×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
2. septembris, 2015
Drukāt

Ja tev ir pilsoņa pase, pienākums aizstāvēt valsti! Saruna ar Raimondu Bergmani (37)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (Zaļo un zemnieku savienība) par plānotajiem aizsardzības tēriņiem, Krievijas karaspēka uzvedību pie mūsu robežām un to, kā sabiedrībā stiprināt patriotismu. Ar ministru sarunājās Māris Antonevičs un Ģirts Vikmanis.

M. Antonevičs: – Budžeta veidošanas laiks politiķiem parasti ir ļoti saspringts, taču aizsardzības ministrs šoreiz var nedaudz atslābināties – jūsu nozarei ir apsolīts ievērojams pieaugums un neviens konkurents to neapšauba. Jautājums tikai – kā tālāk ar iegūto finansējumu rīkosieties?

– Tā nav aizsardzības ministra iegriba, ka nauda jāparedz valsts drošības stiprināšanai, bet gan objektīva vajadzība. Jāsaka paldies tautai, ka tai ir sapratne un atbalsts šajā jautājumā, kas uzliek papildu atbildību. Daudzi lēmumi par aizsardzības jautājumiem tika pieņemti vēl pirms manas stāšanās amatā. Jebkurā nozarē strādājošiem ir svarīgi, kā valsts funkcionē, un mēs skaidrosim, kādiem mērķiem tiks tērēti līdzekļi aizsardzības jomā. Šis man kā ministram ir pirmais budžets, kura veidošanā piedalos. Esmu jautājis viedokli arī cilvēkiem, kas bijuši klāt astoņpadsmit budžetu tapšanai, un viņi teic, ka šis nav tas sarežģītākais budžets.

– Ir viedoklis, ka naudu pārāk daudz ieguldām “dzelžos”, lai gan drošība ir daudz plašāks jēdziens. Vai būtiski nav ieguldīt informatīvās telpas aizsardzībā? Mums taču stāsta, ka tagad notiek hibrīdkarš un cīņa par cilvēku prātiem.

– Liela nauda būs atvēlēta aprīkojuma iegādei. Piemēram, tai pašai zemessardzei, kurai jābūt labāk apgādātai. Man ir liels gandarījums, ka cilvēki vairāk stājas zemessardzē, un jāņem vērā, ka šie cilvēki velta savu brīvo laiku valsts aizsardzībai, jo daudzas nodarbības notiek brīvdienās. Tā ir cīņa par prātiem, piemēram, jaun­sardzes attīstība. Mums ir ambiciozi plāni, un, ja spēsim tos iekustināt, iznākums būs ļoti labs. Apmeklējot zemessardzes bataljonus, satieku zemessargus, kas izgājuši jaunsardzi. Daudzi, kas pabeiguši jaunsardzi, tagad mācās par ugunsdzēsējiem, ārstiem, policistiem. Jaunsardze veido valsts patriotu, un šādi mēs iegūstam cilvēka sirdi un prātu Latvijas labā. Reti cilvēki izvēlas dienēt profesionālajā dienestā vai zemessardzē naudas dēļ. Es arī desmit gadus nedienēju tikai tāpēc vien, lai saņemtu atalgojumu. Mums ir ļoti būtiski panākt pretim cilvēkiem, kuri valsts labā veic smagu darbu.

Pievienot komentāru

Komentāri (37)

 1. Vai nav pilnīgs ku-kūūūūūū!

 2. ….mans pienākums ir aizstāvēt Tēvzemi, nevis valdoso režīmu… ta ir ļoti būtiska atškirība…bet lai to saprastu, Bergmanim laikam ir prātiņs par īsu…

 3. Cerams, ka arī darbos realizēs to, ko sola!
  Bet gaidam konkrētākus jaunumus par iepirkumiem, kā arī datumus, kad zemessargi sāks saņemt pilnvērtīgu ekipējumu!

 4. otreiz uz barikadem neiesu nekad , pasi politiki tautu neatbalstat fasisti apspiedeji es biju par brivibu , kaut psrs bija leta dzive

 5. Ej nu ,Raimi ,no viduvēja sportista un kaprāļa par ministru. Nu,vai tur nav jāsmejas???

 6. Pat nelasīju. Pats virsraksts provocē uz pases maiņu…

 7. jautājums ir nozīmīgs,bet vai jāaizstāvas pret nelegālajiem robežu pārkāpējiem un Latvijas valdību,kas viņus atbalsta?

 8. … Japiekrit Jana ‘kudu’ ministram … lv. slavinajumam !!!!!

  … Trolliem un valsts un valsts uzmetejiem no visam etniskam grupam … izlasot si ministra klastito, nu ir pilnas bikses … !

  … Jauki dzirdet kada valsts atbildiga patriota, ministra, tik zinoso, noteikto skaidro un stingro nostaju, ko nevar pat sakt salidzinat ar IeM vadibu un ministru !!!!

  … Japasakas Dievinam par vinam doto inteligenci un gudribu, saprotot un izsakot skaudro patiesibu, kas raksturo vecas nominaklaturas bijusos armijniekus un to attiecibai pret valsts drosibu un NBS attistibu … Nevar salidzinat ar IEM vadibu !!!

  … Liekas, tacu nebiju maldijies par si cilveka latvisko dveseli … !

 9. Tos, kuru vecāki palika bez darba, kad nolikvidēja ražošanu Latvijā, tos, kurus kopā ar vecākiem izmeta no denacionalizetajiem dzīvokļiem, tos nu tagad sauks aizstāvēt valsti?! Lai to aizstāv tie, kam IR ko aizstāvēt! Liela daļa no tiem, kam Latvijā nekas nepieder ir prom. Un viņi nemetīsies zem tankiem lai aizstāvēto tos, kuru dēļ viņiem nācies meklēt darbu un maizi svešumā.

 10. Da labi, tad jau es varu sutit visus dirst un ateikties no pilsonibas. Man no vinas tik pienakumi, nodokli, bet nekada labuma. Es tapec nahuj nemaksaju nodoklus un splauju visai valdibai virsu, korumpetie aksti. Ja saksies kars tad varesiet pasi karot. Palaidat dirsa ar savu eiropu un sankcijam musu uznemejus un tagad brinaties hulis budzets nepilnas. Un tos nigerus pasi savas majas varesiet integret. Pizdu jus visus.

 11. VISPIRMS JAZIN NO KA AIZSTAVET VALSTI LATVIJA IR BRIVA NEATKARIGA VALSTS vai nau ta tad izvaciet no latvijas visus sezzemes militaristus ara no latvijas mes latvijas pilsoni spesim pastavet par savu valsti bez nacionals burzazijas uzspiestiem klisejiem….kas jus esat arzemju agents….vai latvijas patriots….

  • Katram pārliecinātam latvietim jāsāk darīt maksimāli iespējamo (pretēji pļūtītājiem i-netā). Vispirms ar sevi un tikai tad ar apkārtējiem, tad ar Saeimu, valdību.

 12. Beidzot ticis pie siles,nu var gudri pļūtīt!

 13. Bergmanis – īstais vīrs īstajā vietā

 14. Nezinu! man nešķiet loģiski aizstāvēt valsti kura nerūpējās par saviem iedzīvotājiem. Kā var aizstāvēt to kas: zemāk par kāpurķēdēm vērtē skolotājus, mediķus, ugunsdzēsējus, pensionārus(miiliigi tiem uujinot) un 2/3 tautas kuru ienākumi ir zem cilvēka cienīga līmeņa. Ka var gribēt aizstāvēt to kur korumpētas personas brīvi un lepni staigā uz brīvām kājām, kur tie kas nemaksā nodokļus saņem Trīs zvaigžņu ordeņus …. Ne es labāk glābju sevi un savu ģimeni! Un man vienalga kāda man pase kabatā, jo cieņai jābūt abpusējai.

 15. Bergmani , sāc ar sevi un saviem ģimenes locekļiem ,,,,Netaisos nevienu aizstavēt…Latvijas pilsoņiem nav jāizstreb politiķu ievārītos sūdus ārpolitikā.
  Cilkvēks ir piedzimis brīvs no jebkādām saistībām ,kuras mēģina uzgāzt mums virsū debilu politiķu , valsts ierēdniecības ļaužu saujiņa.

 16. Pienākums un gods tiek atalgots ar 280 eiro mēnesī izdienas pensiju. Gods kalpot Latvijai!!!

 17. kur pienākums veikt deokupāciju un dekolonizāciju? Atbildēt

  Bet, ja cilvēks ir okupants, vai kolonists, vai šo salašņu pēctecis? Ko viņam darīt? Jābļauj “Za putina i staļina!”un jāšauj latviešiem mugurā?
  Bergmani, ko kara gadījumā darīs Lindermanis, Osipovs un pārējie, kuri nīst un neieredz latviešus?

  • Lasot komentaarus redzu,k Latvijaa ir daudzi pilsonji, kas nebuut neveelaas Latviju aizstaaveet. Nelojaali. Grib, al valdiiba vinjiem maksaa pabalstus, grib dziivot Latvijaa, zu Smoljensku braukt pie sava Putina negrib. Bet priecaajos, ka arii ZZS viiri, Bergmanis un Veejonis saak aizstaaveet muusu valsts tiesiibas!

 18. Dod šurp plinti !
  Pienākumu paši zinam !

 19. Tad lojalitāte LV ir jāpārbauda, regulāri iesaucot uz mācībām. Lai zinām kas ir kas ?

Draugiem Facebook Twitter Google+