×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
15. janvāris, 2016
Drukāt

Ja spļauj šķīvī un netīrām kājām kāpj gultā… (23)

Foto - LETAFoto - LETA

Inga Bite

Vairāki Saeimas deputāti (galvenokārt no nacionāļu spārna) vakar uz sēdi ieradās ar zilām lentītēm pie uzvalka vai kostīma. Ar tām tautas kalpi paužot savu solidaritāti seksuālo uzbrukumu upuriem Eiropā. Savukārt Latvijas Reģionu apvienības (LRA) frakcija sagatavojusi Patvēruma likuma grozījumus, kas ļaus Latvijai izraidīt patvēruma meklētājus un bēgļus, kas pārkāpuši likumu.

“Iedomāsimies situāciju, ka jūs ar labu sirdi esat pieņēmuši savā ģimenē kādu grūtdieni, devuši viņam mājas. Bet šis grūtdienis spļauj uz šķīvja un ar netīrām kājām kāpj jūsu gultā. Droši vien tāda situācija nebūtu pieņemama un noteikumi, kas pastāv jūsu mājās, būtu jāievēro tam cilvēkam, kuru jūs esat ieaicinājuši ciemos. Eiropas notikumi pēdējā laikā mums kaut ko māca, un viena no mācībām ir tāda, ka diemžēl ne visi grūtdieņi, ko mēs uzņemam, ir gatavi ievērot šos noteikumus,” likumprojekta nepieciešamību debatēs pamatoja LRA pārstāve Inga Bite.

Šonedēļ jau rakstīju, ka Latvijas iespējas izraidīt bēgļus ir ierobežotas. Pašreizējā Patvēruma likuma redakcija to ļauj darīt tikai gadījumos, ja persona apdraud valsts drošību vai izdarījusi sevišķi smagu noziegumu. Taču šeit nav ietverti mazāk smagi noziegumi. Piemēram, miesas bojājumu nodarīšana, spīdzināšana, nolaupīšana, seksuāla uzmākšanās, cilvēka audu un orgānu izņemšana, valsts simbolu zaimošana un daudzi citi noziegumi neietilpst to nodarījumu kategorijā, par kuriem personu varētu izraidīt. LRA priekšlikumi paredz papildināt Patvēruma likumu, paredzot, ka personas, kuras ir izdarījušas jebkādu noziedzīgu nodarījumu Latvijas Republikas teritorijā un par to notiesātas, ir izraidāmas no valsts. Sākotnēji likumprojekta autori vēlējušies izraidīšanu piemērot arī administratīvu pārkāpumu gadījumā, bet šādu procedūru būtu juridiski grūtāk realizēt, tādēļ gala versijā palikuši tikai pie Krimināllikuma pārkāpumiem.

Likuma iniciatori arī lūdza izskatīt šos grozījumus steidzamības kārtā, jo pirmie bēgļi Latvijā varētu ierasties jau februārī. Plenārsēdē nevienam deputātam nebija iebildumu pret likumprojekta nodošanu izskatīšanai Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā, kas vērtēs steidzamības nepieciešamību un lems par grozījumu tālāko virzību. Komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne (NA) informēja, ka par LRA piedāvātajiem grozījumiem varētu lemt jau nākamās nedēļas sēdē. Viņasprāt, prasības steidzamība ir pamatota, bet likumprojekta izskatīšana pirmajā lasījumā būs iespējama ātrākais janvāra beigās, jo vispirms jāsaņem atzinumi no ministrijām un nevalstiskajām organizācijām. Iespējams, komisijai būs jālūdz arī starptautisko tiesību ekspertu palīdzība, jo bēgļu izraidīšanu regulē ne tikai mūsu valsts likumi, bet arī Latvijai saistošas Eiropas direktīvas.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Muslimu karš darbībā Atbildēt

  Ситуация осложняется тем, что они напечатали достаточно большое количество поддельных документов. Они захватили сирийский печатный двор и современное печатное оборудование, которое позволяет делать любые документы, в том числе паспорта, на самом высоком уровне — уровне государственных документов. Западные СМИ приводили данные немецких и прочих спецслужб о десяти тысячах боевиков ИГИЛ, которые попали с этой волной беженцев в Европу. Один из ливанских министров предупредил британского премьера Дэвида Кэмерона, что в среднем два мигранта из каждой сотни — фанатичные и активные сторонники ИГИЛ, по его словам боевики «Исламского Государства» проводят вербовку в лагерях беженцев и школах, привлекая на свою сторону не только взрослых, но и детей.

  Если говорить кратко, то главная концепция ислама заключается в том, что мусульмане должны править миром. Так как ислам – это единственно верная религия: все остальные религии ложные, и они должны быть подчинены исламу. Немусульмане имеют право на существование только в том случае, если они имеют статус покоренных рабов – «зимми». Такая концепция существовала всегда, но поскольку ислам последние 300 лет был вынужден постоянно отступать под натиском белой (европейской) цивилизации эта концепция была неактуальна.Надо понимать, что среди мусульман сегодня господствует средневековое, по сути, мнение о том, что власть – это именно физическое, военное подчинение. Поэтому появилось много людей, которые считают, что вот он, настал тот момент, когда можно наконец силой вернуть золотой век ислама.
  На самом деле, если мы откажемся от евроцентризма, то придем к выводу, что мировая война уже

 2. Kad kāds beidzot ierosinās procesu pret Straujumu un Vienotības ministriem par valsts nodevību uzaicinot Latvijā migrantus pārkāpjot Latvijas likumus un seimas likumu pieņemšanas kārtību. Nelikumīgi pieņemtais lēmums ir atceļams un tā lēmēji -sodāmi par noziedīgu prettiesisku amata pilnvaru izmantošanu un noziegumu grupā.

 3. kauna traips NA re jau tagad parāda kā viņiem rūp tikai ES un ASV bet ne jau sava tauta

 4. Ik vienam pārkāpjot kādas citas valsts robežas jārēķinās ar tās valsts likumiem.
  Cita lieta ka mūsu Temīda ir iemigusi.Tik ilgi grozīsim un skaņosim kamēr izzudīsim kā nācija.

 5. Runājot par bēgļiem, patvēruma meklētajiem vai ka viņus nosauc, nevajadzētu aizmirst arī vairakas kultūrās eksistējošo sieviešu apgraizīšanu. Kā somu rakstnieces grāmatā “Balkonu dievi” (tulkota latviski un pirms dažiem gadiem iznākusi Mansarda apgādā) par Helsinkos dzīvojošu somāļu ģimeni rakstīts, ja nevar legāli, tad to meitenēm izdara ar stikliem, nažiem, šķērēm, žiletēm…

 6. Kāpēc Pāvests var nomesties ceļos un nomazgāt kājas, piemēram AIDS slimniekiem, bet cilvēks, kas uzņem bēglīti, nevar vairs bēglītim pat kājas nomazgāt?

 7. Atkal jāsaskaņo ar Briseli, vai drīkstam izraidīt notiesātu noziedznieku.Kāda jēga bija barikādēm pirms 25 gadiem, ja nedrīkstam noteikt pat šādas lietas.

 8. Malacis Inga!

 9. Komunists slēpjas Bībeles grāmatā Atbildēt

  Nekāda gadījumā .Izdalīt UZI kā Izraēlas 24 h sargā savu valsti

 10. Pilnībā piekrītu. Varu politiķus uzslavēt. Un ja pieņems šos likumprojektus,būs malači.

 11. REFERENDUMU PAR TO BEGLU PIENEMSANU TAUTAI PAR TO SPRIEST NEVISS KAUT KADIEM TUR TA SAUCAMAJIEM PAKALPINIEM.

 12. Atkal režīma kalpi pūderē tautai smadzenes!
  Nekādu migrantu!
  Latvijā ir jārīko tautas nobalsošana kuras rezultāti būs saistoši arī ES kaklakungiem!

 13. Ir ārkārtas situācija , kad jārīkojas ātri un steidzami jāpieņem likums, nevis pusgada garumā jāgaida birokrātu saskaņojumi. Kamēr gaidīs, vilks būs aitās (jau ir) un tad tik velnu dabūs redzēt.

 14. Nekādas starptautiskas vienošanās nedrīkst apdraudēt mūsu taut6as tiesības pašiem lemt par kārtību savā zemē. Ja tādi likumi ir kādreiz gara aptumsībā parakstīti, tad tie ir apstākļu spiesti jādenonsē. Un nav ko aizbildināties. Mums nevajaga ne vācu ne franču tradīcijas kas prasa asinsizliešanu un dienderu ozņemšanu savā valstī, jo mums ir pašiem savas tradīcijas un tās pozitīvi atšķiras no rietumiem.

 15. Jāizraida arī visi krievvalodīgie notiesātie un “ŖOSIJA” bļāvēji !

 16. Kas te ko spriest un laiku vilkt garumā.Nekādas pretīmnākšanas šiem parazītiem.Kučinskis jau sola taisīt žogu uz krievijas robežas tikai jautājums vai ar tiem caurumiem kā vecās redelēs jeb īstu žogu kādu uzcēla Horvātija.MĒSjau negribam šiem robežpārkāpējiem sagādāt nopietnus šķēršļus bet atvieglot viņu iekļūšanu Latvijā.Kučinski noslēdz kārtīgi austrumu robežu bez neviena pārtraukuma.Ja nav naudas tauta saziedos.Lai veicas esi vienreiz saimnieks savā zemē.

  • Drīzāk mums jāgatavojas, ka Kurzemes piekrastē sāks izsēsties bēgļi no Eiropas, glābjoties no musļiku teroristu bandām.Tas tagad ir vairs tikai dažu gadu jautājums.

 17. Par daudziem sīkiem noziegumiem šādi cilveki var tikt izmesti no daudzām Eiropas valstīm, piemeram, Dānijas, tā kā ‘citās valstīs tā nedara’ šoreiz nav arguments.

 18. Pamatiedzīvotājus par katru nieku tiesā,pat par savas zemes,valodas,karoga aizstāvēšanu,drīz tiesās par sievas un meitas aizstāvēšanu,bet bēgļiem visatļautībā….Biju,esmu un būšu pret bēgļiem Latvijā.

 19. Ko gan Jums teiks eiropa,paši tak nedrīkstam,nesapratīs

  Ko gan teiks mūsu tēvi Briselē?

  1

 20. Protams, ka vajag papildināt likumu ar šo tekstu.

 21. Sen bila laiks tādu likumu pieņemt arī par atklātu zagšanu veikalos, kā to dara migranti Vācijā – bet laikam nesagaidīs…

Draugiem Facebook Twitter Google+