×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
15. decembris, 2015
Drukāt

Monika Zīle: Jābūt skaidrai piekāpšanās robežai (7)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Grieķijas drošībnieki jau februārī ar lielām aizdomām esot uzlūkojuši džihādistu, kurš bija galvenais organizators novembrī visu pasauli satricinājušajam slaktiņam Parīzē. Beļģijas policisti neslēpj, ka šīs asinspirts dalībnieki jau krietnu laiku atradušies viņu uzmanības lokā. Par islāma teroristiem vēl plašāk stāsta Francijas kārtībnieki, nosaucot gan iznīcības sējēju midzeņu adreses, gan skaļākos praviešus. Līdzīgas informācijas netrūkst arī Lielbritānijas, Norvēģijas un Itālijas drošības struktūrām. Tādā gadījumā daži gluži loģiski jautājumi. Pirmais – kāpēc, pastāvot šķietami visaptverošai uzmanīšanai, radikālie islāmisti Eiropā bez problēmām biedrojas, veido ieroču arsenālus un sarīko plašas slepkavošanas? Un vēl – vai tie demokrātijas iekarojumi un dažādas brīvības, ar kurām Eiropa vienmēr lepojusies, šobrīd atsevišķās situācijās nepārtop drošības sargu rokas sienošos pinekļos un vai kādam ietekmīgam lielvalsts politiķim beidzot pietiks drosmes paziņot, ka islāms liek vienādības zīmi starp toleranci un padevību un attiecīgi izturas pret eiropiešu likumiem? Lai gan bēgļu uzplūds Eiropai un radikālo islāmistu aktivitātes tās centrā arvien jaudīgāk apstiprina civilizāciju sadursmi, ir bail ielūkoties šī procesa sejā un ieraudzīt reālus kristīgās kultūras un dzīvesveida apdraudējuma vaibstus. Taču pēc Parīzes slaktiņa vajadzētu atmest ilūziju, ka patvēruma meklētāju pūļa aizsegā šurp tiešām neatceļos asinskārie teroristi un Eiropā dzimusī musulmaņu paaudze nedraudzēsies ar islāma radikāļiem. Šo mierinājumu cietoksnis ir sagruvis, un ar bēgļu izmitināšanas programmu saistītās Latvijas amatpersonas tagad rīkotos godīgi, izbeidzot vāvuļot par mums tīkamāko pārceļotāju atlasi un publiskojot ļoti skaidrus valstiskos uzstādījumus jaunajā situācijā. Proti – cik tālu piekāpsimies patvēruma meklētāju vēlmēm arī gluži sadzīviskos jautājumos, lai jau pēc dažiem gadiem Ziemassvētku priekšvakarā būtu spiesti atsacīties no savu dievnamu zvaniem islāmticīgo jūtu saudzēšanas vārdā.

Profesors Leons Taivans nupat norādīja uz kādu visnotaļ vērā ņemamu un acīmredzamu tendenci – patvēruma meklētāji no islāma valstīm šeit lielākoties pieslienas krievvalodīgo kopienai. Tās radikālā daļa patlaban šķiet pieklususi. Cerams, Drošības policija (DP) zina iemeslu – tas ir mānīgs miers, līderu sagurums vai pārgrupēšanās to pašu jau labi zināmo mērķu sasniegšanas vārdā. Tāpat gribas domāt, ka DP pieļauj Latvijai naidīgo nepilsoņu un radikālā islāma atbalstītāju vienošanos dažā kopīgā “lūgšanā” nākotnē. Tiesa, šī iespējamība patlaban izklausās pēc slimīgas fantāzijas rēga un lai tur arī izbalo.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Par kādu piekāpšanos bēgļu priekšā var būt runa. Saimnieks valstī ir latvijas tauta, un saimnieks nosaka kā būs ienācējiem dzīvot, nevis otrādi. Kur tāds brīnums redzēts, ka ienācējs var diktēt saimniekam savus noteikumus, ja viņš pats šurp nācis nevis ar varu atvests.
  Nekāda piekāpšanās nevar būt. Pikāpāmies krieviem uzturot krievu skolas un kas iznāca, valsts valoda nav jāmācās, jo tāpat ir labi. Nu tad lai piekāptos atliek atcelt valsts valodu un satversmē ierakstīt, ka turpmāk būs kāda no arābu valstu valodām, vai vēl labāk, vairākas, lai bēgļiem vieglāka dzīve.
  Trako māja ne valsts.

 2. Visvaldis Mucenieks Atbildēt

  Ignorējot Latvijas iedzīvotāju nospiedošā vairākuma gribu, valdība ar Saeimas akceptu ir sākusi džihādu pret pašas tautu. Runas par to, ka viss beigsies ar dažiem simtiem, ir meli. Jau tagad no Briseles dzird, ka Latvijai nāksies uzņemt padsmitus tūkstošu. Kurš zvērēs, ka nebūs vēl vairāk?

  Musulmaņiem cilvēka ideāls ir pravietis Muhameds un, jo dievbijīgāks ir musulmanis, jo vairāk viņam savā rīcībā jācenšas līdzināties Muhamedam.
  Kas tad bija Allāha pravietis analfabēts Muhameds?
  Mūsdienu civilizētās sabiedrības vērtējumā Muhameds nevar būt nekas vairāk kā varmāka, terorists, pedofils, kara noziedznieks, masu slepkava un marodieris. Par to liecina viņa darbības gan miera, gan kara laikā.

  Sākumā Mekā viņam mierīgā ceļā izdevās pievērst islāmam vien kādus 150 cilvēkus, bet, kļūstot par Jatribas (mūsdienu Medinas) karavadoni un valdnieku, iekarojot apkārtējās zemes un iznīcinot vai nežēlīgi pakļaujot tajās dzīvojošās ciltis, viņš vardarbīgā ceļā pievērsa islāmam jau vairākus tūkstošus. Viņš savas dzīves laikā devās 65 nežēlīgos iekarošanas karagājienos un tos visus beidza ar uzvaru.

  Jau piektajā gadā pēc Muhameda ierašanās Medinā viņš pavēlēja ielenkt un pilnībā iznīcināt Qurayza ebreju cilti.
  Tajā laikā Mekas armija bija nosūtīta atriebties Muhamedam par viņa sirotāju pastāvīgajiem uzbrukumiem tirgotāju karavānām. Šīs cilts vadonis izvēlējās konfliktā palikt neitrāls. Šī ebreju cilts nenogalināja nevienu karotāju ne vienā, ne otrā pusē un mierīgi, bez pretošanās padevās Muhamedam, kad tas bija padzinis no Mekas atsūtītos uzbrucējus. Taču islāma pravietis pavēlēja nocirst galvu ikvienam cilts vīrietim, bet ikvienu sievieti un bērnu saņemt verdzībā. Sievietes tika izvarotas. Vienu no gūsteknēm izvaroja viņš pats. (Musulmaņu apoloģēti to mēdz dēvēt par „tās pašas dienas laulību”. Korāns pieļauj arī terminētas laulības, kurās laulības ilgums var būt arī tikai dažas dienas, diena vai pat tikai dažas stundas!).
  Jāatzīmē, ka pats Muhameds tajā laikā bija apņēmis par sievu mazgadīgo Aišu, kad tai bija tikai 6 gadi, un “piepildījis laulību”, t.i., sācis viņu seksuāli izmantot no 9 gadu vecuma.
  Vai ir dzirdēts, ka kāds musulmanis kaut tagad būtu jelkādā Muhameda rīcībā saskatījis necilvēcību vai vismaz kaut ko nosodāmu?

  Tiek skandināts, ka islāms ir miera reliģija. Tomēr paša Muhameda un viņa pēcteču organizētie 1400 gadus ilgie sirojumi, neskaitāmie mēģinājumi iekarot un pakļaut Eiropu un vairāk nekā 270 miljonu neticīgo un citādi ticīgo noslepkavošana ar savu zvērisko nežēlību tālu pārspēj jebkuru citu reliģiju un pārliecinoši apgāž šo apgalvojumu. Patlaban ANO uzskaitē ir vairāk nekā 90 aktīvi islāma teroristiskie grupējumi, kas darbojas visā pasaulē. Tik daudz radikālo grupējumu nav nevienai citai reliģijai.

  Islāma būtība un sūtība ir džihāds pret visu pasauli, līdz būs nodibinājies vispasaules kalifāts un vairs nebūs neviena, kas neatzīst, ka „Allāhs ir vienīgais dievs un Muhameds ir viņa pravietis”.
  Un džihādisti nesaudzēs arī šodienas gļēvos iztapoņas, kas ar klanīšanos un mīlestību cer uz viņu pretmīlestību. Korānā nepārprotami slepkavniecisko pantu ir vairāk nekā iecietīgo, un īsteni ticīgam musulmanim nav tiesību apšaubīt vai citādi interpretēt nevienu no tiem. Par katru brīvdomību viņš riskē zaudēt arī savu galvu, pie kam bez cerībām uz paradīzi.

 3. Der zināt ,ka mūsdienu Āzijā no pasaules 7,4 miljardiem iedzīvotāju dzīvo turpat 5 miljardi. Eiropā 770 miljoni ,Āfrika apmēram 1 miljards ,visā Amerikas kontinentā 1 miljards .Var teikt ,ka 5 miljardi pasaulē ir aziāti-arābi , 1 miljards melnādaino , 1 miljards balto ,atlikušie ir sajauktās rases. Der arī zināt ,ka 1,6 miljardi ir musulmaņi ,turklāt pārsvarā sunīti ,proporcija sunīti – šīti 85 -15 %. Ir ļoti liels jautājums ,cik ilgi balto rase saglabās vadoši noteicošās pozīcijas pasaules politikā un ekonomikā .

 4. Kas ir piekāpšanās ! Latvijā vidējais iedzīvotāju vecums ir 42,9 gadi ,bet sievietes dzemdē vidēji 1,5 bērnu. Sīrija vidējais vecums ir 23,8 gadi un dzemdē 2,6 bērnus ,Irākā ,vidējais iedzīvotāju vecums valstī ir 19,7 gadi ,sievietes dzemdē 4,12 bērnus . Kad TV ekrānos redzam jaunu cilvēku bēgļu masas ,ir jāsaprot , ka tā ir vidējā vecuma pārstāvniecība. Un iedzīvotāju skaits ,Irāna -81,82 miljoni cilvēku ,Irākā -37,058 , Sīrijā -17,064 ,Turcijā -79,45 miljoni cilvēku. Bijušajā padomju republikā – Uzbekistānā dzīvo 29,19 miljoni ,vidējais vecums ir 27,6 gadi . Eiropa noveco ,jo vidējā vecuma gadu skaits svārstās ap 40 – 45 gadiem ,arābu pasaulē ap 19 -24 gadiem. Ja starptautiskais kapitāls ,izņemot galvenās naftas ieguves valstis ,uzskata Tuvo Austrumu reģionu par kapitālam nepievilcīgu reģionu ,tad darba rokas dodas uz Eiropu .Un sākas reliģisko uzskatu sadursme … Vai jaunie cilvēki ienesīs nomaiņu Eiropas vērtību skalā ,tas cits jautajums.

 5. Variet melst kā jums tīk. Par islāma bēgļiem, džihādistiem, imigrantiem – sauciet kā jums patīk vienmēr nomodā stāvēs ANO modrā acs ar demokrātiskās Eiropas varnešu atbalstu. Un to cik piekāpīga ārējai ietekmei ir mūsu valdība, nav ilūziju. Un pamēģiniet tikai ko iebilst , uzreiz piešūs naida kurināšanu. Tie naivuļi var gaidīt to brīdi kad šeit ieradušies arābi sāks integrētie līdz bezgalībai. Vai nu mazums mūsu DP ir nelatviski domājoši darbiniekiun ne jau tikai Teivāna kungam bet krietnai daļai latviešu ir skaidrs, ka atbraucējus integrēs ķoķa Dusja no Mucenieku veikala un ne jau latviešu valodā.

 6. Nav saprotams, par kādu piekāpšanos domāts.Mēs nevienu arābu bēgli neesam šurp aicinājuši,viņu pieņemšanu diktē Eiropas Savienība,kuras sastāvā iekļāvāmies, kad veselas kontinentu daļas karadarbību dēļ vēl nepameta miljoni tās iedzīvotāju.Pirmais, ar ko jārēķinās katram imigrantam ,ir tas,ka visās lietās un vietās, lai kur viņš neapmestos,būs jāspēj piekāpties un pielāgoties jaunās mītnes zemes dzīvesveidam,jāapgūst tās tikumi un likumi lielā cerībā un pacietībā uz sevi apmierinošu labklājību.

 7. M.Z. !
  Nespīdziniet jenotus ar jautājumiem, uz kuriem viņi
  PĒC DEFINĪCIJAS nav spējīgi atbildēt !

Draugiem Facebook Twitter Google+