×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
4. septembris, 2015
Drukāt

Jāizvairās no “jā”

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons pieņēmis Vēlēšanu komisijas ieteikumu pārformulēt jautājumu 2017. gadā plānotajā referendumā par valsts dalību Eiropas Savienībā, paziņojusi premjera kanceleja.

Kemerons piekritis Vēlēšanu komisijas viedoklim, ka sākotnēji iecerētais jautājums – “Vai Apvienotajai Karalistei jāpaliek Eiropas Savienības loceklei?” – ir jāmaina, lai izvairītos no iespējamās ietekmes balsot apstiprinoši. Tā vietā komisija ieteica uzdot jautājumu: “Vai Apvienotajai Karalistei jāpaliek Eiropas Savienības loceklei vai jāpamet Eiropas Savienība?”

Šis jautājuma pārformulējums jau ir izraisījis aktīvas diskusijas britu sabiedrības vidū. Vieni norāda, ka tagad sabiedrībai būs vieglāk pieņemt pareizāko lēmumu, savukārt citi uzskata, ka tas tikai sarežģīs lēmuma pieņemšanu. Aptaujātie briti “LA” norādīja, ka šis jautājuma pārformulējums cilvēkos var izraisīt apjukumu un daudzi var nobalsot pretēji, nekā patiesībā būtu domājuši. Vairāki atzina, ka iepriekšējais jautājuma formulējums būtu bijis daudz skaidrāks un vieglāk saprotams.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+