem pēc kārtas tieši dēļ valodas! Ar tekstiem mums Latvijā ir jārunā krieviski tad jūs runāsien latviski! Kur tur ir loģika? Tas pats ir Skotijā, ļoti daudzi Latvieši nemaz nerunā angliski! Un tad ko? Ja dzīvo svešā zemē tad iemācies tās valsts valodu! Es neaizstāvu ne krievus ne latviešus! Pats esmu latvietis kas vairākus gadus jau dzīvo skotijā! Man vēl ir neliels akcents bet strādāju darbu kurā man ir jāmāk angļu valoda! Pareizi Daktere darīja, bet ir jāsaprot arī to ka vienmēr vadībā būs kāds kas tevi piespiedīs pie zemes ja vien neatvērsi savu klīniku! Un pēc tā ka vadītājas vārds ir ” Natālija Točiļenko” viss jau ir saprotams. Tas ka ieņēma pozu un nepadodas tas ir labi, bet viņai nācās pamest darbu dēļ tā! Visam draugi mīļie ir plusi un mīnusi!

 151. Tā Latvijā mēs dzīvojam, kurai ir divas sejas!!!
  Kamēr šādām iestādēm nesāk likt 20000… 30000 sodus, tad nekas nemainīsies. 700EUR nav sods. Sodam ir jābūt adekvātam, lai attiecīgam uzņēmumam būtu izdevīgāk aizsūtīt darbiniekus kaut vai uz kursiem!!!!

 152. Cik ilgi VARNEŠI ņirgāsies par valsts valodu un pazemotajiem LATVIJAS PAVALSTNIEKIEM ? Jādemisionē Valsts prezidentam, MP un ārlietu ministram !!! Okupācijas deklarācija ir jārealizē !!!

  • Saeimas priekšsēdētāja,kuras darbuļošanās laikā tika pieņemta deklarācija par Latvijas okupāciju.Pēc vairākiem gadiem,kad kundze jau strādāja un vēl joprojām strādā Stradiņa universitātē,viņa publiski paziņoja,ka deklarācija esot pieņemta “”priekš atvilknes””.Viņai taisnība.

 153. Ieteiktu latviski runājošiem pacientiem boikotēt šo kliniku, un dakterei ieteiktu iesākt privātpraksi vai pāriet uz citu kliniku kur valsts valoda tiek respektēta.

 154. cik ilgi mūsu VARNEŠI liks klanīties okupantu priekšā, un kad beidzot notiks DEOKUPĀCIJA ? Vējoni, Kučinški, Rimkēvič – strādājat, vai atkāpjieties !!!

 155. Šī ārste ir ļoti aizspriedumaina un nekompetenta. Nekad vairs pieviņas neiešu.

 156. Es bûtu prieciga MFD Iłguciems sastapt tàdu àrsti,jo tur pat màsiña prasa kas noticis-krievu valodà,kaut mans várds un uzvàrds ir 100%latvisks.labi vismaz ,ka gimenes àrste runà latviski.

 157. Esmu pensionāre- mediķe. LIELBRITĀNIJĀ nomira mans dēls, neviens nepalīdzēja, jo katru dienu kāds mirst,jo nepastāv tāda veida palīdzība.

 158. Pasūtījuma raksts NAIDA UZKURINĀŠANAI Valstī. Komentāri tiek bloķēti, lai uzjundītu agresivitāti. Šo rakstu jāsāk pētīt ne tikai Valsts Valodas instancei.

 159. Pirmkārt, attēlā redzamā sieviete, ne jau valodas dēļ aizgāja, bet gan vecuma dēļ, tikai vadība to noklusēja aiz cieņas pret darbinieku.
  Otrkārt, LV jārunā latviski visur kur TO PIEPRASA, un punkts! Ja kāds vēlas runāt EN, RU, SWE, FIN vai kādā citā valodā, tā ir VIŅA darīšana.
  Treškārt, katra valoda ko LATVIETIS ir iemācījis ir PLUSS latvieša smadzenēm, un arī otrādi – veiciet secinājumus paši.
  Ceturtkārt – viss iepriekš minētais ir mans subjektīvais viedoklis.

 160. Tika veiks pētījums visā ES. Latvija ir viskrieviskākā Valsts Eiropā!! Latvieši ar viszemāko nacionālo un Valstisko apziņu. Ir par ko padomāt un labot situāciju. Latvija no Valsts lēnām pārvēršas par teritoriju.

  • Pilnīgi piekrītu “pētījumam”.
   Paldies dakterei par drosmi. Domāju arī, ka paši ikdienā varētu iztaisnot mugurkaulu, nepārejot uz krievu valodu, kad katrs okupantu vai masveida rusifikācijas rezultātā iebraukušais vai viņu pēctecis izliekas, ka neko latviski nesaprot.
   Apbrīnojami, cik nekaunīgi šīs kategorijas indivīdi ir kļuvuši. Uz savu cūcisko dzimteni viņi atpakaļ nebrauc, viņi te tēlo baigos varoņus. Cik šie nekrietneļi ir nožēlojami.
   Arī katram latvietim individuāli vajadzētu pārvarēt savu verga sindromu attiecībā uz šiem neģēļiem. No kumunistiem, piemēram, Lembergs un Brigmanis atbalstu savai valstij nesagaidīsim.

  • Pētījuma Pētījums Atbildēt

   “Pētijums” – lūdzu atsauci vai linku uz pētījumu? Pretējā gadījumā tukši vārdi.

   P.S. Vārds “pētĪjums” rakstās sādi.

 161. VVC ir jānokārto oficiāli, lai nebūtu tā, kā te saka, ka oficiāli latviešu valoda ir valsts valoda, bet cilvēciski valsts valoda ir krievu. Vai tad jābrīnās, ka Krievijas F Komunistiskās partijas izvirzītajam prezidenta kandidātam ir plaši īpašumi Latvijā.

 162. Manas domas ir, kā Latvija par valsts naudu butu pieejams viss valsts valoda. sen jau vajadzeja sakt ar b.darzu, skolu,medicinu….. visu kas nak no valsts naudas tikai valsts valoda. privatie pulciņi, vakarskolas, maksas med.pakalpojumi- kaut čukču valoda.Paši auklejas, lokas un tad brinas -neruna latviski! aj-jai-jai

 163. Kā jau bija sagaidāms, par šo tēmu sabiris ļoti daudz komentāru. Ko lai te saka?! Protams, ka 26 gadu laikā vajadzēja būt savādāk, taču par to, ka tas tā nav, “jāpateicas” mūsu pašu bāleliņiem – 90 – to gadu politiķiem, kuri praktiski visi bija latvieši. Tā vietā, lai realizētu stingru, noteiktu, taču labvēlīgu un pakāpenisku valsts valodas politiku, uzreiz pēc puča, kad iestājās reāla neatkarība, un nu drīkstēja visu, sākās represijas pret cittautiešiem, ar mērķi piespiest viņus pamest Latviju. Domāju, ka ļoti daudzi būtu arī aizbraukuši, ja Latvijas vara būtu paredzējusi kārtību, kā legāli pārdot dzīvokli, mazliet palīdzējusi organizatoriski ar pārcelšanos. Rezultātā krievu būtu palicis jūtami mazāk un Latvijā situācija vairāk līdzinātos tai, kāda ir Igaunijā. Taču tā vietā vara izvēlējās represijas. Cilvēki pacieta, jo negribēja pamest dzīvokli tāpat vien un pārcelties uz Krieviju bez graša kabatā. Atceros – 80 – gadu beigās tiešām daudzi krievvalodīgie ar entuziasmu gāja kursos, centās apgūt latviešu valodu. taču tā gaisotne, kas iestājās pēc tam, ‘;so vēlmi atsita un tās vietā iestājās pretestība. Ja pirms tam izteikti prolatviskā pozīcijā atradās apmēram 1/3 daļa, vēl 1/3 bija neitrāli, bet tikai 1/3 (nu apmēram) bija tādi, kuru prokrievisko nostāju nekas nespēja mainīt, tad pēc šādas attieksmes proporcijas strauji mainījās – ne jau par labu latviskumam! Tagadējā situācija ir to gadu attieksmes rezultāts. Kā saka – ko sēsi, to pļausi!

 164. Tik tālu nu esam tikuši ar p….. līšanu krieviem.Labi atceros kā tajos laikos man krievu tautības pārdevēja teica,kad paprasīju saldējumu latviski.Inostranka!

 165. Malacis, principiāls cilvēks, ar mugurkaulu. Es gan esmu piekāpīgāks, iejūtīgāks un saprotošāks cilvēks, es negribu apkārt sev veidot ierakumus, uzsaukumus, lozungus , nemieru. Kad apkalpoju kādu, vienmēr sasveicinos latviski un krieviski, lai uzreiz novērtētu kādā valodā būs ērtāk komunicēt. Ja cilvēks saprot latviski, runāju latviski, ja redzu, ka tomēr tās saprašanas nav pāreju krievu valodā. Man svarīgi ir, ne tas vai viņš māk valodu, bet gan lai viņš saprastu lietas būtību.

  • Cilvēku kurš nodzīvojis Latvijā visu mūžu un nav spējis apgūt latviešu valodu uztveru kā garīgi atpalikušu un cenšos komunicēt tam nabagam saprotamā veidā (ka vai ar zīmēm). Tas cilvēks tak nav vainīgs ka daba viņu apveltījusi ar ierobežotu intelektu. Jūs tak ar cilvēkiem kuriem ir garīga rakstura traucējumi cenšaties komunicēt tā lai viņi spēj jūs saprast !? Tad kāpēc diskriminēt vienādu problēmu skartus cilvēkus?

  • Beidzot viens gudrs komentaars! Pareizi! Iistais dakters! Svariigi palidzeet cilveekam, saprast viens otru, neviss taisiit sovu.

 166. dzivoju anglija.Nekadu problemu.nesaproti angliski ??Zvana tulkotajam un runa telefona.Ja Latvija nevar iemacit runat latviski.LUDZU! TRANSLAYION.Maksa raga.

 167. jaiet strādat uz mazu pilsetiņu, kur krievu nav, tad vares runat valsts valodā

  • Nē , nav jāiet meklēt tāda vieta . Ja dzīvo gadus desmitus Latvijā , ir jāsaprot , ka tad ir jārunā tādā valodā , kurā valstī gribi dzīvot . Kāpēc tad visu laiku raksta un runā , iestādēs , veikalos , utt jāapkalpo valsts valodā . Un nu ierēdnis ierodas un lūdzu , runāsim krieviski . Kur tad te taisnība ? Es nēesmu pret cittautību , bet kārtībai jābūt .

  • Varbūt tiem kam gribās runāt krievu valodā jāpārvācās pārsimts km uz austrumiem?

  • Iesaki latviešiem izveidot rezervātu?

  • Lūdzu parādīt to brīnumaino pilsētiņu, kur latvieši nezin krievu valodu, tādu vietu vajag meklēt ar lupu

 168. Valdes priekšsēdētājai gribētu teikt – es dzīvoju Anglijā un ir bijušas situācijas, kad esmu pie ārsta lūgusi tulku, bet man ir palūgts atnākt ar savējo vai tikt galā pašai. Kas ar krieviem? Lai mācās tās valsts valodu kurā dzīvo vai lai nāk ar savu tulku! Šitos bezkaunīgos un aprobežotos radījumus!!!! Kādēļ viņu priekšā klanīties? Un ja to darīs, tad tas nekad nebeigsies.

  • Būsim reāli arī daudzi Latvieši ir tādi paši! Esmu pabijis Krievijā darba darīšanās. Un piemaskavas rajonā bija ļoti daudzi Latvieši kas tur dzīvoja gadiem jau! Viņi lamājās un kasijās ar visiem pēc kārtas tieši dēļ valodas! Ar tekstiem mums Latvijā ir jārunā krieviski tad jūs runāsien latviski! Kur tur ir loģika? Tas pats ir Skotijā, ļoti daudzi Latvieši nemaz nerunā angliski! Un tad ko? Ja dzīvo svešā zemē tad iemācies tās valsts valodu! Es neaizstāvu ne krievus ne latviešus! Pats esmu latvietis kas vairākus gadus jau dzīvo skotijā! Man vēl ir neliels akcents bet strādāju darbu kurā man ir jāmāk angļu valoda! Pareizi Daktere darīja, bet ir jāsaprot arī to ka vienmēr vadībā būs kāds kas tevi piespiedīs pie zemes ja vien neatvērsi savu klīniku! Un pēc tā ka vadītājas vārds ir ” Natālija Točiļenko” viss jau ir saprotams. Tas ka ieņēma pozu un nepadodas tas ir labi, bet viņai nācās pamest darbu dēļ tā! Visam draugi mīļie ir plusi un mīnusi!

 169. Valdes priekšsēdētājai gribētu teikt – es dzīvoju Anglijā un ir bijušas situācijas, kad esmu pie ārsta lūgusi tulku, bet man ir palūgts atnākt ar savējo vai tikt galā pašai. Kas ar krieviem? Lai mācās tās valsts valodu kurā dzīvo vai lai nāk ar savu tulku! Šitos bezkaunīgos un aprobežotos radījumus!!!! Kādēļ viņu priekšā klanīties? Un ja to darīs, tad tas nekad nebeigsies.

 170. Kur ir noteikts, ka ārstei jāprot tieši krievu valodu? Saprastu, ja prasība būtu pēc profesionālās latīņu valodas, bet šeit, iedomājas vienu no pasaules valodām un pieprasa tajā runāt!
  Kāpēc ne turku, grieķu ….
  Vai šo valodu cilvēkiem ir mazāk cilvēktiesību?

 171. Kur ir noteikts, ka ārstei jāprot tieši krievu valodu? Saprastu, ja prasība būtu pēc profesionālās latīņu valodas, bet šeit, iedomājas vienu no pasaules valodām un pieprasa tajā runāt!
  Kāpēc ne turku, grieķu ….
  Vai šo valodu cilvēkiem ir mazāk cilvēktiesību?

 172. Valsts pārvalde: policija, VID un citas ,rekomendē runāt krievu valodā ar krieviski runājošiem. Tātad valsts pati atbalsta divvalodību latvijā. Divkosības, liekulības un bezobainības paraugstunda!!!

  • KF valsts valoda, krievu valoda, neafišējot palikusi par LR oficiālo valodu. Amatpersonas neiebilst. Kā dzirdams masu mēdijos, Latvijā dzīvo iedzīvotāji. Kaut kā pēdejā laikā par Latviešu Tautu daudz nedzird….

 173. Duņa-tonkoprjaha>Marusja Atbildēt

  Ar visiem,latviski nesaprotošiem-angliski,bet vēlāk-arī arābiski!

 174. Valsts institūcijas: Policija, VID un citas saviem darbiniekiem rekomendē runāt krieviski ar krieviski runājošiem. Tātad Latvijas valsts pati atbalsta divvalodību. Apsurds, divkosība, idiotisms!!!

 175. Malacis dakterīt! Vairāk šādu cilvēku! Visu cieņu!

 176. Ārstam jāārstē jebkurš pacients, neatkarīgi no ādas krāsas, seksuālās orientācijas, tautības, vecuma. Ārstam būtu jāmāk izskaidrot slimniekam, visu vajadzīgo tam informāciju, tam saprotamā valodā. Tas man liekas būtu jābūt pašsaprotami, cilvēciski,šī nav tā vieta, kur var valdīt negatīvisms, rupjības, ignorance.

  • Pilnīgi piekrītu! Ārsts ir devis Hipokrāta zvērestu, tāpēc te nav vietas tagad kašķim. Ārsti nedrīkst šķirot cilvēkus un izrādīt kaut kādu savu nepatiku, vienalga par ko!

  • Tātad ārstam savā zemē bez profesionālām zināšanām jāprot visas valodas, kādās varētu gribēt runāt pacienti, tas ir, lietuviski, igauniski, angliski, vāciski utt. vai tomēr obligāti tikai krieviski?

   Vai mūsu kaimiņu valstīs (visās, arī uz austrumiem) ir tādas pašas prasības?

 177. Beidziet dziivot ar principiem,ja slimnieks veelas runaat krievu valodaa tad ja maak atbildeet krieviski kur ir probleemas,kaapeec tad ar angliem ir jaarunaa angliski tad runaa latviski,un ja negrib straadaat un kasiities laidies kebenifeni.

 178. Sveicināti! Esmu izlasījusi šo rakstu un saprotu dakteri. strādājot Anglijā un citur,cilvēkiem maksā labu algu. Šeit saņemot algu tādu,cilvēkam nav vēlēšanās sevi apgrūtināt ar valodu kas itkā nav valsts valoda.Ziniet,es strādāju ar slimiem klientiem pansionātā un man nav problēmu ar valodu.Ja cilvēks nevar vai negrib runāt ,bet es varu! Tā ir vienkārši necieņas izrādīšana pret cilvēku. kā vispār tāds ārsts var strādāt par ārstu ,ja nav sapratnes pret slimu cilvēku? Ir likums par valsts valodu,bet ir cilvēciskais faktors un to jāņem vērā! Tur nav jāmeklē vainu cilvēkos ,bet jārisina ,ko es vēlos un ko es gribu panākt ar savu nostātni,visu uzreiz nevar izmainīt,žēl ,bet tā ir realitāte!

 179. Nu nu ….ja esmu paarceelusies dzivot uz Angliju,man jaapieprasa laivisi ar mani runaa latviski?..ja negrib lai iet no darba prom?….atkal izsmiekls …latvija nu gan palikusi par vienu vieniigu izsmieklu ..saakot ar Vid stulbajiem jaunajaiem leemumiem un beidzot ar aarstnieciiba siestaadeem …..nu ja nepatiik valsts kaartiiba ,lai brauc uz Krieviju..tur visi aarsti runaas tikai krieviski ar viniem ….vienkaarsi cuukas un neliesi te pie mums dziivo muusu sabiedriibaa…..maacieties vien visi ka ste esat iekuulusies arii latviesu valodu ….noderees

 180. Par ko mēs brīnamies?! Valsts pārvaldēs: policijā, VID un citās tiek rekomendēts pāriet krievu valodā ja klients runā krieviski. Tātad valsts pati kultivē divvalodību!

 181. Bet kur problēma? MFD ir privāta, ne valsts iestāde. negribi, nestrādā. Savu sašutumu varētu paust, ja valsts slimnīcā tā būtu. Krievs, ukrainis u.c, kuri spējīgi maksāt, iet uz veselības iestādi, kur attiecīgi par naudu vēlas saņemt pakalpojumu viņiem saprotamā valodā. Ja neesi spējīgs nodrošināt, sorry, vai nu meklē citu speciālistu vai nebūs klientu. Tas ir bizness, nevis patriotu pulciņš. Tas, protams, neattaisno to, ka valstī joprojām daudzi valsts valodu uztver kā svešvalodu, bet šajā gadījumā protests nevietā.

 182. Dakterei nav jānāk strādāt arī uz Rīgu, pa mojemu.
  Pie Ušakova* atbalstītāju pulciņa dakterēšanas viņa jau nu točna, ka netiks.

  * “DARĢIJE RIDZIŅIJEĶI! EGĻITE, JEDEDZIJES!”.

  • Redz, kā sanāk. Mēs sagaidām, ka “iebraucēji” apgūs mūsu valodu. Labi, viņi apgūst vai (reālie iebraucēji) vismaz sāk apgūt. Bet nu nesanāk varbūt tādā perfektā līmenī – dzirdams akcents, nu tur divdabju galotnītes misējas vietām… Un tad mēs par viņiem ņirdzam.
   Bet nākamā problēma mums rodas tad, kad cittautietis to mūsu valodu ir apguvis tiešām perfekti. Tad ir atkal slikti, jo nu vairs nevaram tā uzreiz atšķirt, savējais vai svešais te starp mums “iefiltrējies”.
   Ko mēs īsti gribam, un kāpēc valda tāda ārkārtīga neiecietība pret konkrētiem, dzīviem cilvēkiem?

 183. Pēc manām domām ārstam ar pacientu jārunā tā lai pacients saprastu ko saka ārsts, un nejaukt tur politiku, ja tas IR ĀRSTS NEVIS ĀKSTS.

 184. Jāatvadās no veselības centra vadības,no tās personas,kura atļāvās ārstei draudēt ar atlaišanu,pacienti,kuri neprot valsts valodu lai ņem līdzi tulku.Ir ļoti daudz ģimenes ārstu,kuri latviski prot tikai sasveicināties ,atvadīties un pajautāt,kā jūs jūtaties.Visus atlaist,lai pacientiem savā zemē nav jālauza mēles svešvalodā.Ja ārstam gadās kāds pacients ārzemnieks,tad jāmeklē tulks.Kurā likumā ir teikts,ka ārstiem jābūt poliglotiem?Nekur pasaulē tāda likuma nav.

 185. Latvija notiek slepta okupacija! Un pie ta ir vainiga ZZS-komunistu partija.

 186. Latvija notiek slepta okupacija! Un pie ta ir vainiga ZZS-komunistu partija.

 187. Ko darīsi. Mums zaļie cilvēciņi ( ZZS) ieperinājušies pat Saeimā un valdībā. Skaitamies ES, NATO, bet lietas kārtojam kā krieviem labāk.

 188. Ieteiktu medicīnas kantorim ieviest maksas apkalpojumu – tulkošana no krievu uz/no latviešu valdodu saziņai ar ārstu. Ja pacients nemāk/negrib runāt latviski, tad iedodam tulku un iekasējam naudiņu – tas avrētu attiekties uz valsts apmaksātiem pakalpojumiem.

  • Cienītā,
   Es redzu, ja Jūs iestājaties par latviskajām vērtībām. Man ir tikai maza piebilde. Pirms prasīt no citiem pārvaldīt latviešu valodu, varbūt ir vērts sākt ar sevi? Latviešu literārajā valodā jāraksta: „tulkošana no krievu latviešu valodā”, nevis „uz latviešu valodu”, jo tā ir kopija no Jūsu tik nīcinātās krievu valodas „s russkogo NA latišskij”. Cerams, ka turpmāk Jūs vairs nepieļausiet šādu rupju kļūdu, rakstot Jūsu dzimtajā latviešu valodā.

 189. Visu cieņu, dakter! Paldies žurnālistei, ka tiek runāts par šo tēmu. Laiks Valsts valodas centram un pārējām tiesībsargājošajām institūcijām sākt strādat, lai jauniešiem krievu valodas nezināšana nebūtu šķērslis darba atrašanai, lai Latvijā strādājošajiem nebūtu jābaidās zaudēt darbu krievu valodas nelietošanas dēļ, lai jaunie cilvēki nedotos prom no Latvijas. Nebaidieties runāt latviski! Neuzskatīsim krieviski runājošos par muļķiem. Spersim pirmos soļus, lai palīdzētu viņiem iemācīties valsts valodu -runāsim latviski.

  • Es tikai nesaprotu, kāpēc rakstīt atlūgumu. Lai atlaiž par okupantu valodas nelietošanu un tad to centru pa tiesām izvazāt un izsūkt sausu. Krievi pēc Krimas okupācijas kā no ķēdes norāvušies un bezkaunība ir padumjā laika līmenī. Jāaplauž nekavējoties, citādi vēlāk mēs dārgi maksāsim.

  • Super labs padoms….

 190. letiņš, vienkārši letiņš Atbildēt

  Es vēl atceros, kā 90-tajos gandrīz visi citvalodīgie čakli apmeklēja valsts valodas kursus un kārtoja valodas prasmes pārbaudījumus. Bet tad mēs, letiņi, kļuvām ļengani, ļaujot daudzu ATBRĪVOTĀJU pēcteču prātos no jauna rasties pārliecībai, ka Krievijas Impērija no šīs zemītes ir prom tikai uz neilgu laiku. Un, ja varturi, skolas un VVC valsts valodas sakarā nerīkosies tā, kā māca jaukā krievu paruna “Ņe umeješ – naučim; ņe hočeš -zastavim”, šī pārliecība tikai augs augumā…

 191. Vai tiesam nav skaidrs-Latvija notiek slepta okupacija! Un pie ta ir vainojama ZZS–komunistu partija.

 192. Lielkrievu šovinisms visā košumā!

 193. Visu cieńu un atbalstu Atbildēt

  šai dakterei. Nosodama priekšniecība kura liek vińai pamest darbu valsts valodas lietošanas dēł. Lai šai dakterei laba veselība un izturība. Administrācijas pienākums ir gādāt lai pēc vajadzības būtu tulks. Tulka trūkumam nav nemazākā aizbildinājuma. Nekāda.

 194. Riga harosij gorod no latiseij mnoga

 195. Rokas nost no Dr. Danosas!!! Atbildēt

  Man iznāca pirms 3 gadiem medicīnas konsultācijā tikties ar dakteri Danosu, varu sacīt, ka labāku, iejūtīgāku, saprotošāku un ļoti profesionālu ārstu grūti iedomāties. Tas ir kauns mūsu valstij un tās valdībai, ka joprojām jūtamies savā Latvijā kā Krievijas guberņā. Pardokss- ārsts pilda likumu- runā valsts valodā, bet par to viņu soda???!!! Ko dara NA, ko dara Dzintars, Parādnieks, Dombrava? Iestājieties par šo ārsti!!!

  • Pļumpinī no NA nevar iestāties par šo ārsti, jo no bailēm biksēs vairāk kā rūmes! Bet būtu gan laiks ar atkailinātām, ar sarkano krāsu aptraipītām krūtīm laukumā nostāties.Nu ko,nevelk sīkpirži?

  • Parādniekam jāaizstāv Lemberga finansiālās inereses…

 196. Valeo ir ārsts kurš pieņem tikai krievu valodā runājošus bērnus.

 197. Es uzskatu,ka pacientiem ir jaruna latviski un daktere rikojusies pareizi.Es pati 5 gadus nodzivoju Somija un man bija jaruna somuski.Mes,latviesi,velamies visiem cittautiesiem pielagoties,tas ir nepareizi – katram ir japuelagojas tas valsts likumiemkura cilveks ieradies dzivot.Nezinat valsts valodu ir kauns,ta ir truluma un inteligences trukuma pazime.

  • Tieši tā, Sandra ! Es mēnesi nodzīvoju pie radiem Holadē. Nevienā pārtikas veikalā vai aptiekā, kur vērsos ar savu vajadzību, man neviens pat angļu valodā neatbildēja. Tur atbild tikai holandiešu valodā, kaut gan angļu valodu tur māca obligāti no 1. klases. Tāda ir valsts vadītāju un pašu iedzīvotāju nostāja, ka visās publiskās vietās ir jārunā holandiešu valodā. Tā tas ir jebkurā citā valstī Eiropā. Mēs .laikam, paši vēl neesam intergrējušies Eiropā.

  • Nu un kur ir tas labums tajā visā? Jūs tā laipni gaidīta uzreiz sajutāties Holandē, kur neviens negribēja runāt, piemēram, angliski? Man savulaik tā tika stāstīts par Franciju, ka tur gan visi runās ar tevi tikai franču valodā, principiāli – nu tā es ar līdz tai Francijai neesmu vēl tikusi, jo štrunts, ja kādu suvenīru nenopirkšu vai pāris frāzēs no grāmatiņas nepareizo kapučīno pasūtīšu, bet ja kas nopietnāks gadīsies, tad kā es izskaidrošos, ja tur visi tik principiāli? Atceros, pirms kādiem padsmit gadiem mūs Ukrainā ceļu policists apstādināja un uzrunāja savā valodā un, kad mēs pilnīgā apjukumā noplātījām rokas, vēlreiz, un vēlreiz, un vēlreiz to pašu atkārtoja ukraiņu valodā (redzot mūsu LV numurzīmi!), kamēr beidzot piekrita pāriet uz krievu valodu, kas mums visiem bija saprotama. Baigi forši, pilnīgi cepuri nost, laika un nervu tēriņš, kad ar tevi tādā situācijā patriotiski mēģina komunicēt savā valodā, it kā ar to viņš to savu valodu šausmīgi sargā. Absurds?
   Un Somijā pēc pieciem gadiem latviešu cilvēks jau var tik brīvi komunicēt somiski, ka var apspriest ar ārstu savu diagnozi utt utml, vai arī par ārstēšanas pakalpojumu maksā slimnīcai PLUS vēl atvelk līdzi apmaksātu tulku varbūt?

 198. Es uzskatu,ka pacientiem ir jaruna latviski un daktere rikojusies pareizi.Es pati 5 gadus nodzivoju Somija un man bija jaruna somuski.Mes,latviesi,velamies visiem cittautiesiem pielagoties,tas ir nepareizi – katram ir japuelagojas tas valsts likumiemkura cilveks ieradies dzivot.Nezinat valsts valodu ir kauns,ta ir truluma un inteligences trukuma pazime.

 199. Ārsta kabinets jau nu nav vieta, kur nodarboties ar “valodas sargāšanu”. Ārstam ir jāsniedz medicīniska palīdzība un, jā, ja vien iespējams, jāsazinās ar pacientu tādā valodā, kādā pacients viņu vislabāk saprot un vislabāk spēj izskaidrot savas veselības problēmas. Politika ir jāatstāj aiz kabineta durvīm. Ja to nesaprot, tad par ārstu strādāt nevar.

  • Taču nevar braukāt pa pasauli un uzskatīt, ka visiem jārunā tavā valodā. Ja cilvēks izvēlas kādu valsti par savu dzīvesvietu, tātad viņa pienākums ir to cienīt.

   • Pilnībā piekrītu Margarētai. Vispār jo vairāk valodu darbinieks (šajā gadījumā ārsts) pārzina, jo lielāks pluss tas ir firmai – vai tā vismaz tam vajadzētu būt konkurences pasaulē. Un tīri cilvēcīgi, mēs neviens nedrīkstam nevienā brīdī sajusties kā tiesneši, lai spriestu par to, kāpēc kādam cilvēkām ērtāk ir dažos kontekstos runāt dzimtajā valodā un nosodītu viņu par to. Norādīt pacientam, kas atklāti lūdz pēc palīdzības (un tas skar viņa veselību!!), ka valsts valoda jau nu būtu jāzina (visos sīkumos), tas ir tā interesanti vispār.

  • PARAADI MAN Margareta , kur tur ir rakstiits ka ka vinja nepaliidz saviem pacientiem un neruupeejas?? Ja jau vinja bija tik slikts aarsts, ko tad neviens nesuudzeejaas par to ieprieks??? Kaapeec ne? Bet tagad kad ir runa par krievu un latviesu valodu – Peeksni uzpeld ganjau miilie koleegiisi un tie pasi cilveeki kas nerunaa krieviski uz ”apgaismo” muus visus par to cik patiesiibaa ”slikta” daktere Danusa izraadaas!!! 😮 -_-

 200. Interesanti, ko krievi dara Īrijā vai Anglijā u.c., ja aiziet pie ārsta un ārsts nerunā viņu valodā?
  Gandrīz 30 gadus pēc neatkarības atjaunošanas notiekošais ir nenormāla parādība, ja ārstam jāietno darba projām tāpēc, ka krievu šovinisti ņirgājas par valsts valodu.

 201. krievi ir kļuvuši pagalam nekaunīgi, aizmirsuši,ka šī nav viņu zeme.Nuja,bet ko gan citu var no okupantiem gaidīt…Un valsts vara turpina viņiem izdabāt. Absurds!

 202. Cik pērkams portāls!

 203. Tas jau ir visur kad esi spiests runāt krievu.val.Ir tādi kas saprot bet neatb.latv.ir tādi kas vispār nesaprot bet dzīvo LV.

 204. Ka tik netaisās uz saeimu.. Atbildēt

  Dīvaini… cik zinu tad lai būtu par ārstu, cilvēkam vajadzētu būt ar augstāko izglītību un ar kaut kādu intelektu.
  Žēl ka dakterīte nesaprot to ka mūsu pašu politiķi un līdzcilvēki ir to panākuši ka cittautieši nerunā valsts valodā.
  Iemesli protams tam var būt daudz un dažādi, bet tik daudz jau dakterei vajadzētu saprast, ka lai arī cilvēks nerunā latviešu valodā, viņš vienalga maksā šai valstij nodokļus, un ja daktere uzsver ka zina vismaz 3 valodas, un cik noprotu krievu valodu saprot tīri labi, tad nerunājot ar pacientiem viņiem saprotamā valodā, viņa pierāda tikai to cik viņa tomēr ir neizglītota un neiecietīga.
  Un lepoties ar to pa visu latviju tiešām neliekas īsti gudri….

  • Pilnībā piekrītu.

  • Pirms raksti komentāru, padomā par likumu, kas nosaka, ka valsts valoda ir latviešu valoda. Un tādu ļenganu cilvēciņu dēļ, kā tu savos komentāros, to dēļ jau esam nonākuši savā valstī kā 2. šķiras cilvēki.

  • Pilnībā piekrītu.
   Kauns par visiem šiem rupjajiem latviešu komentētājiem.

  • un tieši tādu stulbeņu dēļ kā tu un vēl daži te krievi tā arī 26 gadu laikā nav iemācījušies latviešu valodu. Un vēl ņirdz par stulbajiem latviešiem kuri cenšas lauzītā krievu valodā komunicēt.

  • Tieši daktere ļoti labi saprot, kāpēc gandrīz 30 gadus krievi nerunā valsts valodā… Ja pilnīgi visur viņiem atbildētu latviski, nevis nepārtraukti izdabātu, viņi sen būtu spiesti iemācīties valodu vai doties uz dzimteni.

  • Interesanti, ar ko tad lepojas tā IERĒDNE, kas nesaprot VALSTS VALODU un vēl iet sūdžeties? Tas nu gan brīnums, vai tad ierēdnim nav jābūt augstākajam valodas prasmes līmenim?Nevienā Eiropas valstī ārstam nav jārunā ar pacientu viņa valodā.

  • Piekrītu! Šādi dakteri nevar strādāt par dakteriem!!!!!

  • Ka tik netaisās uz saeimu.. 27. februāris, 2018 09:28 Atbildēt

   Ko esat SC biedrs?

 205. Te nu ir tā dzīves ‘īstenība”–vai latvietim dzīvot Latvijā ir viegli?

 206. Pilnigi piekritu tam visam,tikai latviesu valoda jaruna,citadi krievi te nodzivojusi visu muzu grib mums uzspiest savu valodu

 207. “Valsts valodas centra pārstāvis Viesturs Razumovskis informējis, ka veselības centra vadība ir uzaicināta ierasties 5. martā Valsts valodas centrā. Savukārt Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš sacīja, ka izvērtēšot, vai šajā ārstniecības iestādē nenotiek darbinieku diskriminācija, un nepieciešamības gadījumā informēšot Tiesībsargu un Valsts darba inspekciju.”
  ————————————————————————
  Tas nozīmē, ka nekas netiks darīts

 208. Latviešu diskriminācija,pateicoties tam ,ka direktores ir Nataļjas un t.m.l.,tā tas turpināsies.Ari es strādāju apkalpojošā sfērā kur lielākā un naudīgākā sab.daļa ir krievi,ja nelocīšos viņu mēlē arī varu zaudēt darbu!!! Ta ir nopietna tēma,jo nevaru iekšējās pārliecības dēļ,vairs ilgi locīties…

  • Nē, nu šim gan nepiekrītu: bizness ir bizness!
   Piemēram, es vienubrīd strādāju moskačkā un katru dienu pēc darba tuvējā veikalā iepirku cigas un 200 g. šņabja. Mani pietiekoši labi tur apkalpoja latviski, ja kas, bet pārdevējas, protams, bija krievietes.
   Ja kas, es droši gāju klāt tur apkārt klimstošajiem un mierīgi lūdzu piepīpēt latiski – no problems, nevajag tikai prasīt tiem pašas cigas, var kļūt dusmīgi, bet tas jebkurā valodā.

   Par lietu: izskaidrot rentgenogrammu, kur pilns ar medicīniskiem terminiem, es tomēr veiktu klienta valodā, ja vien to spētu labāk kā latviski…

 209. Ja mums būtu normāla valdība un tajā skaitā attiecīgais ministrs(re), tad tam ārstniecības iestādes vadošajam darbiniekam(kiem), kur atļāv·ās aizrādīt/norādīt dakterei par valodu, būtu jābūt atlaistam! Ka var prasīt no padotā neievērot Latvijas Republikas pamatlikuma 4. pantu!?

 210. jo vairāk valodas proti, jo labāk.,pēkšņi krievu valoda ir traucēklis, tā bija un būs….

  • Pēkšņi nevienam nekas netraucē,tikai katra cilvēka pienākums ir mācēt valsts valodu kurā viņš dzīvo. Lielākajai daļai diemžēl nav pat vēlēšanās.

 211. Piekrītu dakterei! Mērkaķus var dresēt, bet tie tāpat nerunā. Un ja saprot, tad tikai ar ekstremitātēm plātās!!!

 212. Atbalstu dakteri!!!
  Ja “atnācēji” 40 gadu laikā nevar iemācīties Latviešu valodu, tad lai dodas no turienes, kur nākuši!
  Līdzīgs gadījums bija ar “Narvesen”, kur kompānija zaudēja darbiniekam, tikai tāpēc, ka neievēroja LV likumus.

 213. visur vieni mēsli,nekur neko nedara tikai saņem algas.
  dakteri atjaunot darbā.
  vadību likvidēt.
  tad iemacisies runat latviesu valodā.

 214. Vajadzēja sarunu ierakstīt un iesūdzēt tiesā šo iestādi.Pieprasīt brangu morālo kompensāciju.Dažreiz vajag domāt arī no apgrieztā viedokļa.Uzreiz jau protams gatavība šādai situācijai nav ,bet var taču aiziet un izprovocēt kangarus uz sarunu arī otru reizi.Nevajag vienmēr lekt augstāk par saviem trusikiem.vajag, kā krievs saka ”nakazivaķ rubļom”

 215. Ir tikai 2 veidi tādiem stulbeņiem. Vai kļūt gudrākiem un iemācīties LATVIJAS valsts valodu vai vākties uz turieni kur to neprasa un var turpināt palikt neizglītots un muļķis. Tātad ATPAKAĻ uz TĒVZEMI. Arī tiem kas būdami “ierēdņi” nemāk latviski komunicēt. Kauns SASKAŅAI ar saviem ierēdņiem kas nav saskaņa, bet disonanse LATVIJAS valstī. Vai nav laiks pārbaudīt SASKAŅAS ierēdņu profesionalitāti.

 216. Krievi Mēsli!!!

 217. Tàdus utainos kas Latvijà kaçà savas nepamatotàs tiesìbas izsùtìt uz Sibìriju, tad uzreiz sapratìs latviski ka pakaĺa sals un vèderss gurgstès. Stulbie krievalodìgie utainie.

 218. Krievu analfabēti!!! Pofig tur kas apakšā! Bet tā ir tikai LV! Skolas par valsts naudu RU valodā, kur vēl tāds marazms!! Utt.

 219. Ieejiet Pļavnieku veselības centrā, pasēdēt gaitenī un paklausieties dakteru sarunas savā starpā – krieviski vien. Taisni riebjas.

 220. Nav nekāds noslēpums,ka uzrunājot latviešu valodā Latvijā ilgus gadus dzīvojošu krievu ,krievs to uztver kā nedraudzīgu žestu ,kā fašisma izpausmi.Savādāk ir Igaunijā,tur ja igauni uzrunā krieviski viņš uz uzrunātāju skatās kā uz citplanieti.

 221. ĀRzemnieks iemācas latviešu valodu pa mēnesi,utainie nevar(negrib)iemācīties mūža garumā,un tik raud cik viņiem te ir slikti visi viņus nabadziņus apdala.Visus deportēt uz roģinu!!!

 222. un ja atnak LIETUVIETS VAJ IGAUNIS AR LATVIESU VALODA RUNAS HA -HA

 223. Beidzot kāds cilvēks, kas uzdrošinās izskaust šīs svešās valodas klātbūtni ikvienā dzīves situācijā. Atbalstu

 224. Tā ir šīs ārstes diskriminācija no likuma puses. Daktere var iesūdzēt šo veselības iestādi tiesā. Vai tāpēc, ka daktere runā valsts valodā, viņai ir mazāk klientu? Zinu, ka krieviski runājošie arī veikalos intrigo un tīšām spiež uz latviešiem runāt krieviski, kaut paši tīri labi saprot un prot runāt pa latviski. Vai no darba atlaidīs arī tad, ja veselības iestādi apmeklēs Latvijā iebraukušie angļi, spāņi, indieši, norvēģi vai citu valstu darba meklētāji un viņi pieprasīs, lai runā viņu dzimtajā valodā? Likumam tomēr vajadzētu aizstāvēt savu pilsoni.

 225. Esmu bijusi dakteres Danosas paciente.Ļoti iejūtīga,bezgala rūpīga pret pacientu,profesionāla ārste.Ja jau šādiem cilvēkiem jāpamet darbs,tad kādā valstī mēs dzīvojam????? Rokas nost no dakteres Danosas!!!!! Pilnīgas muļķības,esmu redzējusi kā viņa kontaktējas arī ar pacientiem,kas neprot valsts valodu,vienmēr taktiska un korekta.Bet šīs iestādes vadītāju gan vajadzētu īpaši izvērtēt,domāju,ka viņa nav savā vietā.

 226. Ārzemnieks latviešu valodu iemācas pa mēnesi ,uttainie nevar (negrib)iemācīties mūža garumā un tik raud cik viņiem nabadziņiem te ir slikti.Visus deportēt roģinu!!!

 227. ha ha,doprigalisj

 228. Domāju, ka tur ir kaut kas cits apakšā. Pašai ir slikta pieredze ar šo ārsti, esmu dzirdējusi arī no citiem, ka viņa ir nelaipna, neprofesionāla. Labāk, ka Latvijā ir nedaudz ārstu, taču laipni un profesionāli.

 229. Stulbums! Esmu ārste un uzskatu, ka mans pienākums ir savu iespēju robežās darīt visu pacienta labā un MAN ir svarīgi, lai pacients saprot, ko es viņam jautāju vai skaidroju, lai rezultātā viņš kļūtu vesels. Uzskatu, ka šī nu nav īstā vieta, kur izrādīt savu nostāju. To var darīt jebkur citur – veikalā, pašvaldības iestādē u.t.t. – pašai pieprasīt, lai ar viņu runā valsts valodā, bet ne savā darbā ar pacientiem! Šie zombētie nacionālisti reizēm ir ļoooti īpatnēji!

  • Vai tiešām esat tik gudra,ka protat visu valstu valodas?Pie mums atbrauc cilvēki no visas pasaules un nav dzirdēta tāda gaudošana par valodas neziņu kā tā ir tikai un vienīgi no krieviem.Vai tā nav?

 230. Visu to postu sarīkoja V.V.F. kura pēc vizītes Lielbritānijā sajauca valsts valodas lietošanas praksi privātuzņēmumos!

 231. runāju Latvijā tikai latviski,visi mani saprot,pat Daugavpilī,

 232. Nu tad patiešām jāiet projām no šī darba!

  • Nu, nu, neticu gan, ka Daugavpilī tiešām visi saprot. Arī es, esot šajā pilsētā, runāju tikai latviski, bet man ne vienmēr veicies.

 233. Lielākā cieņa šādai pilsonei.

 234. Re, krievu valodai atkal privilēģija, kur latviešu tiesības? Zinu pacienti Rīgā, kura bija spiesta nomainīt ģimenes ārsti, jo ārste neprata valsts valodu. Kā var ārstēties , ja ģimenes ārsts neprot izskaidrot un pacients nesaprot, ko ārsts saka?

 235. Daugavpilī viss ir otrādi..

 236. Re, krievu valodai atkal privilēģija, kur latviešu tiesības? Zinu pacienti Rīgā, kura bija spiesta nomainīt ģimenes ārsti, jo ārste neprata valsts valodu. Kā var ārstēties , ja ģimenes ārsts neprot izskaidrot un pacients nesaprot, ko ārsts saka?

 237. Kultūras darbiniece Atbildēt

  Vairāk tādu latviešu un Latvija patiesi būs latviska. Es pievienojos. Ikdienā jau gadiem runāju tikai latviešu valodā.

 238. Re, krievu valodai atkal privilēģija. Zinu pacienti Rīgā, kura bija spiesta nomainīt ģimenes ārsti, jo ārste neprata runāt Valsts valodā. Kā var ārstēties, ja pacients nesaprot, ko ārsts saka, un ģimenes ārsts neprot ieskaidrot Valsts valodā? (Kāda izglītība un kādas algas?). Uzskatu, ka tā ir Valsts valodas diskriminācija, ja tā varētu izteikties. Kur latviešu tiesības?

 239. Tas viss vēl ir štrunts ! Pamēģiniet pavazāties pa dakteriem Daugavpilī- dzimto valodu aizmirsīsiet VISPĀR !

 240. Vienlīdz labi runāju latviski un krieviski un nesaskatu problēmu, ja man jārunā ar pacientu krievu valodā, jo man ir svarīgi, lai pacients visu saprastu pareizi, tas ir svarīgākais. Un es vienmēr pajautāju, kā pacientam labāk, ja viņš saka, ka vienalga kādā valodā, tad runāju latviski.

  • Jums trūkst savas pašcieņas. Kā arī vēl joprojām nesaprotat, ka Latvija ir brīva! Latvija ir/būs tik brīva, cik cilvēki paši to apzināsies. Mēs esam Latvija!!

 241. Kļūst arvien skaidrāks uz kuru debess pusi Latvijas valdība pa kluso griež pēcpusi. Ļoti žēl, bet to varētu novērst vairs tikai jauna atmoda.

 242. Pilnībā atbalstu ārsti. Beidzot no darba tirgus jāizskauž obligātā prasība – krievu valoda. Paldies, ka cīnāties par mūsu valodu!

 243. Vai tiesībsasrgam tas ienteresēs – nu nav jau Ainažu slimnīca ar paredzamo biznesu…( atvainojos – paredzamo izkārtojuma atalgojumu kā pateicību par labu darbu ).

 244. Вот из-за таких дур вас и не любят! Врачевание тоже бизнес! А в бизнесе свои законы! Atbildēt

  !

  • Ir tikai 2 veidi tādiem stulbeņiem. Vai kļūt gudrākiem un iemācīties LATVIJAS valsts valodu vai vākties uz turieni kur to neprasa un var turpināt palikt neizglītots un muļķis. Tātad ATPAKAĻ uz TĒVZEMI. Arī tiem kas būdami “ierēdņi” nemāk latviski komunicēt. Kauns SASKAŅAI ar saviem ierēdņiem kas nav saskaņa, bet disonanse LATVIJAS valstī. Vai nav laiks pārbaudīt SASKAŅAS ierēdņu profesionālītāte.

  • Ir tikai 2 veidi tādiem stulbeņiem. Vai kļūt gudrākiem un iemācīties LATVIJAS valsts valodu vai vākties uz turieni kur to neprasa un var turpināt palikt neizglītots un muļķis. Tātad ATPAKAĻ uz TĒVZEMI. Arī tiem kas būdami “ierēdņi” nemāk latviski komunicēt. Kauns SASKAŅAI ar saviem ierēdņiem kas nav saskaņa, bet disonanse LATVIJAS valstī. Vai nav laiks pārbaudīt SASKAŅAS ierēdņu profesionālo varēšanu.

 245. По лицу видать, этот человек гавно! Atbildēt

  I vrach nikakoj, i prosto stukach! Ne nravitjsja – v Iriju!

  • Nacistam : po ļicu.... Atbildēt

   Tam-po ļicu…
   Sosi svoj huj,tupoj sopog! Vot i za takih kak ti tože vas terpetj ne mogut,okupant.

   • О как! А тебе, заморыш, и сосать нечего! Отвалилось всё уже давно. Atbildēt

    Nashi chuvstva vzaimni!

  • Kāpēc Tu uzskati, ka latvietim krievu valoda ir obligāti jāzina, bet krievs latviešu valodu var nezināt?

  • Pati uz Īriju vai Krieviju, ja Latvijā nezin latviešu valodu!

   • А если подумать немного?! Если я не знаю латышского языка, то как тогда я вас, мудаков, комментрую?! Я же читаю ваш бред! Atbildēt

    ???

  • Priecājies, ka tavs purns nekur nerēgojas. To arī varētu publiski apspriest..

   • Ну, ну, попробуй. Atbildēt

    !

    • Aicinu visus Latvijas valsts patriotus,lojālos iedzīvotājus stingri stāvēt savās pozicijas par Latviju un latviešu valodu un visu latvisko.Atbalstu ārsti.Visu cieņu ārstei!

     • Nodzīvot Latvijā gadu desmitiem unnezināt valodu, kas skan apkārt un ik dienas, nozīmē negribēt to mācīties un runāt. Tad kāpēc kādam ar šadiem cilvēkiem ir jārunā krievu vaodā, bet ne baltkrievu, poļu vai vēlkāda? Krievvalodīgie homo sovieticus nav nekāda minoritāte. Tie ircilvēki, kas dzivo vēl PSRS nostaļģijā, kad varēja braukātun dzīvot jrbkurā nacionāla valstī un uzspiest savu gribu, valodu un tradīcijas. Neunašana krieviski nenozimē palīdzības nesniegsanu un neārstēšanu. Ierēdniem vajadzētu stingrku mugurkaulu un nedzīvot bailēs, ka tik kāds nesūdzas.

     • Grozi kā gribi

      bet mazākumtautība no imigrantiem nesanāk nekādi….

Draugiem Facebook Twitter Google+