Sports
Basketbols

Jahovičs kļuvis par jauno “VEF Rīga” direktoru0

foto – Ieva Čīka/LETA

Bijušais valstsvienības basketbolists Gatis Jahovičs kļuvis par jaunās “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) čempiones “VEF Rīga” direktoru, šajā amatā nomainot Lailu Spaliņu, informē klubs.

Pēc deviņiem gadiem šajā amatā Spaliņa izvēlējusies turpmāk profesionālo karjeru veidot politiskajā vidē, vienlaikus saglabājot vietu kluba valdē un turpinot pārstāvēt “VEF Rīga” arī Latvijas Basketbola savienības padomē. Savukārt Jahovičs direktora pienākumus sāks pildīt ar 1.aprīli.

“VEF Rīga” direktors Jahovičs norādīja, ka viņam par šo klubu palikušas patīkamas atmiņas.
“Kopīgi izcīnījām gan vairākus Latvijas čempiontitulus, gan panācām “VEF Rīga” vārda atpazīstamas izveidošanu uz Eiropas skatuves, pateicoties startam Eirokausos un VTB Vienotajā līgā. Pēc spēlētāja karjeras noslēguma sekoja iespēja palikt “VEF Rīga” sistēmā, kļūstot par “VEF skolas” direktoru. Patīkami, ka ir sekojis nākamais loģiskais solis – kļūšana par kluba direktoru. Apvienošu šos pienākumus ar “VEF skolas” direktora amatu, tas būs liels izaicinājums. Darbības mērķis ir skaidrs – nostiprināt VEF vārda pozīcijas un tā konkurētspējas vairošana. Tā būs arī liela atbildība, jo šis ir viens no visu laiku lielākajiem zīmoliem Latvijas basketbolā,” teica Jahovičs.

Saistītie raksti

“Basketbola klubā “VEF Rīga” esmu strādājusi kopš tā dibināšanas jeb 11 sezonas. Pa šo laiku komanda no jauno basketbolistu laboratorijas kļuvusi par pieckārtēju Latvijas čempionvienību, prestižu Eiropas turnīru dalībnieci, stabilu platformu valstsvienības spēlētāju sagatavošanai. Esam izveidojuši mūsdienīgu klubu, attīstījuši daudzus sociālos projektus, vienlaikus gādājot par leģendārā zīmola vēsturi,” paziņojumā norādīja Spaliņa. “Ir pienācis laiks man pieņemt jaunus profesionālos izaicinājumus. “VEF Rīga” – tā nav tikai darba vieta, tas ir dzīvesveids, ko no sirds esmu dzīvojusi 11 gadus un kur mana pieredze un zināšanas joprojām ir noderīgas.”

Jahovičs bija pirmais Latvijas valstsvienības spēlētājs, kurš savulaik pievienojās “VEF Rīga” sastāvam. Savā klubu karjerā divus metrus garais uzbrucējs lielākoties pārstāvējis vadošos Rīgas klubus – “VEF Rīga”, “ASK Rīga”, “Skonto”. Trīs gadus viņš pavadīja ārzemēs, spēlējot vienā no pazīstamākajiem Polijas klubiem Vloclavekas “Anwil”. Karjeras noslēdzošajā sezonā basketbolists spēlēja arī “Barons/LDz” un “Liepāja”/”Triobet”. Visilgāko laiku Jahovičs aizvadīja tieši “VEF Rīga”, šajā laikā trīs reizes kļūstot par Latvijas čempionu.

LA.lv