Mobilā versija
Brīdinājums +2.6°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
17. februāris, 2015
Drukāt

Ja pašvaldība nesaskaņo zemes robežu plānu (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Zemes reformas laikā atguvu savu vecāku zemi, neapbūvētu zemes gabalu apmēram 4000 m2 platībā. Daļa atrodas apbūves teritorijā, daļa – kāpu aizsargjoslā. Jau 14 gadus cīnos, lai pabeigtu zemes uzmērīšanu un ierakstītu to zemesgrāmatā.2005. gadā Lapmežciema pagasta padome noteica cauri šim zemes gabalam servitūta ceļu par labu manam kaimiņam. Es šo lēmumu pārsūdzēju, un 2006. gada novembrī administratīvā rajona tiesa to atzina par spēkā neesošu, jo kaimiņš savam īpašumam  var piebraukt arī no citas puses. Tagad mērniecības firma “Metrum” ir izstrādājusi zemes robežu plānu, taču nevar to saskaņot pašvaldībā, jo Lapmežciema pagasta zemes ierīkotāja apgalvo, ka tiesas spriedums esot nepareizs.Ko man darīt, lai zemi ierakstītu zemesgrāmatā? BIRUTA ENGURES NOVADA LAPMEŽCIEMĀ

Administratīvās rajona tiesas spriedumu var pārsūdzēt 20 dienu laikā. Ja pašvaldība spriedumu nav pārsūdzējusi, tātad tas jau sen stājies spēkā! Valsts zemes dienesta Zemes pārvaldības procesu daļas vadītāja Judīte Mierkalne zemes īpašniecei ieteica iesniegt iesniegumu pašvaldībai un lūgt rakstveidā atbildēt, kad tiks saskaņots zemes robežu plāns. Atbilstoši Iesniegumu likuma 5. pantam valsts un pašvaldību iestādēm atbilde pēc būtības jāsniedz saprātīgā termiņā, ņemot vērā jautājuma risināšanas steidzamību, bet ne vēlāk kā viena mēneša laikā no iesnieguma saņemšanas.

Zemes uzmērīšanas kārtība noteikta Ministru kabineta noteikumos Nr. 1019 “Zemes kadastrālās uzmērīšanas noteikumi”. Pašvaldība izstrādāto zemes robežu plānu var nesaskaņot vien tad, ja tajā atrasti kādi trūkumi. Tad pašvaldībai jānorāda termiņš trūkumu novēršanai.

Žurnāla lasītāja nosūtīja vēstuli mērniecības firmai “Metrum”, bet tā savukārt – Engures novada pašvaldībai. Un notika brīnums – zemes robežu plāns tika bez ierunām saskaņots!

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Profilam ,vismaz pamatskolu pabedz, untadsac domat .

  2. Ka profisionals magistrs mernieciba un zemes iericiba ar skumjam varu teikt ka sadi gadijumi Latvija ir daudz unte mes redzam pasvaldibu ierednu izglitibas limeni. Sodien es telefoniski ludzu VK vaditajas vietnieci E .Upiti ar steigu virzit uz Saeimu labojumu likuma par ieredniecibu ,Ka skaidri likumu un MK noteikumu NEIEVEROSANA IR SODAMA AR ATBRIVOSANU NO DARBA bez tiesibam uz 5 vai 10 gadiem stradat Valsts vai pasvaldibu iestades untas nav parsudzams ,ka tas ir EIROPA daudzas valstis

    • ???????…

      Kopš kura laika pat šokējoši profāns analfabēts var būt “profisionals magistrs”?!?
      Vai arī – šajā pašreizējā “valstī” tas ir standarts priekš tā dēvētās “titulnācijas” lumpeņiem?…

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+