Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
17. marts, 2016
Drukāt

Ja šīs būtu pēdējās vakariņas, ko tu nožēlotu?

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien 24. martā Cīravā Latvijas Jaunā teātra institūts (LJTI) aicina uz izrādi-pastaigu dabā „Pēdējās vakariņas”, kuras autores ir islandiešu teātra mākslinieces Steinuna Knutsdotira un Rebeka Ingimundardotira sadarbībā ar latviešu horeogrāfi Kristīni Brīniņu, LA.lv uzzināja LJTI.

Radot šo darbu, islandiešu mākslinieču iedvesma ir bijusi tikšanās ar dažāda vecuma vietējiem iedzīvotājiem, viņu balsis un stāsti. Izrāde notiks kā pastaiga pa mākslinieču veidotu maršrutu Cīravas apkārtnē un noslēgsies ar vakariņu galdu vietējā kultūras namā.

Izrāde notiek Zaļajā ceturtdienā – pēdējā vakarēdiena dienā, un tās centrā būs jautājumi par to, ko uzskatām par svarīgu savās dzīvēs. Ja šīs būtu pēdējās vakariņas, ko mēs gribētu atcerēties, ko nožēlotu, ko gribētu nosvinēt, kurus cilvēkus redzēt pie galda? Izrādē piedalās mūziķi Rihards Lībietis, Gints Smukais, Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas studenti un Cīravas iedzīvotāji.

Izrāde ir tapusi, islandiešu māksliniecēm uzturoties rezidencē Cīravā un notiek sadarbībā ar biedrību “Cita Abra” un Cīravas kultūras namu.

Steinuna Knutsdotira ir viena no pazīstamākajām islandiešu laikmetīgā teātra režisorēm, kas strādā ar starpdisciplināriem projektiem, saglabājot minimālismu un vienkāršību formā un izteiksmē.Steinunas darbi ir izrādīti Reikjavikā, Kopenhāgenā, Ņujorkā, Vīnē, iestudēti publiskajā telpā un virtuālajā vidē.

Kristīne Brīniņa pēc studiju beigšanas Latvijas Kultūras Akadēmijā 2011. gadā ir veidojusi vairākus darbus neatkarīgajos teātros kā solo māksliniece un sadarbībā ar citiem, piedalījusies starptautiskos projektos Latvijā, Kiprā, ASV un Korejā. Pērn Ģertrūdes ielas teātrī Kristīne iestudēja savu pirmo grupas darbu “Noķer mani!”, spilgtu un drosmīgu izrādi, kurā kā dejotāji piedalījās sešu bērnu vecāki.

Izrādes sākums plkst. 16, 16:20, 16:40, 17, 17:20, 17:40, 18, 18:20, 18:40. Pulcēšanās Cīravas kultūras namā. Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+