×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. jūnijs, 2014
Drukāt

Ja vēlas mainīt ģimenes ārstu… (2)

Foto - LETAFoto - LETA

“Vēlos mainīt savu ģimenes ārstu. Kā man vajadzētu rīkoties? Zinu, ka daudziem ģimenes ārstiem ir pilns pieļaujamo pacientu skaits. Vai man jārunā personīgi ar ārstu?”
 AIGARS JELGAVĀ

Ikvienam ir tiesības sev izvēlēties ģimenes ārstu un pēc paša izvēles pārreģistrēties pie cita. Parasti to izraugās savas faktiskās dzīvesvietas tuvumā, bet iespējami arī citi kritēriji.

Lai reģistrētos vai pārreģistrētos pie ģimenes ārsta, jāvēršas pie izraudzītā daktera. Ja viņš piekrīt reģistrācijai, jāaizpilda vienošanās anketa – un lieta darīta!

Ģimenes ārstam, kurš strādā pacienta dzīvesvietas teritorijā, jaunais pacients savā praksē jāreģistrē obligāti. Rakstiski vienojoties, veselības aprūpes pakalpojumus ārsts var sniegt arī ārpus savas darbības pamatteritorijas. Atteikt drīkst tikai divos gadījumos – ja pacienta dzīvesvieta atrodas ārpus viņa darbības pamatteritorijas vai arī pacientu sarakstā jau reģistrēts maksimālais pacientu skaits. Tomēr nedrīkst atteikt reģistrēt savu pacientu bērnus vai laulātos.

Lai uzzinātu, kurš ģimenes ārsts apkalpo konkrētu pamatdarbības teritoriju, var zvanīt uz Nacionālā veselības dienesta bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 darbdienās no plkst. 8.30 līdz 17. Ar ģimenes ārstu sarakstu var iepazīties arī mājaslapā www.vmnvd.gov.lv.

Ja ģimenes ārsts vecuma, slimības vai kādu citu iemeslu dēļ pārtrauc darbu (aiziet pensijā vai maina prakses vietu), viņam nav pienākuma par to informēt savus pacientus. Tos, kuri sešu mēnešu laikā sev neizvēlas jaunu ģimenes ārstu, Nacionālais veselības dienests automātiski reģistrē pie tā, kurš pārņēmis aizgājušā kolēģa praksi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Par kādu ārstu mainīšanu ir runa.Laukos viens ģimenes ārsts strādā 3un vairāk pagastos-2reizes nedēļā uz pāris stundām ieskrien medpunktā un tās ir visas iespējas viņu satikt.Pret ko mainīt?Laukos ārstu nav!!!

  2. Reāli ir tā, ka labajiem un līdz ar to pieprasītajiem ģimenes ārstiem sen jau ir sasniegts un pārsniegts maksimālais pacientu skaits. Var jau teikt, ka man pienākas utt. Bet pilnu trauku nevar pieliet vēl pilnāku…

Draugiem Facebook Twitter Google+