×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
17. marts, 2017
Drukāt

Ja no pensijas maksā nodokli, var deklarēt attaisnotos izdevumus (9)

Foto - LETA. Ilustratīvs attēlsFoto - LETA. Ilustratīvs attēls

Ja no pensijas maksā nodokli, var deklarēt attaisnotos izdevumus, skaidrots oficiālā izdevuma “Latvijas vēstnesis” portālā “lvportals.lv”.

Kāda iedzīvotāja uzdod jautājumu, vai nestrādājošs pensionārs var brīvprātīgi iesniegt gada deklarāciju par 2015. un 2016. gadu ar pieprasījumu nodokļa atmaksāšanai?

Speciālisti skaidro: ja no pensijas tiek maksāts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, tad varat iesniegt gada ienākumu deklarāciju, ja ir bijuši, piemēram, izdevumi par ārstniecības pakalpojumiem. No pensijas nodokli ietur, ja tā ir lielāka par 235 eiro mēnesī, kas ir pensionāra neapliekamais minimums.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs attaisnotajos izdevumos par gadu var atgūt pārmaksāto nodokli no izdevumiem, kas nepārsniedz 215 eiro. Atgūstamā summa ir 23%. Ja 2016. gadā bijuši maksājumi zobārstam, tos deklarācijā var iekļaut pilnā apmērā.

Ja esat nodokļa maksātājs, tad varat iesniegt deklarāciju arī par 2015. gadu.

Svarīgi arī, no kādas pensijas summas ir maksāts nodoklis, jo pat tad, ja bijuši tēriņi par ārstniecību, valsts neatmaksā vairāk, kā cilvēks nodoklī ir samaksājis. Tas nozīmē: attaisnoto izdevumu summa nevar būt lielāka par to, no kuras ir maksāts nodoklis. Līdz ar to arī atgūstamā nodokļa summa nevar pārsniegt taksācijas gada laikā samaksāto nodokli.

Oficiālais valsts portāls palīdz atrast atbildes uz jautājumiem par valsts pakalpojumiem un tiesisko regulējumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. kārtējais likums bagātajiem par labu.
  Nabagi tik nesaņem lai dabūtu kādu atmaksāšanu.
  Smerdelis Siliņč atkal parūpējies par savu kabatu !

 2. vai to var saņemt arī no invaliditātes pensijas atvilktiem nodokļiem, vai tas attiecas tikai uz vecuma pensijām?

 3. Mēs, pensionāri, savus nodokļus esam samaksājuši, kad strādājām. Var attaisnoties kā grib, bet vēlreiz no pensijām noraut nodokļus nav ne godīgi, ne likumīgi, tas ir vienkārši bezkaunīgi.

 4. galīgi bietē sarkanie likumi.
  No budžeta maksātām algām vispār nebūtu nodokļi administrējami………………lieks darbs.

 5. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Kādēļ tu tik īdzīgi visu gribi sev? Sadalīsim līdzīgi to, kas pieder tev.
  “Ja no pensijas maksā nodokļus, VAR(!!!) deklarēt attaisnotos izdevumus”, skaidrots “Latvijas Vēstnesī”!
  Vai sen nebija pienākums VIDam ieslēgt automātisko penšu tiesību izziņošanas aparātu un KATRAM aizsūtīt rakstisku skaidrojumu?!
  Mēs esam tik toleranti, pieklājīgi un lēnīgi, ja kaut kas ir cilvēka labā un tik agresīvi un steidzīgi, ja kāds nabags jāizģerbj. Lielām zivīm klāt neķeramies, jo bikses pilnas no uzvārdiem vien. Skumji un noziedzīgi!

  • Skumji un noziedzīgi!

  • bez kavēšanās!!!!! >. tāmniekam Atbildēt

   kā arī izlēmīgi un bezgala čakli, ja aldziņas jāpalielina resnajam galam, rīt uz brokastīm

  • Pense no laukiem Atbildēt

   Vai tad ilgstoši nestrādājošiem pensionāriem VID un sociālajā dienests kopīgi sadarbojoties sen nevarēja katru gadu automātiski veikt nodokļu atmaksu ? Par miljoniem taču ir izveidotas un tiek uzturētas neskaitāmas informatīvās sistēmas. Bet nē ! Par to neinformē . Ja negribīgi informē, tad gaida , kad pats pensionārs pieprasīs nodokļu atmaksu. . Cer , protams, ka nepieprasīs . Tas ir tāpat kā pagastā -sociālās darbinieces kafijojot labi redz pa pagastmājas logiem kaimiņu mājā daudzbērnu ģimeni vai vientuļu setiņdesmitgadnieku , bet pabalstu vai cita veida sociālo palīdzību piedāvās tikai tad , ja tie paši atnāks lūgt.

Draugiem Facebook Twitter Google+