Latvijā
Sabiedrība

“Jācīnās, lai tas neatkārtotos, nevis jāceļ pieminekļi.” Krasi viedokļi par skulptūru bezvēsts pazudušiem bērniem Liepājā 16

Ekrānšāviņš no skaties,lv video

Liepājas domes deputāts Valērijs Agešins (“Saskaņa”) pašvaldībā virza priekšlikumu par pieminekļa vai skulptūras izveidi Latvijā bezvēsts pazudušajiem bērniem, kas “neļaus sabiedrībai aizmirst pieļautās kļūdas un bezatbildīgi iegrimt vienaldzībā, mudinās domāt par saviem līdzcilvēkiem”, par iniciatīvu vēsta portāls “liepajniekiem.lv”.

Šāda iniciatīva seko traģiskajam gadījumam Liepājā, kad 1.jūlijā pazuda piecus gadus vecais Ivans, kuru pēc 10 dienu ilgas meklēšanas atrada mirušu meža brikšņos. Vēl dienu iepriekš “Kurzemes Vārds” rakstīja par meža īpašnieces un brīvprātīgo viedokļu sadursmi par to, kā iekārtot piemiņas vietu bērna atrašanas vietā.

“Domāju, ka ikvienu cilvēku patiesi satrauca mazā Ivana traģēdija. Katrs šīs sāpes izjuta kā savējās. Bet diemžēl tas nav vienīgais gadījums. Ir pamatotas bažas, ka gūtā mācība ar laiku aizmirsīsies,” deputāts portālam skaidrojis savu ideju. Viņš norāda, ka skulptūra “Mamma!”, kas veltīta pazudušajiem bērniem, pērn it atklāta Viļņā, un tādas esot arī citās pilsētās. Viņaprāt, Liepājā šādas skulptūras uzstādīšanai būtu piemērotas četras vietas – jūras piekraste, Jūrmalas parka zona, Karosta vai Tosmare. Lietuvā skulptūra izmaksājusi 20 tūkstošus eiro.

Portāls “liepajniekiem.lv” izvirza jautājumu, vai līdzekļus nebūtu labāk novirzīt bērnu tiesību aizstāvībai un pasākumiem, lai mazinātu riskus nākotnē. Uz to deputāts atbild, ka ir ideja Liepājā iekārtoto vairākas bērnu istabas mikrorajonos.

Tomēr portāla komentāros lasāmie viedokļi ir drīzāk skeptiski par finanšu novirzīšanu skulptūrai vai piemineklim pazudušiem bērniem, lai gan šai idejai ir arī atbalstītāji:

“Murgs. Ir jādara viss, lai neatkārtotos sādi varianti nevis jāceļ piemineklis!”

“Piemineklim vieta tur, kur bērns apglabāts. A politiķiem jädomā ne par pieminekļiem, bet par dzīvajiem.”

Saistītie raksti

“Mūsu dzīvē cilvēki ir tik vienaldzīgi un ļauni! Varbūt tā skulptūra atgādinās mums, ka ir jāpaliek cilvēkam jebkurā situācijā, neskatoties uz tautību, sociālo statusu, reliģiskiem uzskatiem utt.”

“Man pašam bija doma sociālajos tīklos ierosināt naudas vākšanu šāda pieminekļa izveidei. Domāju, ka pieminekli vajadzētu tomēr veidot Ivana Berladina izskatā, jo viņš ir pamudinājis sabiedrību apdomāt savu rīcību un attieksmi pret citiem līdzcilvēkiem.”

LA.lv