×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
30. jūnijs, 2017
Drukāt

Ja vajag, solidaritāte jāuzspiež, spriež Eiropas vadītāji (6)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropa piedzīvo kopš Otrā pasaules kara lielāko migrācijas krīzi. Konfliktu, vardarbības, cilvēktiesību pārkāpumu u. c. apstākļu dēļ piespiedu kārtā pārvietoti 65,3 miljoni cilvēku, t. sk. 21,3 miljoni bēgļu no Ziemeļāfrikas, Tuvajiem Austrumiem, Āzijas. Ģeogrāfiskā novietojuma dēļ no tā visvairāk cietusi Itālija, Grieķija u.c. tuvumā esošās valstis.

Lai šo valstu situāciju uzlabotu un lielie bēgļu viļņi valstis neizputinātu, Eiropas Savienība nolēma bēgļus sadalīt pa visām ES dalībvalstīm. Tomēr pārvietošanas plāns nenotiek, kā cerēts, – līdz šā gada septembrim no Grieķijas un Itālijas uz citām ES valstīm būtu jāpārvieto 
160 000 cilvēku, taču līdz šim pārvietoti vien 11% (Latvija uzņēmusi jau aptuveni 60% no paredzētā cilvēku skaita). Turklāt Polija un Ungārija nav uzņēmušas nevienu patvēruma meklētāju, bet Čehija nevienu nav uzņēmusi pēdējā gada laikā, liekot ES strādāt pie dalībvalstīm sāpīgākiem soda mēriem.

Diskutējot par migrācijas radītajām problēmām, Eiropas Parlamentā pirms Jāņiem aizvadīta augsta līmeņa migrācijai domāta konference, kurā cita starpā Eiropas vadītāji uzsvēra, ka reizēm jādara lietas, kuras nevēlamies.

 

Nepieciešams jauns migrācijas plāns

Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Antonio Tajāni, atzīstot, ka iepriekšējie bēgļu pārvietošanas plāni acīmredzami izgāzušies, daudzām valstīm par to neliekoties ne zinis, savā runā norādīja, ka migrācijas problēmas ilgāk vairs nevar gaidīt un Eiropai nekavējoties jārīkojas. “Ir negodīgi, ka tik mazam valstu skaitam jāuzņem bēgļi. Šī nav tā Eiropa, kādu gribēja redzēt Eiropas Savienības izveidotāji. Mērķis bija solidaritāte un miers – tie bija pamatakmeņi,” sacīja A. Tajāni. Tāpat viņš norādīja, ka nedrīkst aizmirst arī cilvēku tirdzniecības problēmu, kas kriminālajās aprindās kļuvusi par neticami ienesīgu biznesu, pērn apgrozot trīs miljardus eiro gadā.

Viņš atzinīgi vērtēja striktos Eiropas Komisijas centienus stingrāk sodīt valstis, kuras neuzņem migrantus. “Nevēlamies sodīt, bet gribam atgādināt, ka saistības jāievēro. Solidaritāte nozīmē arī dot. Ceru, ka pārkāpumu procedūras uzsākšana novedīs pie izmaiņām,” sacīja EP prezidents, kurš uzsvēra, ka Eiropas Savienībai arī vairāk jāinvestē Āfrikā, lai nākamās paaudzes tur gribētu palikt, veidotu uzņēmumus un sniegtu perspektīvas jauniešiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Cikk naivi – cik naivi piedalīties Kremļa projektā ”Jaunais ledlauzis”‘? ES rietumi nav sadūrūšies ar Kremli un tā aktivitātēm – nu nav izpratnes…
  Austrumeiropiešiem tās ir pietiekoši un tur tā sāls.

  • liberālmazohistam Atbildēt

   Slava prāta nullēm, kuras atver savu valstu robežas, savas sētas un paši pleš savu sieviešu kājas muslimu radikālu ordām, Slava jeņķu neotrockistiem un klintonistiem par Tuvo Austrumu sagraušanu un sarīdīšanu, lai sagrautu Eiropu . Slava prātā apbizotajiem liberāliem, kuri pazaudejuši ne tikai sevi un savas valstis, bet pieņēmusi vainīgā meklēšanas stafeti. Vienu brīdi vainīgais bija Lībija. Tagad vainīgais ir Krievija…… meklējam nākošo vainīgo… āgtri, ātri… un plešam….

   • 100% taisnība. Tikai tie, kam smadzenēs skalojas ūdens, to nesadzirdēs un nesaredzēs – ausīs šalc ūdens, bet acis aizmiglotas.

 2. Retorika jau pilnīgi 1=1, kā PSRS piespiedu darbaspēka pārvietošanā – valstiski svarīgu projektu relaizācija. Kā tas beidzās? Jā ar savienības sabrukumu un tur nelīdzēja nedz finanšu draudi , nedz militāri. Pati ES sevi norok, jo ja jau Latvijā 70-80% pilsoņu atblasta Polijas/Čehijas/Ungārijas pozīciju, pat ja mūsu liberāļi mēdījos un saviem kolēģiem Briselē ( PSRS laikā Kremlis) pļūtī pretējo.

  Pieļauju neviens no šiem KOMI’sāriem naenāk no postpadomju valsts, vai arī ir vienkārši lobē cilvēktirgoņu un 21.gs vergturu intereses.

 3. Kāda joda pēc mums jāuzņem cittautieši, kas nevis vēlas integrēties un pieņemt mūsu likumus un paradumus, kā arī mācīties mūsu valodu, bet gan grib dzīvot uz pabalstiem un terorizēt vietējos? Un ko nozīmē “piespiest viņus pieņemt”? Kādam tik ļoti vajag panākt, lai miermīlīgie eiropieši tiešām sāktu paši rīkot terorisma aktus pret imigrantiem? Tālu no tā jau vairs nav, ja paskatamies uz nesenajiem notikumiem Anglijā un Francijā.

  • Brīvmūrnieku pasaules kārtība rullē! Uz priekšu! Mēs neesam nekas un neviens no “valdniekiem” mums neko neprasīs un mūs neklausīs. Mēs esam lietas, priekšmeti, vergi, kuru domas viņus neinteresē. Muti ciet,lielgabalu gaļa un izmēģinājuma trusīši!

Draugiem Facebook Twitter Google+