×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. aprīlis, 2012
Drukāt

Jāatbild par 16. marta sižetu

brivibas_leta

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēmusi ierosināt administratīvo lietu saistībā ar Pirmā Baltijas kanāla (PBK) 16. marta ziņu sižetu, kurā tika atspoguļoti notikumi pie Brīvības pieminekļa, informē padomes locekle Aija Cālīte-Dulevska.

 

Padome saskatīja pazīmes, ka pārkāpts Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums, kurš noteic, ka plašsaziņas līdzekļiem “jānodrošina, lai fakti un notikumi raidījumos tiktu atspoguļoti godīgi, objektīvi, veicinot viedokļu apmaiņu, un atbilstu vispārpieņemtajiem žurnālistikas un ētikas principiem”.

Administratīvās lietas gaitā tiks uzklausīts PBK paskaidrojums, kā arī veiktas citas procesuālās darbības. Padomei gala lēmums šajā lietā jāpieņem līdz 25. maijam.

Kā liecina publiski pieejamie videomateriāli, PBK sižetā atainots ķīviņš pie Brīvības pieminekļa, kur kāds jauns cilvēks strīdas ar “antifašistiem”, bet viņa runas beigās pievienots un izcelts nedaudz vēlāk noticis antisemītisks izsauciens no pūļa: “Žīdiem šeit šodien nav jābūt.” Viss tiek tulkots krievu valodā, un tādējādi var rasties iespaids, ka to saka jaunais cilvēks.

Drošības policijas priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa iepriekš informēja, ka pēc personas iesnieguma sākts kriminālprocess par nacionālā naida izraisīšanu, kas izpaudās PBK sižetā par 16. marta pasākuma norisi. Tam pievienots arī PBK iesniegums, kurā tika norādīts uz pasākumā izskanējušajiem antisemītiskajiem apgalvojumiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+