×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
19. septembris, 2014
Drukāt

Ja piešķirta pensija, atlīdzību vairs nesaņem (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Kāpēc arodslimniekam, ja viņš ir pensionārs, vairs nemaksā pabalstu par darbspēju zaudējumu?
 Aloīzs  Bondars

Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja Marika Kupče paskaidroja, ka no 2009. gada 1. jūlija veiktas izmaiņas atlīdzības (pabalsta) izmaksā cilvēkiem, kuri zaudējuši darbspējas sakarā ar nelaimes gadījumu darbā vai arodslimību un kuriem piešķirta vecuma vai izdienas pensija.

Proti, ja piešķirtās pensijas apmērs ir lielāks vai vienāds ar atlīdzību par darbspēju zaudējumu, tad atlīdzības izmaksu pārtrauc. Savukārt, ja piešķirtās pensijas apmērs nesasniedz atlīdzības par darbspēju zaudējumu apmēru, personai papildus vecuma pensijai izmaksā atlīdzības daļu – starpību starp atlīdzības apmēru un vecuma pensijas apmēru.

Tiem cilvēkiem, kuri līdz 2009. gada 30. jūnijam saņēma vienlaikus gan atlīdzību, gan vecuma pensiju, piešķirto atlīdzību par darbspēju zaudējumu līdzšinējā apmērā turpina maksāt līdz lēmumā (kas pieņemts līdz minētajam datumam) norādītajam termiņam. Pēc atkārtotas darbspēju ekspertīzes par atlīdzības turpmāko izmaksu tiek pieņemts jauns lēmums, kas atbilst jaunajam tiesiskajam regulējumam.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Netaisnība valda attieksmē pret arodslimniekiem Jankam taisnība.Lasīju,ka iesniegta vēstule Es institūcijām,bet vai saņemta atbilde nezinu….Arodslimniekiem jāapvienojas un jācīnās par aņemtajām arodatlīdzībām…..

  2. Argumentācija ir vienkārši krimināla.Apdrošināšanas atlīdzība tiek pārsaukta par invaliditātes pensiju un uz tā pamata tiek veikts noziegums pret arodslimniekiem un arodinvalīdiem-vecums nevar būt par iemeslu apdrošināšanas atlīdzības neizmaksāšanai,tas ir cilvēktiesību pārkāpums Pēc šādas loģikas pensijas saņemšana varētu par iemeslu apdrošināšanas atlīdzību neizmaksāšanai autolietās.Patiesība ir skarbāka-tiek pārtraukta arodslimību ārstēšana,tiek pārtraukta darba nespējas dokumenta izsniegšana tādā veidā piespiežot arodslimniekus uzrakstīt atlūgumu darba vietā,tiek pārtraukti mēģinājumi atjaunot darbaspējas(tas ir galvenais mērķis apdrošināšanas izmaksām).Tāda necilvēcīgā un pretlikumīgā veidā cenšās atrāk iedzīt kapā darba gaitās cietušos cilvēkus.To vajag darīt zinamu ES institūcijām un cilvēktiesību aizstavjiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+