×
Mobilā versija
Brīdinājums +25°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
27. aprīlis, 2015
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Jācer, ka valdība izšķirsies. Par latvisko (18)

Foto - LETAFoto - LETA

Jau pagājis vairāk nekā mēnesis, kopš medijos tika paziņots, ka Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēmusi izveidot trešo programmu krievu valodā visā Latvijas teritorijā. Drīz pēc tam “Latvijas Avīzē” 24. martā Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības, vēstures doktors Edvīns Šnore publicēja plašu rakstu “”Ruskij mir” par Latvijas naudu”, kurā NEPLP izdomājumu pamatīgi nokritizēja, faktiski noraidīja kā valsts interesēm neatbilstošu. Šnores k-gs pateica, ka “galvenie draudi Latvijai ir nevis vietējo krievu tiekšanās pēc Putina Krievijas, bet gan pēc krieviskas Latvijas”. Vēsturnieka Šnores pretinieki pret šo patiesību neko nespēj iebilst. Tāpat kā pret to patiesību, ka NEPLP iecere var noderēt tieši šā nodoma sasniegšanai.

Tādēļ arī pret pašreizējo Krievijā valdošā Putina režīmu noskaņotie vietējie un iebraukušie krievu pretinieki pret NEPLP nodomu izturas kritiski vai noraidoši, norādīdami, ka tas nespēs ne stāties pretim, ne sacensties ar Maskavas televīzijas spēkiem. To pašu saka arī Latvijas lietpratēji, kuri nevēlas, lai bez rezultātiem (vai tos pat neplānojot) tiktu izšķērdēti miljoniem eiro. NEPLP un tā aizkulišu bīdītāji nav ne spējuši, ne vēlējušies pierādīt, ka Latvijai uzticīgi krievu cilvēki būtu iestājušies par speciāla krievu kanāla atvēršanu. Par to neliecina arī socioloģiskie pētījumi vai aptaujas. Tie krievi, kas daudzmaz interesējas par dzīvi un notikumiem Latvijā, pietiekami informējas ar LTV 7 kanālā pārraidīto, bet, kas vēlas uzzināt vairāk un atšķirīgu informāciju, tie izmanto citus avotus, arī latviešu valodā. Kas attiecas uz sabiedriskās jeb valsts televīzijas lomu latviešu sargāšanā no Kremļa informācijas ietekmes, tad, kā man šķiet, visderīgāk būtu stāstus par Kremļa propagandas ietekmēm aizvietot ar dzīviem stāstiem par pašu krievu dzīvi.

Šķiet, ka pienācis laiks valdībai skaidri pateikt, vai tā tērēs miljonus Latvijas sabiedriskās jeb valsts radio un televīzijas pārkrievošanai.

Nesen pie Rīgas pilsētas galvas Nila Ušakova bija iegriezies paciemoties pazīstamais prezidenta Putina pretinieks Hodorkovskis, kas nopriecājās par Rīgas krieviskumu. Miljardieris par Rīgu izdarīja secinājumus tikai caurbraucot. Vietējais krievu rakstnieks Aleksejs Jevdokimovs, kas sevi uzskata par rīdzinieku, avīzē “Vesti segodņa” publicējis grāmatas fragmentus par Rīgu un tajos, starp citu, stāsta, ka “Rīga, nelūkojoties uz visiem nacionālistisko parlamenta partiju un Valsts valodas centra pūliņiem, arī mūsu dienās var dzīvot, nespējot šajā valsts valodā salikt pat vienu sakarīgu teikumu. Iespējams pilnīgi ignorēt latviešu sazināšanās līdzekļus, oficiālo ideoloģiju un valsts svētumus.”

Joprojām valdības aprindām aktīvi propagandētais LTV3 jeb krieviskās televīzijas projekts var veicināt aprakstīto situāciju, ko nevar vis apzīmēt par Latvijas valstij labvēlīgu un vēlamu. Cīņa par neskaidro projektu (“jaunā kanāla uzdevums ir veicināt kritisko domāšanu, piederības sajūtu Latvijas un Eiropas demokrātiskajām vērtībām”) turpinās. Taču ir parādījušās kaut cerības neskaidro projektu un valsts naudas miljonu izšķiešanu novērst, jo minēto projektu kritiskāk novērtējusi ne vien pati kultūras ministre, bet arī jaunieceltās Mediju politikas nodaļas vadītājs R. Putnis. Tas uz labu.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. “(NEPLP) nolēmusi izveidot trešo programmu krievu valodā visā Latvijas teritorijā.”
  – – – – – – – – – – – –
  Tā ir pretvalstiska rīcība un šī padomiskā padome būtu atlaižama.

 2. JA KAUT KĀDU 3. KANĀLU IZVEIDOS, TAD ES TĀDU PRETTAUTISKU VALDĪBU NEIEREDZĒŠU. OBLIGĀTI!
  Pat krievu žurnālisti saka -tā būs vējā palaista nauda. Izglītībai ,medicīnai redziet, nav – vai STRAUJUMA kurla palikusi

  • Nevis Straujuma…iespējams, ka Dimantu un vēl dažus NEPLP locekļus ir uzpirkusi Krievija. Kāpēc par šo lietu klusē DP un SABs? DP un SABam laikam vienīgi “ienaidnieki” ir 16.marta svinētāji, bet latviešvalodīgie “dimanti” var brīvi nodarboties ar rusifikāciju?!

 3. Labprāt izlasītu, ko Krustiņa kungs domā par lustrāciju un čekas maisu atvēršanu.

 4. Krievi , krieviskošanās , pārkrievošanās – APNICIS jau.Pie mums jau ķīniešu vilnis veļās pāri ,bet neviens par to nevēlas un negrib runāt.

  • Lūdzu, runā un stāsti! Kur veļas, cik daudz un ar kādu ātrumu, kā viņi ievēlušies prasa vai neprasa valsts valodas statusu ķīniešu valodai, kā viņi prasa vai neprasa TV kanālu ķīniešu valodā, kā viņi mācās vai nemācās latviešu valodu, svin vai nesvin Latvijas okupāciju 9.maijā…stāsti un raksti gan par pozitīvo, gan negatīvo.

  • Wenden- kādu ūdeni pārdzēries ka tādus tekstus raksti? Loģikas ne kādas

 5. Beidziet diskriminēt nekrievu minoritātes! Atbildēt

  Latvijā no visiem pilsoņiem krievi ir apmēram 17% (Latvijas pilsoņu krievu skaitā neietilpst gastarbaiteri, tūristi, UAT nopirkušie krievi, kā arī krievruņu okupanti un kolonisti).
  Ja priekš šiem ~17% taisa kanālu krieviski, tad, lai nebūtu diskriminācija, jātaisa arī kopīgu ukraiņu+baltkrievu+poļu kanālu (šajā kanālā 50% no raidlaika jābūt ukrainiski, 30% baltkrieviski un 20% poliski). Kā arī jātaisa igauņu+lietuviešu kanālu (šajā kanālā 50% raidlaika jābūt igauniski un 50% lietuviski).
  Tas ir nacisms un rasisms, ja tikai vienai nelatviešu grupai tiek nodrošināts savs TV kanāls!

 6. Tas ir noteikti uz labu, un liels paldies Šnorem un Latvijas Avīzei. Tomēr liekas, ka cīņa vēl nav galā, cik var saprast tagad mēģinās bīdīt ideju par jau esošo krievu mēdiju ”stiprināšanu”, sevišķi Latgalē. Respektīvi mēģinās Latgali pārkrievot galīgi.

 7. Kaut ko nesaprotu.Ir taču TV2(7.kanāls),kur ziņas un vēl dažādi raidījumi ir krievu valodā.Vai vēl par maz ?Šeit nav Krievija,bet krievu valoda ir pārsvarā.Murgs !

 8. Tas ir brīnumu brīnums, ko spēj izgudrot mūsu bāleliņi – ieviest vēl vienu krievuTV kanālu. Mūsu laikos, ja grib vai ir ziņkāre, krievi skatās atr interesi kanālu latviešu valodā, cenšas izzināt, ko tie latvieši runā par mums un ar mums.

  Tur tā maķsla TV raidījumam un cilvēku kopībai klausīties un skatīties vienā valodā, apgūt labāk valodu un labāk iekļauties sabiedrības vidē.

 9. Nē, nē,nē!!! Mēs par krievu TV.lv kanālu! Nebūs jau latviešiem lielāks finansiālais slogs, jo pārdalīsim naudu tā, ka samazināsim to latviskajiem TV un Radio kanāliem, jo letiņi jau tāpat ir muļķi un nekā laba jau tiem nevajag, bet, ja vajag, lai brauc uz īriju vai UK, bet liekot vairāk uz krievisko, mēs tak tikai Latvijas nākotnei “nobruģēsim ceļu”! Mūžu mūžos kopā ar Krieviju un krieviem! Par mūsējiem!!!

 10. Pēc ietekmīgā baņkiera Rungaiņa teiktā ,no Latvijas pagastiem un mazpilsētām bēgošo latviešu pēdējais bastions esot Rīga. Rīgā latvieši varēs rusificēties ,vai bēgot tālāk angliskoties vai pārvācoties.Tas notiek neskatoties uz ES milzīgām investīcijām Latvijas laukos sakārtojot ūdensvadus ,kanalizāciju,notekūdeņu attīrīšanu ielu apgaismojumu u.t.t. Nespējnieki valdībā joprojām tikai kuļ tukšus salmus un paātrina valsts pastāvēšanas galu.

 11. Nekadu krievu kanalu, kas grib to dzirdet jabrauc uz Krieviju vai Baltkrieviju. Lieko naudinu,kas bija domata krievu kanala rikosanai novirzit,lai visus latviesu valoda raidosos TV un radio kanalus varetu redzet un dzirdet jebkura Latvijas nosturi.

 12. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

  Labāk jau būtu, ja kaut lielāko daļu TV un Radio raidījumus latviešu valodā varētu dzirdēt un redzēt visos attālākos Latvijas nostūros, sevišķi Latgalē.

 13. kas to zina, vai valdība izšķirsies vai apprecēsies. bet nav kaut kas kārtībā Brīvvalstī, ja par nozīmīgām lietām lemj cilvēki, kuriem nepārprotami saikne ar realitāti sen zudusi, ja vispār bijusi. par†eigenoSSes nav pamanījuši, ka krievu valodā visā Latvijas teritorijā raidījumu krievu valoda JAU daudz kā jūras sūdu? par†eigenoSSes nav pamanījuši, ka sovakiem no svara lai raidījumi krievu valodā, jo citu valodu sovaki vienkārši nesaprot, bet ka galvenais, lai pilina Latvijai un latviešiem un glorificē Pu†lerlandi?

 14. Latviskais ir visā pasaulē dominējošais ienākuma nodoklis pēc maksātspējas principa,kas pirmskara Latvijā tika uzskatīts par vienu no sistēmas stūrakmeņiem un ļāva jau 1928.gadā,tikai desmit gadus pēc Latvijas neatkarības pasludināšanas,pirmā pasaules un pilsoņu kara izpostītā zemē,palielināt neapliekamo minimumu no 1300 līdz 2000 latiem gadā jeb 166 latiem mēnesī un atcelt ienākuma nodokli visiem lauksaimniecībā un zvejniecībā gūtajiem ienākumiem! Latviskais ir (jeb pareizāk sakot-bija) VEF,Liepājas metalurgs,Kvadrāts,Ķemeru un Baldones sanatorijas,cukurfabrikas,sviesta,bekona,ādu un linu eksports,80-100 latu studentu stipendijas,slimokases ar pašu dalībnieku vēlētām valdēm un revīzijas komisijām,kā Igaunijā un Lietuvā un pat savas zemūdenes un tanki!

Draugiem Facebook Twitter Google+