×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. oktobris, 2015
Drukāt

Tālivaldis Pētersons: Jādomā par Latviju un tautu! (15)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvija šodien ir viena no nabadzīgākajām Eiropas Savienības valstīm. Daudzi cilvēki, sevišķi vecie ļaudis, skaita centus, pirms dodas uz tirgu vai veikalu. Tādēļ satraukumu izsauc ziņas par pabalstiem, kas tikšot piešķirti bēgļiem – tie plānoti lielāki, nekā daļa saņem pensijās. Bēgļu uzņemšanas darba grupa iecerējusi katram atbraucējam izsniegt valsts apmaksātu veselības apdrošināšanas polisi par 360 eiro. Diemžēl Latvijas iedzīvotājiem valsts to nespēj nodrošināt.

Bēgļu aprūpe prasīs lielus līdzekļus, taču arī daudzi Latvijas iedzīvotāji gaida palīdzību. Vai tiešām vispirms atbalstīs iebraucējus un tikai pēc tam pašu ļaudis? Šāda attieksme var izraisīt ne tikai sašutumu, bet pat naidu pret bēgļiem. Aptaujas rāda, ka ap 70% iedzīvotāju ir pret iebraucēju izvietošanu. Diemžēl Latvijas valsts varas pārstāvji ar ārlietu ministru priekšgalā draud, ka atteikšanās gadījumā NATO vairs neaizstāvēs Latvijas drošību, nesniegšot militāro palīdzību. Tie nav tikai murgi. Tas rāda, ka varas kabinetos nonākušas personas, kas nedomā par Latvijas valsti un tautu, bet cenšas izpatikt augstākiem priekšniekiem. Ir cilvēki, kuri, dzirdot melus, novēršas un nosmīn, bet ir arī tādi, kas to uzskata par patiesību. Daudzi mūsu tautieši, kuri piedzīvojuši grūtas dienas padomju gulagos, cietumos, čekas pagrabos, uzskata, ka vispirms ir jānoskaidro Latvijas iedzīvotāju viedoklis. Izaicinoši un neticami bija apgalvojumi, ka Latvijā ieradīsies tikai 250 bēgļi. Šis skaitlis mainījās jau pēc pāris dienām un, ļoti iespējams, vēl pieaugs. Neviens no mūsu varasvīriem nav atgādinājis, ka Latvijā ir ļoti svarīga etniskās nācijas – latviešu – pārsvara saglabāšana. Ja latvieši savā valstī nonāks minoritātes lomā, tad varēs sēru melodijā dziedāt par zaudētu valsti. Kādēļ par to klusē?

Uz ierosinājumu samazināt bēgļu pabalsta summas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis protestēja, norādot, ka bēgļi līdzekļu trūkumā var sākt laupīt. Jāatgādina, ka līdzekļu trūka arī politiski represētajiem pēc Šķēles valdības negodīgā lēmuma atcelt viņiem bezmaksas medikamentus. Daudzi cieta badu. Taču politiski represētie nedomāja sākt laupīšanu. Ja jau tiek izteikta šāda varbūtība, jāsecina, ka Latvijā var ienākt bīstamas personas, potenciālie noziedznieki, kuri prasīs un draudēs.

Šodien mūsu politikas dižgari aizmirsuši, ka, pieņemot ikvienu lēmumu, vispirms jādomā par Latviju un latviešu tautu. Tad satraukuma vietā parādīsies smaidi.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Kozlovskim un citiem mērgļiem:

  ”Krimināllikuma 176. pants ”Laupīšana”:

  (1) Par svešas kustamas mantas nolaupīšanu, ja tā saistīta ar vardarbību vai vardarbības piedraudējumu (laupīšana), —

  soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

  (2) Par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā, vai ja tā izdarīta no mantas glabātavas, ietaises, kas savieno glabātavas, vai transportlīdzekļa, —

  soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.”

 2. Lai ir nolādēta LATVIJAS valdība… ellē viņiem visiem degt !!!!!!!!!!!!!! LATVIEŠU NĀCIJAS KAPRAČI !!!!

 3. Protams var strīdēties vai okupantu reabilitētas personas un vācu okupantu atbalstītaji,komjaunieši,komunisti ir pēc definīcijas politiski represetas personas,pret kuriem valstij var kādas kompensejamas saistības.Šīs saistības valstij ir pret pensionetiem arodinvalīdiem un slimniekiem un šīs saistības ieredņi valsts vārdā kategoriski atsakas pildīt,pakļaujot viņus reālam un morālam ciešanam.Tagad nākusi klāt nākamā neatraidamo kategorija,kurus nu atkal tupus un rāpus sludina par ārpuskārtas aprūpējamiem.Zīmīgi ka šādu politiku veido profesionāli,diplometi,nelustreti kolaboracionisti,kas pierāda ka nesodīti un kaut vai tīri morālā plāksnē nenopelti noziedznieki vienmēr savus noziegumus turpinās,kas visai uzskatami arī notiek.

 4. Vai mūsu karabēgļi,kurus valdībai tā patīk salīdzināt ar šodienas ekonomiskajiem bēgļiem no citiem kontinentiem,uzbruka robežsargiem ar akmeņiem,Zviedrijā un Vācijā laupīja,demolēja savas nometnes,kāvās savā starpā ar dzelzs stieņiem,sadūra un slepkavoja vietējos iedzīvotājus,kā šie “bēgļi” no Lībijas,Somālijas un Eritrejas?

 5. Vai tad uz Āzijas un Āfrikas bēgļiem Latvijas kriminālkodekss neattiecas? Izteiksim viņiem pat par laupīšanu tikai sabiedrisko nopēlumu?

 6. .. latviešu tautu un latviju zemi pērkam no tiem .. pastalniekiem un labi dzīvojam kā Lietuvā.

 7. NU JAU IR TAS LAIKS ,KAD VAIRS NEGRIBAS LASĪT- NE PRESI , NE SKATĪTIES JAUNĀKĀS ZIŅAS.Viens vienīgs pesimisms ,bezcerība.Vai tiešām šajā tumšajā rudens laikā nav iespējams kaut nedaudz pacelt cilvēku cerības ,pašapziņu?Izskatās ,ka nevienu tur Augšā tas neinteresē.
  Apbrīnoju mūsu pārstāvjus ES ”mazie, paklausīgiem latvietīši”,muguriņas pieliektas ,jo pie mums viss kolosāli .Tikai Grieķijā un Turcijā jāpiešķir līdzekļi ,lai viņi nenomirst badā.
  To ,ko Dievs piešķīris Latvijai -daba ,talantīgi ,radoši cilvēki ,ko nu nekā neprot likt lietā,jāļauj ,lai pa druskai iznīkst ,cik % dzīvo zem iztikas minimuma,piegriezies ,ja neredzi perespektīvu.

 8. Patreizējā varas elite ir izteikta Latvijas un latviešu slepkava ! Un palīdzīgu roku tai sniedz tādi morāli degradēti cilvēki kā Rinkēvičs , Straujuma , Āboltiņa un Pasternaka , kas ar savu žēlīgi —saldeno balsi aicina visus pa taisnāko ceļu uz kapa bedri ! Mūsdienās,kad ir pieejama jebkāda informācija, ir nožēlojami un pretīgi klausīties šos melus un klaju demagoģiju no it kā skolotiem un inteliģentiem cilvēkiem. Rodas jautājums —– vai tiešām var morāli krist tik zemu ,lai tik atklāti un nekaunīgi melotu tautai ??? Vai varbūt viņiem ir pietiekoši daudz samaksāts ,lai kļūtu par neliešiem ???

 9. tas viss pteicoties vienotībai! Maitas,Briseles kungu pakaļlaizītāji šī ir gulbja dziema šai partijai! Neviens normāls latvietis par šiem mērgļiem vairs nebalsos!

  • `Balsos !
   1. tukšpaurainie ieklīdeņi;
   2. pie siles tikušie;
   3. līdz kaulu smadzenēm iedzimtos nīstošie

   Kā domājiet, kāpēc pēc vēlēšanām jālikvidē biļeteni ?

 10. Vispār jau pēc Delfos redzētās aptajas pret bija 85% un ne tikai tie 70…
  Un tad arī no varnešu galda saņemošie un te atstātie agrākie “internacionālisti” tajā skaitā ir pārsvarā.
  🙂
  Rietumi nesapratīs – visa varnešu leģenda šajā jomā…
  Bet sava tauta kā vēlētāji vien pie siles lai tiktu… pašiem vajadzīgi…
  🙁

 11. Pilnībā piekrītu T.P.kungam.Reizēm esmu domājis par to,kāpēc no kosmopolitiskās Rīgas brīžiem nāk tik latviešiem nedraudzīgas vēsmas.Vai iemesls nav tas,ka Rīga nekad nav bijusi un arī pašlaik nav latviska? Ošu Andra sapnis no A,Upīša “Zaļās zemes” par latvisku Rīgu tā arī nekad nav īstenojies.Vai pārceļot galvaspilsētu uz mazpilsētu(Kanāda,Austrālija,ASV) kas mainītos?

 12. Vai Pētersona vec-vec-vecmāmiņa dzīvoja Krakowā ?
  Ko tad wiņš grib ?

 13. pasaka!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms Jāņiem skaidri zinām, būs sukas tā kā tā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par, iespējams, nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizturējis trīs personas un veicis kratīšanas. KNAB vakar Saeimā aizturēja arī šīs partijas pārstāvi deputātu, bijušo aktieri Artusu Kaimiņu. Saeima vakar deva piekrišanu Kaimiņa aizturēšanai un kratīšanai, nevis apcietināšanai. Deputāts pirms aizturēšanas vakarrīt žurnālistiem teica, ka viņam neesot skaidrības, par kādiem jautājumiem Ģenerālprokuratūra lūgusi parlamentam atļauju viņa aizturēšanai un kratīšanas veikšanai. Kaimiņš pauda uzskatu, ka viņa pārstāvētā partija ir “absolūti neizdevīga valdošajai varai” un pašlaik notiekošais ir domāts “priekš televīzijas kamerām”. Viņš gribot zināt, “kāpēc šī pompozitāte” ir dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+