×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. novembris, 2016
Drukāt

Kas visvairāk nepieciešams Latvijas uzplaukumam? (9)

Viesturs Kairišs. Foto - Timurs SubhankulovsViesturs Kairišs. Foto - Timurs Subhankulovs

Viesturs Kairišs, režisors: “Ceru, ka ar mūsu valsts drošību viss būs kārtībā un tad jau droši vien virzīsies arī viss pārējais. Man personīgi pietrūkst ticības tam, ka mūsu valsts politika iet pareizajā virzienā, un es domāju, ka tas tā ir lielai daļai cilvēku. Mazai valstij, kāda ir Latvija, jābūt ārkārtīgi spēcīgai, modernai, trīs soļus priekšā pārējiem, inovatīvai un fleksiblai. Diemžēl man nav pārliecības par to, ka valsts politika uz to vērsta. Taču es no sirds novēlu visu to mūsu valstij, mūsu tautai. Cilvēkos bieži vien ir pārāk liela skepse, un baidos, ka bieži vien tā ir pamatota. Gribētos, lai uzticība valstij būtu lielāka.”

 

Jānis Stradiņš, akadēmiķis: “Vispirms vajadzīga pašapziņa, vēlēšanās attīstīties un ticība saviem spēkiem, jo no ārpuses mums lielas palīdzības nebūs. Situācija pašreiz ir sarežģīta gan no vienas, gan otras puses, bet latvieši ir sīksta tauta un izeju atradīs. Vajadzētu būt lielākai sapratnei starp varu un vidusmēra latvieti, kuram mēdz būt pavisam citas problēmas. Manuprāt, elite no pārējās tautas ir atrāvusies ne vien finansiāli, bet arī psiholoģiski. Jaunatnē ir visai daudz uzņēmīgu cilvēku, taču ne visiem ir radīti apstākļi, lai tiktu uz augšu. Varbūt mēs, vecie, esam šur tur aizsēdējušies. Taču kopumā jābūt optimistiem un jāatbrīvojas no nomācošās mazvērtības sajūtas. Jābeidz sevi vienmēr salīdzināt ar igauņiem, jābeidz vienmēr uzskatīt sevi par sliktākiem. Vēsturiskais gēns mūsos ieaudzinājis tieksmi pakļauties, bet patiesībā būtu vairāk jāraugās pašiem uz sevi un savu attīstību.”

 

Uldis Pīlēns, uzņēmējs: “Pašapziņa un paļāvība uz saviem spēkiem, spēja neatslābināties šajā sarežģītajā laikā. Tas attiecas gan uz katru indivīdu, gan visu valsti kopumā. Latvijai jāsaņemas, atbildīgi jāraugās rītdienā un uz prioritātēm, kas paveicamas pašiem, kas jāizpilda attiecībā pret saviem partneriem. Mums daudz vairāk jāapzinās sevi kā eiropiešiem, integrējoties tās struktūrā, domāšanā un mentalitātē.”

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Manuprāt visvairāk Latvijai nepieciešams godīgums. Ir jāpieņem likums, ka meli ir kriminālnoziegums, Valsts darbībā lietoti meli bargi sodāmi, jo meli ir pirmie soļi uz noziegumiem.

 2. Kas nepieciesams Latvijai?
  Tiesam, tik ilgi sajos murgos nodzivojusi, un ne nieka neesam sapratusi?
  Tad jau laikam ta var turpinat, mulki tapat neapjegs, no kurienes bardakam “kajas aug”…
  Bet citadi, butu jasak ar LUSTRACIJU, valsti nozaguso cekas noziedznieku atstadinasanu no jebkadas dalibas politiskos procesos, ari sodisanu par jau nodarito valstij.
  Velesanu likuma atgriesanu demokratiska gultne, tagat ieviesta partokratiski diktatoriska vieta.
  Jo sis variants ir tiesi tas, kurs nelauj komunistu sacereto likumu ietvaros tos nemaz no varas atbidit, jo atvel mums tikai izveli no tiem, kurus jau ATLAVIS! partiju saimnieks. Un nevienu citu.
  Tas ir totalitarisms, sagrabta vara. Un ta neatbilst Satversme rakstitiem principiem, tapec nedrikst pastavet.

 3. ar ticību un pašapziņu ir vien par maz. ir jāveido valsts ražotnes, lai sāk nauda ripot arī nabago kabatās.
  tās kas saimniekiem pieder, ir bezjēdzīgas, jo aplokšņu nauda valstij labumu nedod.

 4. Valstij vajadzīgs Prezidents un nevis kaut kādi izstrādājumi… Prezidents, kuram būtu gods kalpot Latvijai un nevis 3 A un taps jauns ceļs, kā savulaik pēc 15. maija, kad Kārlis visu veltija Latvijas attīstībai. To šodienas varneši nevēlas pieminēt , bet nekādi nevar izslēgt no tautas atmiņas.
  Es neaicinu uz diktatūru, bet darbu Latvijas labā – darbu.

 5. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Gudri ļaudis mācās galvenokārt no citu kļūdām, ne pārāk gudrie – galvenokārt no savējām, bet pilnīgi bezcerīgi muļķi nemācās VISPĀR.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” 😉

  =======
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 6. godīgums vajadzīgs un tiesiskums, nav ko liet ūdeņus

 7. Vai tad esat jau aizmirsuši? “…Mēs ejam Ziemeļvalstu virzienā.Mēs esam piederīgi šim reģionam,šim sabiedrības modelim un šai demokrātijai.Mēs ejam turp,kur jaunie stiprie un bagātie pelna un maksā nodokļus.Bet vecie,vājie un maznodrošinātie jūtas pasargāti un droši par rītdienu. Skat.Ivara Godmaņa uzrunu tautai,2007.gada 31.decembrī.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Eiroparlamentārieša krēslu uzreiz neatstās

Nacionālās apvienības valde izlēmusi 13. Saeimas vēlēšanās par Ministru prezidenta amata kandidātu izvirzīt Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Robertu Zīli. Viņš esot gatavs nolikt EP deputāta mandātu, ja pēc 13. Saeimas vēlēšanām Nacionālajai apvienībai uzticēs veidot valdību, pausts politiskā spēka paziņojumā.

Jāatgādina, ka pirms mēneša “Vienotība” un reģionālās sadarbības partijas par jaunveidojamās apvienības premjera amata kandidātu vienojās izvirzīt Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu. Viņš pats gan nepiedalīsies Saeimas vēlēšanās, taču toreiz uzsvēra, ka ir gatavs vadīt Latvijas valdību, bet pagaidām turpināšot darbu EP.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+