×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
21. novembris, 2014
Drukāt

Ja signalizē, bēdz! Tikai tagad noteiks, ka, skanot signalizācijai, jāpamet telpas

Zolit_signal_7

Signalizācijas sūtība ir brīdināt cilvēkus par gaidāmajām briesmām, citādi tās lietošanai zūd jēga. Īpaši stingri noteikumi ir sabiedriskās ēkās, kurās pulcējas daudz cilvēku. Tajās nepieciešams uzstādīt īpašas signalizācijas sistēmas un speciāli apmācīt darbiniekus. Sabiedriskā ēkā par uzaicināto cilvēku drošību atbild ēkas īpašnieks, tas ir viņa bizness. Ja, skanot signalizācijai, īpašnieks nenodrošina telpu atbrīvošanu, tas uzņemas atbildību par savas rīcības sekām. Signalizācijas sistēmas serviss pārbauda tikai to, vai strādā signalizācija. Kāpēc nostrādā signalizācija, pēc telpu atbrīvošanas pārbauda būveksperti. Ja tā ir viltus trauksme, kļūdas sistēmā izlabos. Ja trauksme saistīta ar bojājumiem ēkas būvkonstrukcijās, tie tiks novērsti, sastādīts akts par būves nodošanu ekspluatācijā, un bizness varēs turpināties.

“Objektos, kuros uzturas vairāk par 50 cilvēkiem, iestādes vadītājs atbilstoši Latvijas valsts standartam izstrādā cilvēku evakuācijas plānu, kurā norāda evakuācijas izejas, maršrutus, kāpnes un evakuācijas plāna izvietojuma vietu. Iestādes personālam ir jāzina, kā pašiem atstāt telpas, kā arī jāpalīdz evakuēt cilvēkus, kuri atrodas šajā ēkā. Objekta vadītājs izstrādā instrukciju gadījumiem, kad pienāk signāls no ugunsdrošības sistēmām. Pašreizējā likumdošana strikti nosaka: ja ugunsdrošības sistēma ceļ trauksmi, obligāti ir jāsāk cilvēku evakuācija,” skaidro kapteinis Laimonis Drozdovs, VUGD Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes ugunsdrošības uzraudzības organizēšanas nodaļas priekšnieks.

Ja izcēlies ugunsgrēks, pašreizējie Ugunsdrošības noteikumi ikvienai fiziskai personai nosaka pienākumu ziņot ugunsdzēsējiem, izpildīt glābšanas darbu vadītāja rīkojumus un informēt ugunsdzēsējus par cilvēkiem, kas atrodas apdraudētajā zonā. Ja atskan signalizācija, kāds burta kalps var likumpaklausīgi palikt telpās un sadegt.

“VUGD jaunā redakcijā ir izstrādājis Ministru kabineta noteikumu projektu, kurā ir noteikts, ka ikvienas personas pienākums ir evakuēties, izdzirdot trauksmes signalizāciju. Tas ir būtisks solis, lai mainītu cilvēku ieradumus. Par cilvēku drošu evakuāciju un evakuācijas organizēšanu ēkā būs atbildīgs ēkas īpašnieks vai tiesiskais valdītājs,” atbild Laimonis Drozdovs.

Gads pēc traģēdijas ir pagājis, bet šie Ministru kabineta noteikumi, kas ikvienam liktu pamest telpas, atskanot signalizācijai, vēl nav pieņemti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+