×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
1. marts, 2012
Drukāt

Jāceļ raudu mūris

Latvija pēc neatkarības atjaunošanas ir devusi mājvietu tūkstošiem iebraucēju, tostarp bijušajiem padomju militāristiem. Kādu pateicību esam par to guvuši? Pamatnācija, tāpat kā padomju laikos, joprojām tiek nonicināta un apsmieta.

 

Padomju impērijas pastāvēšanas gados mūsu tauta bija jānomelno, lai attaisnotu PSRS iebrukumu Baltijā, bet tagad – lai ar visiem iespējamiem līdzekļiem panāktu Krievijas varas atjaunošanu Latvijā. Šī nekaunība tikai gadu no gada aug. Tiek organizēts referendums, lai, tāpat kā padomju laikos, latviešu valodu aizstātu ar krievu valodu, un saieti pie Uzvaras pieminekļa ar Rīgas mēra Ušakova svētību papildināti ar tiešu militārās parādes translāciju no Maskavas! Kur nu vēl tālāk? 2010. gadā nosūtīju atklātu vēstuli ”Nepieciešama jauna pieminekļa koncepcija” Rīgas mēram Ušakova kungam un Latvijas valdībai. Taču nekāda rīcība nesekoja.
Manuprāt, nekas nav jānojauc vai jāpārceļ uz citu vietu, lai neatkārtotos līdzīgi notikumi kā Igaunijā. Bet aiz tā jāuzceļ mūsu tautas raudu mūris. Turklāt visam kompleksam būtu idejiski jāapvienojas ar Torņakalna stacijas memoriālu. Arī tas jāsaved kārtībā – vagoniņš jau vairākkārt ticis izdemolēts, piemineklis izvestajiem novietots sāņus slikti aplūkojamā vietā. Domāju, ka tikpat daudz Latvijas pilsoņu un patriotu, cik parakstījās pret valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, būtu ar mieru ziedot arī savu artavu šāda raudu mūra izbūvei, negaidot nekādu palīdzību no Eiropas Savienības. Saziedosim un uzcelsim, gluži tāpat kā savā laikā tika uzcelts Brīvības piemineklis! Mums pašiem jārāda cieņa pret savu vēsturi.
Lilita Klinkerte-Stāraste, mākslas zinātniece

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+