×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2015
Drukāt

Kādu Valsts prezidentu vēlas Latvijas studenti? (1)

Foto - Ģirts VikmanisFoto - Ģirts Vikmanis

Sanda Kaušele, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas fakultātes studente: “Viņam jābūt savai nostājai, jābūt godīgam. Prezidentam jābūt Latvijas patriotam, lai viņa darbība spētu dot valstij un lai viņš, ja nepieciešams, Latviju pārstāvētu un aizstāvētu starptautiski. Būtiski ir, lai viņam būtu labas svešvalodu zināšanas. Prezidentam ir jābūt ar raksturu un arī ar humora izjūtu. Pašreizējo prezidentu savā dzīvē nejūtu.”

 

Einārs Koops, Latvijas Universitātes (LU) Datorikas fakultātes students: “Galvenais – lai prezidents spētu labi publiski uzstāties un biežāk parādītos sabiedrībā. Protams, prezidentam jāspēj Latviju pārstāvēt starptautiski. Man bija kauns par Bērziņa sacīto pēc tikšanās ar Obamu Vašingtonā. Domāju, ka nākamajam prezidentam jābūt no politiskās vai uzņēmējdarbības vides. Mums jau ārsts un psiholoģe bija. Varbūt Mārtiņš Bondars varētu būt labs kandidāts, jo ir strādājis Vairas Vīķes-Freibergas birojā, bet Sandra Kalniete man šķiet mazliet augstprātīga. Nedomāju, ka Vairas Vīķes-Freibergas iespējamā trešā prezidentūra būtu laba. Būtu daudz gaidu, bet ne vienmēr atgriešanās nes veiksmi, turklāt domāju, ka viņa savos cienījamos gados ir pelnījusi atpūtu.”

 

Foto - Ģirts VikmanisFoto - Ģirts Vikmanis

Daniels Jukna, RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģiju fakultātes students: “Prezidentam jābūt kompetentam savā darbā un spējīgam Latviju pārstāvēt starptautiski un parādīt mūsu valsts potenciālu. Prezidentam vajadzētu orientēties ne tikai politikā, bet arī ekonomikā un finansēs, lai viņš varētu dot vērtējumu, piemēram, par valsts budžetu. Prezidentam jāspēj arī sevi parādīt un pierādīt sabiedrības priekšā, svarīgas ir oratora spējas. Kā students sagaidu no prezidenta, ka viņš mums pievērstu lielāku uzmanību, nākot klajā ar dažādām iniciatīvām, kurās iesaistītu studentus. Piemēram, viņš varētu studentus informēt par valsts un starptautiskajām aktualitātēm. Šāda uzrunāšana jauniešos nostiprinātu sajūtu, ka viņi ir nepieciešami valstij.”

 

 

 

 

 

Foto - Ģirts VikmanisFoto - Ģirts Vikmanis

Jēkabs Jaunarājs, LU Datorikas fakultātes students: “Prezidenta amatam noteikti varam atrast labāku kandidātu par pašreizējo. Tam jābūt cilvēkam, kurš spēj paust savu viedokli, prot iestāties par iedzīvotāju vairākuma interesēm. Viņam jāprot gan uzklausīt tautu, gan runāt ar cilvēkiem. Nevajag aprobežoties ar prasībām par labām angļu valodas zināšanām – jo vairāk valodu un zināšanu, jo labāk. Prezidentam jābūt neietekmējamam no politisko spēku un dažādu interešu grupu puses. Tāpat viņam nav jāpieņem lēmumi vienpersoniski un sasteigti. Viņa lēmumiem jābūt pārdomātiem, balstītiem dažādos skatpunktos. Prezidentam jābūt gatavam vajadzības gadījumā mainīt viedokli, kā arī jāspēj atzīt savas kļūdas. Pašlaik visdrošākais iespējamais kandidāts ir Vaira Vīķe-Freiberga, kura iepriekš sevi ir labi pierādījusi, par citiem man ir grūti spriest.”

 

 

 

 

 

Foto - Ģirts VikmanisFoto - Ģirts Vikmanis

Roberts Lonerts, LU Juridiskās fakultātes students: “Prezidentam jāspēj pārvaldīt vairākas svešvalodas. Nākamajam prezidentam vairāk būtu jāinteresējas par tautu – kā tā dzīvo un elpo. Prezidents Zatlers tam bija labs piemērs, jo viņš interesējās par tautas sadzīvi. Vaira Vīķe-Freiberga spēja gan pārstāvēt Latviju starptautiski, gan ieklausīties sabiedrībā. Pašlaik savā ikdienas dzīvē nejūtu prezidenta ietekmi. Viņš ir persona, kas ir ievēlēta un turas tādā kā rāmītī, no kura ārā nekāpj un ārpus tā nedomā. No nākamā prezidenta sagaidu domāšanu “ārpus kastes”. Tāpat sagaidu, lai prezidents vairāk iesaistītos likumu virzības un pieņemšanas procesos. Prezidentam jābūt cilvēkam, kam ir pieredze likumu veidošanā un izpratne par politiku. Zinu, ka Egils Levits juridiskajā nozarē ir daudz sasniedzis un varētu būt labs kandidāts. Tomēr mums ir nepieciešams tautas vēlēts prezidents, kurš būtu neatkarīgs no partijām.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. jā,Levits gudrs.

Draugiem Facebook Twitter Google+