Latvijā
Kriminālziņas

Jahtkluba īpašnieku tiesās par naidīgiem komentāriem pret negroīdiem 16

Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa 30.jūnijā skatīs krimināllietu, kurā par naidīgiem komentāriem pret negroīdiem apsūdzēts uzņēmējs Andris Brencis, liecina informācija portālā “tiesas.lv”.

Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, neminot apsūdzētā vārdu, aģentūru LETA informēja, ka apsūdzētā persona internetā izdarīja darbības, kas vērstas uz rasu naida izraisīšanu, apzinoties, ka šādā veidā, iespējams, tiks veicināts interneta vidē nereti sastopamais naids un neiecietība pret negroīdu rases pārstāvjiem.

Apsūdzētā persona 2015.gada 8.septembrī kādā interneta vietnē, izmantojot savu vārdu, ievietoja ierakstu: “Esmu nodzīvojis 8 mēnešus ASV un nesatiku nevienu to labo nēģeri, kas būtu izpalīdzīgs un atsaucīgs. Tāpēc, ja ir vajadzība pēc nigu atšāvējiem, esmu gatavs. Man tikai vajag ”Maschinengewehr 34” un kādu, kas pados patronlenti. Skarbi? Toties patiesi.”

Veiktais ieraksts pēc sava satura un formas iziet ārpus Satversmē un starptautiskajos dokumentos noteiktajām tiesībām uz savu uzskatu un izteiksmes brīvību.

Apsūdzētā minētais “Maschinengewehr-34″ ir ložmetējs, kuru Vācijas armija izmantoja Otrajā pasaules karā, liecina internetā atrodamā informācija.

”Firmas.lv” informācija liecina, ka Brencim pieder SIA “Jahtklubs Uzvara”.

Saistītie raksti
LA.lv