×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
19. novembris, 2014
Drukāt

Vairākām pašvaldībām jauni vadītāji. Kādi darbi sekos? (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Valmieras mērs Jānis Baiks

12. Saeimā strādā pieci bijušie pašvaldību vadītāji, aizgājušo vietā jaunievēlētie stājušies jau Valmierā, Smiltenē, Tukumā un Preiļos. Skrundā vēlēt jauno priekšsēdētāju paredzēts 20. novembrī. Vaicāju jaunajiem, kādas ir prioritātes, ieceres, vai gaidāmas arī kādas izmaiņas.

Jānis Baiks, Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs: “Vēlos uzsvērt labvēlīgas uzņēmējdarbības vides veicināšanu un mājokļu jautājuma risināšanu. Tie ir divi lieli izaicinājumi gan man, gan visai pašvaldībai. Pilsētai jātiek pie jaunām darba vietām, ūdens, kanalizācijas, gāzes un elektroenerģijas jaudas mums ir lielas, jāsakārto ceļi un jāpagarina komunikācijas. Īsi sakot, jāiedrošina uzņēmēji. Savukārt, lai spētu papildināt dzīvojamo fondu, jāpanāk likumdošanas izmaiņas. Jā, mans darba stils varētu būt nedaudz citāds, taču, tā kā Valmieras fenomens ir spēcīgi cilvēki un spēcīga komanda, kopumā turpināsies komandas darbs. Pats pārstāvu partiju “Valmierai un Vidzemei”, kad vajag, izdiskutējam, izstrīdamies, pēc tam kopīgi vienojamies un lemjam tā, lai pilsētai būtu labāk. Tāpēc nav brīnums, ka jau deviņus gadus pēc kārtas par gada budžetu esam spējuši nobalsot vienbalsīgi. Iepriekšējais domes priekšsēdētājs Inesis Boķis amatā bija gandrīz 12 gadus, tikpat ilgi esmu ieņēmis pašvaldības izpilddirektora posteni, domes priekšsēdētāja vietnieka amatā biju no pagājušā gada. Tā ir priekšrocība, bet vienlaikus arī – lielāka atbildība.”

 

kukainis_2Gints Kukainis, Smiltenes novada domes priekšsēdētājs: “Jāsteidz pabeigt Tepera ezera hidrotehnisko būvju rekonstrukcija. Dambja kritiskā stāvokļa dēļ ilgu laiku apdraudēti bija īpašumi un inženierkomunikācijas, arī pilsētas elektroapgāde. Jāturpina ielu un ceļu sakārtošana, jāveic ūdenssaimniecības rekonstrukcijas trešā kārta. Pēc sabiedriskās apspriešanas būs zināms, vai būvēsim peldbaseinu. Aktīva un mērķtiecīga strādāšana saliedē deputātu komandu, kurā ir pārstāvji no trim politiskajiem spēkiem – “Vienotības”, Nacionālās apvienības un Reģionu apvienības. Protams, ar laiku pašvaldības darbā var būt arī kādas izmaiņas, tomēr ir skaidrs, ka strādāsim atbilstoši apstiprinātajam novada attīstības plānam.”

 

 

 

lukmans_2Ēriks Lukmans, Tukuma novada domes priekšsēdētājs: “Pirmā prioritāte ir saistībā ar īstermiņa ietekmi – sabalansēta budžeta pieņemšana 2015. gadam, otrā saistībā ar vidēja termiņa ietekmi – darba organizācijas uzlabošana un pārvaldes struktūras pilnīgošana. Lai arī mums Tukumā ir stipra komanda, nepieciešama motivācija strādāt vēl labāk. Trešā prioritāte ir saistībā ar ilgtermiņa ietekmi – attīstības plānošanas dokumentu aktualizācija, stratēģija līdz 2033. gadam, attīstības programmas investīciju un rīcības plāns, teritorijas plānojuma dokumenti. Protams, iedzīvotājus vispirms interesē konkrēti darbi. Viens no tiem – sporta zāles būvniecība pie Tukuma 3. pamatskolas. Šī zāle būs liels ieguvums ne tikai jauniešiem, bet arī pārējiem iedzīvotājiem. Īpaši sekošu, lai būtu kvalitatīva iepriekš pieņemto lēmumu īstenošana. Novados nevaram atļauties praksi, kad nākamais ministrs, ja kaut kas nav izdarīts vai arī paveikts greizi, attaisnojas ar vārdiem – es jau tad nebiju.”

 

 

 

plivda_2Maruta Plivda, Preiļu novada domes priekšsēdētāja: “Vispirms jānostabilizē situācija, ko uzkarsēja kaislības mēra vēlēšanās. Tā kā deputāti domē ievēlēti no sešiem sarakstiem, ļoti būtiski, lai izveidotos sadarbība ar visiem, panākumus var gūt tikai kopīgā darbā. Pirmie galvenie uzdevumi – sekmīgi pabeigt iesāktos projektus, reizē domājot par nākamajiem, un pieņemt budžetu 2015. gadam. Vēlos panākt, lai cilvēki pašvaldībā justos aizsargāti. Ceru, ka man palīdzēs pieredze, kas gūta, jau sesto gadu veicot deputātes pienākumus, ilgu laiku strādājot uzņēmējdarbībā, vadot biedrības un izstrādājot dažādus projektus, kādu laiku strādājot arī skolā par fizikas un matemātikas skolotāju.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Macieties no Carnikavas pasvaldibas:1 iznoma ielas garupes ciema lidz 2018 g. d/s Arhitekts. 2 .no 1995 g Garupes ciema arteziskas akas un udens tornis nodoti ekspluatacija ,BET UDENSVADS NAV NODOTS EKSPLUATACJA LIDZ SAI DIENAI <BET TIEK EKSPLUATETS.Tozin EM un VD BET REAKCIJA O

Draugiem Facebook Twitter Google+