×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. marts, 2012
Drukāt

Ja patīk studēt, labas atzīmes “atnāk pašas”

kokainis_vitolu_fonds_15

Trīs studiju gadus pēc kārtas vidējā atzīme 10 balles – tik izcili panākumi studijās ir Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes studentam Mārtiņam Kokainim.
 Nākamgad jaunietis iegūs bakalaura grādu matemātikā, pēc tam plāno studēt maģistrantūrā un arī doktorantūrā, jo nākotnē vēlas strādāt zinātnē.

 

Viņa sapnis ir atklāt ko jaunu matemātikas zinātnē. Savu zinātnieka karjeru Mārtiņš redz Latvijā, taču apzinās, ka profesionālās izaugsmes dēļ var nākties no Latvijas uz kādu laiku aizbraukt, lai stažētos ārzemēs vai studētu tur. “Pasniedzēji, kuri paši guvuši pieredzi ārvalstīs, saka, ka tas bijis ļoti vērtīgi,” teic students.

Jautāts, kā izdodas stabili uzturēt tik augstu sekmju līmeni, Mārtiņš atbild: “Ja apgūstamais priekšmets ļoti patīk, ja zinu, ka šajā jomā vēlos strādāt un ceru tajā daudz sasniegt, tad daudz arī mācos. Mācos ne jau atzīmju dēļ, bet gan tāpēc, ka man patīk mācīties. Un tad augstais novērtējums nāk it kā pats par sevi.”

Mārtiņa ikdiena aizrit, lasot visdažādākās matemātikas teorijas, veicot praktiskos darbus. Topošajiem matemātiķiem daudz laika jāpavada arīdzan pie datora, jāmācās veidot dažādas datorprogrammas. Studentiem arī pašiem jādomā par dažādām matemātikas nozares problēmām un risinājumiem.

Mārtiņš var studēt, pateicoties Vītolu fonda stipendijai, kas paredzēta spējīgiem jauniešiem, kuru iespējas mācīties var būt apdraudētas finansiālo problēmu dēļ.

Mārtiņš stāsta – konkurence uz Vītolu fonda stipendiju ik gadu ir liela. Taču, pateicoties tam, ka arī vidusskolā puisim bija labas sekmes, viņam izdevās tikt pie stipendijas.

 

Puisis atzīst – viņa sekmes, mācoties Viesītes vidusskolā, nebija tik izcilas kā universitātē. “Tad tomēr bija jāmācās daudz priekšmetu, ne tikai matemātika, kas man patīk vislabāk,” skaidro Mārtiņš.

 

Mācoties vidusskolā, viņam tomēr bija izcili panākumi matemātikas olimpiādēs – puisis uzvarēja valsts sacīkstē un ieguva atzinības rakstu starptautiskā matemātikas olimpiādē.

Līdz ar Vītolu fonda stipendiju Mārtiņš šogad saņēmis arī mecenāta Edvīna Samuļa piešķirto 400 latu prēmiju par izciliem sasniegumiem studijās. Ziedotājs izveidojis īpašu stipendiju fondu “Par izcilību”, un līdz ar Mārtiņu pie naudas balvām šomēnes tika arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes students Elvijs Kukšs un Rīgas Tehniskās universitātes students Mārtiņš Otikovs, kuru vidējās atzīmes ir attiecīgi 9,6 un 9,4 balles.

Vītolu fonda valdes priekšsēdētāja Vita Diķe stāsta, ka aptuveni sestā daļa stipendiātu studē ļoti sekmīgi – viņu vidējā atzīme ir virs deviņām ballēm. Sešiem stipendiātiem pirmajā semestrī vidējā atzīme bija 10 balles.

Arī šogad vēl līdz 1. aprīlim vidusskolu absolventiem iespējams pieteikties Vītolu fonda stipendijām nākamajiem studiju gadiem. Stipendiju pretendentam jābūt labiem mācību rezultātiem – vidējai atzīmei vismaz 7,5 ballēm, jābūt no maznodrošinātas ģimenes vai bārenim, vai no nepilnas vai arī daudzbērnu ģimenes, vai arī jābūt guvušam panākumus mācību olimpiādēs. Stipendija ir 100 līdz 200 latus liela. To saņem katru studiju gadu desmit studiju mēnešus. Sākotnēji stipendiju piešķir uz vienu studiju gadu. Taču, ja mācību rezultāti ir labi, tās saņemšanu pagarina. Stipendiātiem divreiz gadā jāiesniedz fondam atskaite par saviem studiju sasniegumiem. Pieteikties stipendijai var mājas lapā www.vitolufonds.lv

Vītolu fonda moto ir: “Ar izglītību dzīvē sasniegt tādu līmeni, lai varētu nākotnē palīdzēt citiem!”

Jautāju Mārtiņam, vai tas kļuvis arī par viņa moto. “Es gribētu cerēt, ka ar laiku man tiešām izdosies palīdzēt citiem. Ja dzīvē veiksies labi, tas būs mans morālais pienākums, ja jau pats šobrīd saņemu atbalstu. Uzskatu, ka tie, kuri ziedo stipendijām, ir brīnišķīgi cilvēki. Rūpējoties par to, lai jauniešiem būtu iespēja mācīties, viņi rūpējas par Latvijas attīstību,” atbild Mārtiņš.

 

Uzziņa

Kopš 2002. gada Vītolu fonds ar stipendijām atbalstījis 2000 jauniešu, kopumā stipendijās izmaksājot 4 238 000 latus.

Patlaban no Vītolu fonda tiek izmaksātas 620 dažādas stipendijas, ko dibinājuši 180 mecenāti.

Fonda neaizskaramajā kapitālā ieguldīti vairāk nekā trīs miljoni latu. No šā noguldījuma procentiem tiek maksātas stipendijas.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+