×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. aprīlis, 2014
Drukāt

Grībauskaite: Jāieaudzina noturība pret propagandu (1)

Baltijas valstu prezidentu un NATO ģenerālsekretāra kopīgā preses konference

Lietuvai ir svarīgi nostiprināt savu aizsardzības potenciālu visās jomās, tostarp informācijas laukā, jo pēdējā laikā valsts pieredz īstu informācijas karu, uzsvērusi prezidente Daļa Grībauskaite.

Gadskārtējā uzrunā Seimam par stāvokli valstī prezidente vērsās pie visiem mediju īpašniekiem un vadītājiem, pie katra Lietuvas žurnālista un apskatnieka, aicinot personiski palīdzēt cilvēkiem atšķirt melus no patiesības, skaidri un saprotami informējot sabiedrību par tīkojumiem pret Lietuvu un kļūstot par pretsvaru naidīgo spēku izplatītajai dezinformācijai un propagandai. “NATO aizsardzības plāni nepasargās mūs no dezinformācijas, meliem un provokācijām. Noturība pret propagandu mums sevī jāieaudzina pašiem, citādi pat nevainīga dziesmiņa, kurā slavināta Padomju Savienība, var izvērsties neslēptā destrukcijā. Atklātums ir labākā atbilde uz informācijas apšaudēm pret Lietuvu. Šajā ziņā mūsu stiprākais vairogs varētu būt atbildīgi pilsoniski mediji, kas mūsu valstij izrādītu necieņu uztvertu kā personisku izaicinājumu un atvairītu melu bultas, kas sēj neuzticēšanos Lietuvai,” viņa sacīja. Prezidente uzsvēra, ka nacionālajai raidsabiedrībai jāsniedz objektīva un skaidra informācija, neļaujot maldināt sabiedrību un pazemot mūsu valsti.

Prezidente uzskata, ka jānodrošina skaidrs un pietiekams LRT finansējums, lai sabiedriskā raid­organizācija spētu pildīt savu uzdevumu un gādāt par sabiedrības interešu aizstāvību.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai to nevajadzētu ieaudzināt kursos mūsu vadošajiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+