×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
6. februāris, 2012
Drukāt

Jāizvēlas piegādātājs

Līdz 10. martam lielai daļai uzņēmumu ir jāpagūst izdarīt izvēli par elektroenerģijas piegādātāju. Kā 31. janvārī Rīgā notikušajā konferencē “Brīvais elektroenerģijas tirgus. Izaicinājumi un iespējas!” norādīja AS “Latvenergo” valdes loceklis Uldis Bariss, tagad Latvijā līdz pat 70% elektroenerģijas tiks pirkts brīvajā tirgū.

Ņemot vērā pērn veiktās izmaiņas Latvijas likumdošanā, kopējais vietējā elektroenerģijas tirgus dalībnieku skaits pārsniegs 5500 uzņēmumus. Rēķinot pēc objektiem, no šā gada 1. aprīļa brīvajam tirgum būtu jāpievienojas 3% objektu, liecina AS “Sadales tīkls” apkopotā informācija.

Ja uzņēmums neizvēlēsies tirgotāju noteiktajā laikā, tam elektrību pārdos pēdējais garantētais piegādātājs, ko izvēlēsies “Sadales tīkls”. Pinkulis prognozēja, ka šī cena varētu būt augstāka nekā tirgotāju piedāvātā. Tihane iebilda, ka patlaban Latvijā nav skaidrības par pēdējā garantētā tirgotāja cenas noteikšanu. Lietuvā esot zināms, ka šī cena ir par 20% augstāka nekā regulētā cena, bet Igaunijā tā piesaistīta “spot” tirgus cenai.

 

Uzziņa

* Latvijā no 1. aprīļa elektrība brīvajā tirgū būs jāpērk tiem lietotājiem, kuriem pieslēguma spriegums ir lielāks par 400 voltiem un ievad­aizsardzības aparāta nominālā strāva lielāka par 100 ampēriem.

* 1400 brīvajā elektroenerģijas tirgū jau esošajiem uzņēmumiem piepulcēsies vēl aptuveni 4500 uzņēmumu.

* Patlaban elektroenerģiju piedāvā četri tirgotāji: “Latvenergo” (90%), “Enefit” (10%), “BCG Rīga” un “Enerģijas avots”.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+