×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
19. februāris, 2015
Drukāt

Vērš uzmanību uz nejēdzībām cilvēku ar invaliditāti aprūpē (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā trešdien biedrības vērsa deputātu uzmanību uz nejēdzībām cilvēku ar invaliditāti aprūpes sistēmā.

Biedrība no Jēkabpils “Cerību sala” atklātā vēstulē Saeimai, valdībai, Labklājības ministrijai, tiesībsargam izklāsta problēmas un absurdās situācijas, kas kopš septembra beigām notiek Latvijā un pakļauj diskriminācijai un apgrūtinošai birokrātijai cilvēkus, kuriem “jau tā ir gana smaga situācija”. “Cerību salas” vadītāja Aija Kvēpiņa deputātiem teica: “Man kā aizbildnim ir pienākums apgādājamo izvest svaigā gaisā un tamlīdzīgi. Problēma ir tajā, ka brīžiem tiek prasīti paraksti un pierādījumi par brīvajā laikā darīto. Piemēram, ja bijām baznīcā, tad pēc tam tiek prasīts paraksts no mācītāja par to, ka mēs tur bijām. Priesteris bija pilnīgā neizpratnē, kas kaut ko tādu ir izdomājis.” Vēstulē norādīts, ka kopš oktobra asistentiem, kuri pavada cilvēku ar īpašām vajadzībām uz brīvā laika pavadīšanas vietu, netiek maksāts, ja netiek uzrādīti apliecinoši dokumenti, piemēram, iepirkšanās čeki, apliecinājums ar parakstu. Komisijas sēdē trešdien biedrības “Apeirons” pārstāvis piebilda, ka daudzkārt nākas šādus iepirkšanās čekus jeb pierādījumus meklēt miskastēs, kas ir pazemojoši. Biedrība pieprasa atcelt šo “diskriminējošo normu par pazemojošo pierādījumu vākšanu pirmās grupas invalīdu laika pavadīšanai, kuriem nepieciešams kopšanas pabalsts, jo šie cilvēki jau tā izcieš gana daudz pazemojumu, lai pierādītu savas tiesības pēc iespējas pilnvērtīgāk dzīvot”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Invalīda palīdze no Rīgas Atbildēt

    Arī man, kā pavadonei nācies šo pārdzīvot. Riebīgākais ir tas, ka ikviens klerks dažādi traktē valsts noteikumus. Katru reizi, kad iesniedzu ikmēneša atskaiti par invalīda pavadīšanu mani iesniegtie kases čeki tiek apšaubīti. Tiek aizdomīgi pratināts: “vai tiešām jūs bijāt vaikalā?”, “bet kāpēc jums neaizvest invalīdu uz kino – to taču ir vieglāk pierādīt ar biļetēm un mums vieglāk pildīt Ministrijas rīkojumu – samazināt izmaksas invalīdiem?” ut.t., ut.t,
    Vai tāpēc man nedzirdīgs invalīds jāved piecreiznedēļā uz kino lai ierēdņiem vieglāk strādāt?
    Jeb man tomēr jāpalīdz invalīdam dzīvot?

  2. turs jau ir tā lieta, ka jābūt miljonāram lai bārstītos ar naudu par transportu, aprūpi utt.

Draugiem Facebook Twitter Google+