×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
11. aprīlis, 2012
Drukāt

Ja traucē intīmas vainas (3)

200947_6579

Ja bažas rada delikātas problēmas, prātīgāk nevis ilgstoši slīgt minējumos un bažās vai paļauties uz draudzenes padomiem, bet gan doties pie sava ginekologa. Lai prāts mierīgs un ārstēšanos – ja tā nepieciešama – neiekavētu.

 

Vai izvēlēties orālo seksu, ja iekaisis kakls?

Vai, nodarbojoties ar orālo seksu, makstī var iekļūt infekcija, piemēram, ja iekaisis kakls?

 

Atbild ginekoloģe Māra Zumente.

 

Jā, apmīļojot otra intīmo vietiņu orāli, tajā ar siekalām nonāk mutes dobumā mītošās baktērijas. Ja baudas sniedzējam sāp kakls, tas nozīmē, ka tur čum un mudž infekcijas izraisītāji. Arī tie nonāk partneres dzimumceļos un var izraisīt iekaisumu. Vai tas notiks, atkarīgs no imūnsistēmas stāvokļa.

 

Ne velti mēdz teikt, ka mutes dobums ir visnetīrākā vieta cilvēka ķermenī. Tajā draudzīgi sadzīvo vairāk nekā 400 baktēriju sugu.

 

Ne velti mēdz teikt, ka mutes dobums ir visnetīrākā vieta cilvēka ķermenī. Tajā draudzīgi sadzīvo vairāk nekā 400 baktēriju sugu. Dzimumceļos mikroflora ir pavisam citāda. Ja tajā no mutes iekļūst svešas, nepazīstamas baktērijas, var rasties iekaisums.

Tas pats attiecas uz anālo seksu. Zarnu, mutes un dzimumceļu mikroflora krasi atšķiras.

Dieviņš mūs radījis tā, lai mīlētos vienā veidā – kurā var radīt bērnus. Ja grib eksperimentēt, jāsaprot un jārēķinās, ka tā var radīt sev problēmas. Pirms orālā seksa vajadzētu iztīrīt zobus, bet anālā akta laikā jālieto prezervatīvs. Un nevajadzētu dzimumlocekli pārmaiņus ievadīt te vienā, te otrā vietiņā – tā var rasties problēmas abās.

Kāpēc asiņošana cikla vidū

Mēnešreižu starplaikā ir asiņaini izdalījumi. Kāds tam varētu būt iemesls un kā rīkoties?

 

Atbild ginekoloģe Māra Zumente.

Asiņošanai starp menstruācijām var būt ļoti daudz cēloņu. Iespējams, tā ir pirmā pazīme kādai nopietnai slimībai, kura tikko sākusies, tādēļ noteikti pēc iespējas ātrāk jādodas pie ginekologa.

Cikla vidū notiek ovulācija un paveras dzemdes kakls. Ja ir asiņaini izdalījumi, visticamāk, šī procesa dēļ iestiepjoties dzimumceļu sieniņām, plīsis kāds asinsvads. Varbūt arī dzemdes iekšējais slānītis nav izturējis nospriegojumu un daļa no tā noārdījusies. Veselai sievietei šādi plīsumi nerodas, tātad jābūt kādam iemeslam, kura dēļ dzimumorgānu sieniņas kļuvušas trauslākas.

Iespējams, kaut kur ir iekaisums. Tas var būt olnīcās, dzemdē, olvados, makstī vai dzemdes kaklā. Ja kāds orgāns ir iekaisis, tas kļūst lielāks, smagāks, pilnasinīgāks un neizturīgāks.

Smērēšanās cēlonis mēdz būt arī jaunveidojums dzimumceļos. Tas, paveroties dzemdes kakliņam, tiek iestiepts un šādu slodzi var neizturēt. Tāpēc sākas asiņošana. Visbiežāk tas ir kāds labdabīgs audzējs: polips vai mioma. Dzemdē un tās kakliņā nereti veidojas audu sabiezējumi – hiperplāzija vai endometrioze –, kuru dēļ sieniņas kļūst neelastīgas, smagnējas un trauslas. Asiņaini izdalījumi ir arī vēža simptoms.

Tāpat pie vainas var būt hormonāli traucējumi, kurus bieži izraisa cista to ražotnē – olnīcā. Tādēļ tā neizstrādā tik daudz bioloģiski aktīvo vielu kā vajadzētu, lai ovulācija noritētu normāli, un sākas asiņošana nelaikā.

 

Par smērēšanos cikla vidū nereti sūdzas sievietes, kuras lieto hormonālās kontracepcijas tabletes.

 

Par smērēšanos cikla vidū nereti sūdzas sievietes, kuras lieto hormonālās kontracepcijas tabletes. Pirmos divus mēnešus, kamēr organisms pie tām pierod, asiņaini izdalījumi ir normāla blakusparādība, par ko nevajadzētu uztraukties. Tomēr, ja asiņošana starp mēnešreizēm turpinās arī vēlāk, konkrētais preparāts sievietei nav piemērots, proti, ir par stipru vai vāju. Lai nenodarītu kaitējumu organismam, tas noteikti jāmaina.

Smērēšanās mēdz būt arī tām, kuras kontracepcijai izvēlējušās lietot spirāli. Ne katras sievietes organisms spējīgs sarast ar šo dzemdes dobumā ievietojamo svešķermeni. Turklāt tās ūsiņas mēdz kairināt dzemdes kakliņu.

Ļoti bieži asiņošana cikla vidū ir sievietēm, kurām ir pārāk liels vai mazs svars, īpaši, ja tas mainījies ļoti strauji. Īsā laikā kļūstot par pieciem kilogramiem smagākai, organismam rodas papildu slodze, kas prasa aktīvāku hormonu sistēmas darbību un nereti izsit to no ierindas.

Iemesls var būt arī spēcīgs stress – gan negatīvs satraukums, gan pozitīvs saviļņojums. Tomēr nevajadzētu šim apgalvojumam pieķerties kā slīcējam pie salmiņa un tādēļ atlikt vizīti pie daktera. Ai, tas droši vien no stresa! Ko nu traucēšu ginekologu tāda sīkuma dēļ! Ierodas tikai tad, kad slimība stipri ielaista…

Dažkārt vaina nemaz nav meklējama dzimumorgānu sistēmā. Asiņaini traipi biksītēs mēdz būt arī, ja ir urīnpūšļa iekaisums, zarnu iekaisums, aizcietējums vai hemoroīdi.

 

 

Intīmais apmatojums aizsargā

Vai tiesa, ka bikini zonas vaksācija var veicināt maksts iekaisuma rašanos?

 

Atbild ginekoloģe Ieva Daize.

 

Jebkurš ķermeņa apmatojums kalpo kā aizsargmehānisms. Galvas mati mazina karstuma un aukstuma nelabvēlīgo iedarbību. Uzacis novirza sānis sviedru lāses, kas rit pār pieri, neļaujot tām iekļūt acīs. Skropstas mirkšķināšanas laikā rada mazus gaisa virpuļus, aizpūšot prom svešķermeņus. Bet kaunuma apmatojums ir kā aizsargvalnis, kas kavē nevēlamu mikroorganismu iekļūšanu mak
stī. Ja matiņus likvidē, iespēja, ka makstī iekļūs, piemēram, sēnītes un izraisīs iekaisumu, ir lielāka.

 

Ja matiņus likvidē, iespēja, ka makstī iekļūs, piemēram, sēnītes un izraisīs iekaisumu, ir lielāka.

 

Daudzām uzreiz pēc matiņu izraušanas iekaist āda, jo mikroplaisiņās iekļūst baciļi.

Raizes visbiežāk sagādā pastiprināti izdalījumi, nieze, dedzinoša sajūta vai sāpes dzimumakta laikā, kuru cēlonis – maksts mikrofloras izmaiņas. Taču ir dāmas, kuras bikini zonas vaksāciju veic visu mūžu, bet ir sveikas un veselas. Liela nozīme ir organisma imūnās sistēmas stāvoklim. Sievietēm, kuras bieži mokās ar bakteriālo vaginozi, piena sēnīti vai citām izmaiņām maksts mikroflorā, intīmā apmatojuma epilāciju labāk neveikt. Tas nenozīmē, ka to nedrīkst kopt. Var izveidot glītu formu.

 

Vai kairina sperma?

Ikreiz pēc dzimumakta ir sūrstoša sajūta. Reizēm iemesls esot alerģija pret spermu. Ko tad iesākt?

 

Atbild ginekoloģe Māra Zumente.

 

Tas ir iespējams, tomēr alerģija pret spermu ir visai reta. Vairāk nekā 20 darba gadu laikā man ir bijušas vien divas tādas pacientes. Ikreiz, kad dzimumceļos nokļūst mīļotā vīrieša sēkla, rodas iekaisums vai pampums. Baudot intīmu tuvību ar citu stiprā dzimuma pārstāvi, šādu sūdzību nav bijis. Tas gan nenozīmē, ka jāšķiras. Lai izvairītos no nepatīkamajām sajūtām, mīlējoties jāizmanto prezervatīvs. Kad vēlas tikt pie mazuļa, var ļauties radīšanas priekam, lietojot antialerģisku preparātu.

Tomēr vispirms ieteicams pārliecināties, vai sūrstēšanu neizraisa kas cits: sēnīšu infekcija, seksuāli transmisīva slimība, čūlas vagīnā, alerģija pret kontracepcijas līdzekli (piemēram, spirāli) vai pārāk īsa priekšspēle. Pie daktera jādodas arī dzīvesdraugam. Varbūt viņa spermā ir kāda baktērija, kura sievietes organismam nepatīk. To iespējams iznīdēt. Tikai kad citi varianti izslēgti, var secināt – tā tiešām ir alerģija. Un arī tad nevajag nokārt degunu. Reizēm partneri ar laiku viens pie otra pierod un nepatīkamās sajūtas zūd – organisms kļūst imūns pret kairinātāju.

Var palīdzēt ēšanas ieradumu un dzīvesveida maiņa, piemēram, atteikšanās no smēķēšanas, alkohola lietošanas vai pikantiem ēdieniem, regulāras fiziskās aktivitātes. Sievietei kļūst spēcīgāka imunitāte, vīrietim uzlabojas spermas kvalitāte.

 

Jāvingrina starpene

Esmu dzirdējusi, ka pēc dzemdībām maksts izstiepjas burkas lielumā un mīlējoties sajūtas vairs nav tādas kā agrāk. Vai tas nozīmē, ka labāk veikt ķeizargriezienu?

 

Atbild ginekoloģe Ieva Daize.

 

Maksts sienas veido elastīgas muskuļu šķiedras un krokaina gļotāda, tādēļ tā dzemdību laikā spēj izstiepties vajadzīgajā lielumā, lai bērniņš varētu ierasties šajā pasaulē. Pēc tam tā saraujas atpakaļ agrākajā izmērā gandrīz kā gumija, tikai krietni lēnāk – desmit līdz divpadsmit dienu laikā. Šis process pilnībā noslēdzas aptuveni pēc trīs mēnešiem. Protams, ieeja makstī ir mazliet platāka, taču ne tik ievērojami, lai iespaidotu dzimumdzīves kvalitāti. Arī lielais vēders taču pamazām savelkas atpakaļ, nevis karājas kā ādas tarbiņa. Apaļīgs puncītis paliek vien tām, kuras slinkojušas un neko nav darījušas slaida auguma labad.

 

Maksts sienas veido elastīgas muskuļu šķiedras un krokaina gļotāda, tādēļ tā dzemdību laikā spēj izstiepties vajadzīgajā lielumā, lai bērniņš varētu ierasties šajā pasaulē. Pēc tam tā saraujas atpakaļ agrākajā izmērā gandrīz kā gumija, tikai krietni lēnāk – desmit līdz divpadsmit dienu laikā.

 

Lai atgūtu fizisko formu, sievietei pēc dzemdībām ir jāvingro. Tieši tāpat noteikti jātrenē arī starpenes muskulatūra. Vingrojumu kompleksu var sameklēt internetā vai jautāt ārstam. Visiem vingrojumiem ir viens princips – sasprindzināt un atbrīvot starpenes muskulatūru, gluži kā aizturot urināciju. To var darīt jebkurā brīdī: šūpinot bērnu, stāvot rindā vai sēžot sabiedriskajā transportā. Turklāt tas ieteicams ikvienai. Jo stingrāka maksts muskulatūra, jo ilgstošāks un intensīvāks orgasms. Ja grūtniece regulāri veic vingrojumus, arī dzemdības vieglākas.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Sveiki vakar pēc seksa sakas aseņošana pec tam neaseņoja, sapes nejutu un šodien viss ir itka labi, ko tas varentu nozimet?

  2. Man vagīna ir jocīgs ādas izstaipijums no kā tas varētu būt vai to var ka labot?

  3. Man tagad ir atklats ka ir polips un es nezeligi zaudeju svaru, vai tas varetu but no polipa?

Draugiem Facebook Twitter Google+