×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. janvāris, 2014
Drukāt

Jāgādā lielāki maki, jo eiro monētas biezākas


Foto - LETAFoto - LETA

Degvielas uzpildes stacijā Krimuldas novada Raganā apkalpošana kā daudzviet Jaungada naktī tika apturēta vien uz nepilnām pāris stundām, lai pielāgotu norēķinu sistēmu jaunajai valūtai.

Līdz pat 1. janvāra pēcpusdienai cilvēku kustība tur vērojama visai neliela, jo, šķiet, daudzi vēl atpūšas pēc Jaungada svinībām. Daļa, maksājot par pirkumiem, steidz atbrīvoties no maciņos atlikušajiem latiem. Citi izvēlējušies nejaukt sev un pārdevējam galvu un norēķinās ar karti. “Jau nedēļu apzināti dzīvoju bez skaidras naudas, lai tagad pašam būtu vieglāka dzīve. Jā, degvielas cenas tagad izskatās diezgan iespaidīgas, bet nav ko sevi noskaņot – arī algas taču tagad būs lielākas,” stāsta Agnis Audzēvičs. Maksāšana jaunajā valūtā gan novērojama krietni retāk. Taču par eiro un valūtas maiņu runā visi. Cits ienāk benzīntankā dziedādams “Paldies latiņam”, cits izsaka līdzjūtību kasierēm, kurām tagad jābūt īpaši vērīgām. Teju visi pēc maksājuma summas eiro nosaukšanas pārprasa – cik tas iznāk latos.

Izskan runas, ka jāgādā lielāki maki, jo eiro monētas stipri biezākas par latiem. Atrodas arī ne mazums tādu, kas vēlas valūtas vienkārši samainīt, tomēr saņem laipnu 
atbildi – “degvielas uzpildes stacija nav banka.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+