×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. septembris, 2014
Drukāt

Jaceņuks aicina neatcelt sankcijas pret Krieviju (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks uzrunā ANO Ģenerālās asamblejas sēdē aicinājis rietumvalstis neatcelt pret Krieviju noteiktās sankcijas, kamēr Ukraina pilnībā neatgūs kontroli pār savu teritoriju.

“Mēs aicinām mūsu partnerus neatcelt sankcijas,” uzsvēra Jaceņuks. “Krievijas karavīri ir izvietoti Ukrainas austrumos. Mēs aicinām Krieviju atvilkt savus spēkus un nekavējoties sākt patiesas sarunas. Neskatoties uz pamieru, katru dienu mēs zaudējam ukraiņu karavīrus, mēs zaudējam civiliedzīvotājus.” Vērošoties pie Krievijas amatpersonām, Ukrainas valdības vadītājs paziņoja: “Jūs vara uzvarēt kauju pret mūsu karavīriem, bet jūs nekad neuzvarēsiet cīņu pret vienotu ukraiņu tautu.”

Iepriekš ASV prezidents Baraks Obama, kaut kritizējot Krievijas aktivitātes Ukrainā, tomēr izteicās, ka “mēs atcelsim sankcijas un atbalstīsim Krievijas centienus risināt kopīgos izaicinājumus, ja Krievija nostāsies uz miera ceļa”. Vakar NATO paziņoja, ka tā novērojusi Krievijas karavīru “ievērojamu” izvešanu no Ukrainas austrumiem. Taču alianses vadība norādīja, ka Ukrainas austrumos joprojām atrodas Krievijas armijas spēki.

Nedēļas sākumā Krievijas laikraksts “Kommersant”, atsaucoties uz avotiem Briselē, informēja, ka Eiropas Savienība jau nākamnedēļ varētu lemt par sankciju pārskatīšanu un dažu atcelšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pilnīgi piekrītu.
    Rietumeiropaj jātceras, ka uzbrukuma ieročiem attālums ir maznozīmīgs un Putins pēc Mistraliem var irasties no rīta ap brokastu laiku.

Draugiem Facebook Twitter Google+