Mobilā versija
+3.9°C
Daina, Dainis, Dainida
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
13. janvāris, 2016
Drukāt

Jāceļ makaronu torņi (1)

Foto - Līga VasiļūnaFoto - Līga Vasiļūna

Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskola (RTU IZV) aicina 7., 8. un 9. klašu skolēnus piedalīties makaronu torņu būvniecības konkursā “Torņu spēles”.

Tāpēc līdz 21. februārim jāuzbūvē spageti tornis, kas spēj noturēt plastmasas glāzi, kurā ir 200 mililitri ūdens. Torņa izveide jāiemūžina video, kurā skaidri redzams torņa tapšanas process vai tā etapi. Video jāievieto savā “Youtube.com” kanālā un jāreģistrē IZV mājaslapā. Reģistrētie video tiks publicēti IZV “Facebook” profilā, nododot tos skatītāju balsojumam, kas noslēgsies 26. februārī. Visus video vērtēs arī žūrija. Torņu autori, kuri iegūs lielāko žūrijas atzinību un skatītāju simpātijas, dāvanā saņems planšetdatorus, radiovadāmos helikopterus (dronus), galda spēles un dažādas veicināšanas balvas. Vairāk par konkursu: http://www.izv.lv/konkurss-tornu-speles-2016. Inženierzinātņu vidusskolu RTU dibināja, izjūtot atbildību par tehnisko zinātņu attīstību Latvijā. Šā gada septembrī mācības IZV 10. klasē sāka pirmie 24 skolēni, kuri apgūst Vispārējās vidējās izglītības matemātikas, dabaszinību un tehnikas virziena programmu. Īpaša uzmanība mācību procesā veltīta skolēnu zinātniskajam darbam RTU fakultātēs, jau skolas solā ieinteresējot jauniešus par pētniecību un audzinot jaunu zinātnieku paaudzi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Atkal necienīga izturēšanās pret pārtikas produktiem – īstā mācība bērniem un jauniešiem! Ir taču dažādi lego, kociņi utt.

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (67)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (4)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+