×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
3. novembris, 2017
Drukāt

Ja tā būtu ģimene, bērnus izņemtu nekavējoties: Aprūpes centrā atklāj būtiskus pārkāpumus (13)

Foto no pexels.comFoto no pexels.com

Ilustratīvs attēls

Veicot padziļinātu bērnu tiesību ievērošanas pārbaudi valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) filiālē “Rīga”, atklāti būtiski bērnu tiesību pārkāpumi, portāls LA.lv uzzināja Labklājības ministrijā (LM).

Pārbaudes laikā tika konstatēts, ka tiek pieļauta emocionāli un fiziski vardarbīga attieksme pret bērniem un atsevišķos gadījumos pakalpojumi tiek sniegti viņiem nepiemērotā vidē. Piemēram, secināts, ka bērniem netiek savlaicīgi veikta autiņbiksīšu nomaiņa, kas bērnam rada diskomfortu un attiecīgi arī uzvedības pārmaiņas. Bērniem nav individuālu higiēnas piederumu, bieži nav pat individuāla apģērba.

Pārbaudē arī konstatēts, ka filiālē “Rīga” netiek pienācīgi nodrošināta bērnu veselības aprūpe – nenotiek ārstēšana atbilstoši pēc ārsta noteiktā plāna, netiek savlaicīgi organizētas psihiatra, stomatologa konsultācijas. Tāpat atklāts, ka pavirši un slikti organizēts bērnu audzināšanas un izglītošanas darbs. Bērniem netiek mācītas elementāras pašaprūpes iemaņas un higiēnas normas.

Pārbaudes laikā konstatēts, ka vispār nav redzams, ka kāds mēģinātu noskaidrot bērna viedokli ar viņu saistītajos jautājumos, kas liek secināt, ka šajā institūcijā bērni diemžēl ir sistēmas elements, nevis personības ar individuālām vajadzībām.

“Pārbaudē atklātais skaidri liecina par ļoti nopietniem un būtiskiem bērnu tiesību pārkāpumiem, kas kategoriski nav pieļaujams. Ja šādi pārkāpumu tiktu atklāti kādā ģimenē vai audžuģimenē, tad bērni no tās acumirklī tiktu izņemti. Mums vienreiz ir jābeidz aizstāvēt institūcijas un vecās sistēmas pastāvēšanu,” uzsver labklājības ministrs Jānis Reirs.

Pēc ziņojuma par pārbaudes rezultātiem filiālē “Rīga” LM ir sākusi izvērtēt pārkāpumos iesaistīto amatpersonu konkrēto atbildību.

Filiāle nodrošina ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem līdz divu gadu vecumam, bērniem ar fiziskās un garīgās attīstības traucējumiem līdz četru gadu vecumam un bērniem invalīdiem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem, kuri nav sasnieguši 18 gadu vecumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Nodrosiniet vairak paperus diennakti.Ar 3 gabaliem ir par maz…..Sajas iestades ir audzinataji.Daz labs audzinatajs nav isti sava vieta…

 2. Es vairākkārt tur esmu vedusi savu bērnu par mazu palikušās drēbītes un apavus, patiesībā izskatās, ka tur dramatiski trūkst darbinieku, jo cik esmu bijusi, tur praktiski nav cilvēku. Savukārt kad zvanīju sestdienā vai svētdienā, lai aizvestu mantas, pacēla sieviete, kas teica, ka labāk braukt darbadienā, jo viņa esot medmāsa un esot viena pati uz visām brīvdienām! Protams, ka ar šādu darbinieku skaitu nevar nodrošināt pat minimālu pieņemamu aprūpi!!!

 3. No ģimenēm izņem bērnus, lai nodotu šādos bērnunamos.

 4. Nabaga bērniņi,šitā jācieš,itkā nepietiktu ar to,ka viņiem jau tā nav dzīvē paveicies,kaut kādi bezsirži tur strādā.??

 5. Ja vecāks, kas pats audzina bērnu mēnesī saņem 11 eiro,
  tad šajos centros 1 bērna uzturēšanas izmaksā vismaz 2 000 …
  Tā ir privātfirmās/ uzņēmumos strādājošo nodokļos maksātā nauda!

 6. Apbrīnoju ministrijas atklātību Atbildēt

  Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) “Rīga” filiālē “Rīga” konstatēti būtiski bērnu tiesību pārkāpumi, informēja Labklājības ministrijas (LM) pārstāvis Egils Zariņš. =================================
  Cik aizkustinoši, ka Labklājības ministrija tik ATKLĀTI runā par SAVU neizdarību! Lai gan ministrija par savu 2017.gada PRIORITĀTI ir izvirzījusi “Ārpusģimenes aprūpes sistēmas attīstību” un uzlabot “”Sociālo pakalpojumu kvalitāti un pieejamību”! Valsts sociālās aprūpes centrā (VSAC) “Rīga” filiālē “Rīga” uzskatāmi redzams kā tas notiek REĀLAJĀ dzīvē, lai gan ministrijas pakļautībā ir pat “Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija”!

 7. NO ŠI CENTRA BIJ BĒRNIŅŠ 2G.V AR SIEVIEŠU VENERISKO SLIMIBU.
  visi kluseja,arī BT,izlikās ka neko nezin,un nekas nesekoja.

 8. Droši var atļauties jo tā ir kategorija kas nemāk un nevar sevi aizstāvēt sevi tā pat kā pansionātā .Ļoti gribētos lai vainīgie saņem pienācīgu sodu

  • Gan jau tu arī būtu tajos “vainīgajos”, ja tev vajadzētu rukāt vismaz 2 slodzes, lai varētu izdzīvot…
   No malas ir viegli irst !

 9. Izņemtu, bet kur liktu? Tāda pat aprūpes namā?

 10. Bet, ja dienā drìst nomainīt tikai 3 autiņbiksītes?

 11. Nu beidzot par to sāk runāt

 12. sagrozītais atspoguļojums Atbildēt

  Pārbauda tik tos parametrus, pret kuriem centram nav iespējas nekādi loģiski aizstāvēties !
  Varētu domāt, ka bagātīgi apmaksātais personāls ar to vien nodarbojas, kā spīdzina baltos un pūkainos zvēreļus!
  Par zemo atalgojumu, psihiski slimajiem un no dzērāju ģimenēm nākušajiem kaut kā aizmirstas pārbaudīt un uzrakstīt ???

Draugiem Facebook Twitter Google+