×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
22. maijs, 2014
Drukāt

X-cilvēki: Bijušās nākotnes dienas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kopš pirmās “X-cilvēku” filmas iznākšanas pagājuši jau 14 gadi, un noteikti turpinājumi sekos, jo filmas pamatā esošā komiksa sērija piedāvā nebeidzamu materiālu jauniem stāstiem uz ekrāna. “Bijušās nākotnes dienas” ir jau septītā filma par “X-cilvēku” komiksa varoņiem, un pie režijas atgriezies abu pirmo filmu autors – Braiens Singers.

“Bijušās nākotnes dienas” sākas postapokaliptiskā pasaulē, kur dzīvības tradicionālās formas jau piemeklējusi iznīcība. Ir radīti sargi – neuzvarami mutanti, cīnītāji, kas momentā spēj pielāgoties jauniem apstākļiem. Karš ir aizdzinis izdzīvojušos X-cilvēkus pagrīdē, viņiem jāslēpjas no sargiem, kuri grib viņus iznīcināt, lai nebūtu vairs nekādas pretestības iedibinātajai jaunajai kārtībai. Tomēr pasaule būtu bijusi citāda, ja 1973. gadā gēnu mutācijas pētnieks nebūtu notvēris vienu no lieliskākajiem paraugiem eksperimentu veikšanai – Reivenu, vienu no X-cilvēkiem, sievieti ar zilzvīņainu ādu, kura spēj pārvērsties jebkādā veidolā. Tāpēc Vilknadzis (Džekmens) no nākotnes tiek sūtīts atgriezties pagātnē, lai šo notikumu nepieļautu. To viņš veic ne viens pats, bet ar X-cilvēku līderu palīdzību – profesora X un Magneto, kuri nevis ceļo laikā kopā ar Vilknadzi, bet ir tur jau priekšā – vēl jauni septiņdesmitajos, ar atšķirīgiem uzskatiem.

Filmā tiek apvienoti visi pamataktieri un tēli, kas parādījās “X-cilvēku” sākotnējās versijās. Veidojot darbību divos laika posmos, tiek radīta dubulta darbības spriedze, jo gan nākotnē, kad notiek stāsta pamatdarbība, gan pagātnē varoņiem ir dots ierobežots laiks, lai paveiktu savu uzdevumu, un ir jāpārvar šķēršļi, lai to sasniegtu. Varoņu savstarpējās attiecības, rīcības motīvi tiek iezīmēti, bet to pilnīgai uztveršanai nepieciešams zināt arī iepriekšējās filmas. Īpaši “X-cilvēki: Pirmā klase” (2011) ir tā, kurā tiek parādīts galveno varoņu darbības sākums 1962. gadā, Kubas krīzes laikā, uz kā fona mutanti ar īpašajām spējām vēl tikai veidoja savstarpējās saiknes.

Tomēr, arī nezinot iepriekšējās “X-cilvēku” filmas, pateicoties raitajam darbības ritmam, aktieriem, stāsta akcentiem, kuros tiek izskaidrotas galveno varoņu saiknes un attiecības pagātnē, iespējams filmu novērtēt kā saistošu spriedzes kino.

Varbūt noder!!


“X-cilvēki: Bijušās nākotnes dienas”/”X-Men: Days of Future Past”, ASV/Lielbritānija, 2014

Režisors: Braiens Singers

Lomās: Hjū Džekmens, Džeimss Makavojs, Maikls Fasbenders, Dženifera Lorensa, Īans Makelens, Patriks Stjuarts, Halle Berija u. c.

No 23. V kinoteātros “Citadele”, “Multikino”, “Cinamon”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+