×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
7. janvāris, 2017
Drukāt

Jakrins “Rīgas satiksmē” pelnīs piecus tūkstošus (3)

Emīls Jakrins. Foto - LETAEmīls Jakrins. Foto - LETA

Jaunieceltais pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” valdes loceklis Emīls Jakrins mēnesī pelnīs 5163 eiro, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvis Viktors Zaķis.

Uzņēmuma valdes locekļu algas tiek noteiktas, pamatojoties uz Ministru kabineta noteikumiem par publiskas personas kapitālsabiedrību un publiski privāto kapitālsabiedrību valdes un padomes locekļu skaitu atbilstoši kapitālsabiedrības lielumu raksturojošiem rādītājiem, valdes un padomes locekļu mēneša atlīdzības maksimālo apmēru.

Atbilstoši šiem noteikumiem “Rīgas satiksmes” valdes locekļiem, tajā skaitā arī Jakrinam, mēnešalga ir 5163 eiro.

Jau ziņots, ka Jakrins drīkst savienot darbu “Rīgas satiksmes” valdes locekļa amatā ar Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītāja amatu. Tomēr, lai nerastos interešu konflikts, apvienojot amatus, ir nodalītas kompetences.

Jakrins tika iecelts “Rīgas satiksmes” valdes locekļa amatā uzreiz pēc tam, kad viņu šim amatam nominēja “Rīgas satiksme” valdes locekļa amata kandidātu konkursa komisija.

“Rīgas satiksmes” dalībnieki ārkārtas sapulcē 27.decembrī Jakrinu iecēla kompānijas valdes locekļa amatā uz pieciem gadiem. Vienlaikus, ņemot vērā, ka 31.decembrī beidzās “Rīgas satiksmes” valdes priekšsēdētāja Leona Bemhena pilnvaru termiņš, minētajā kompānijas dalībnieku ārkārtas sapulcē Bemhena tik atkārtoti iecelts par kompānijas valdes priekšsēdētāju uz pieciem gadiem, liecina “Firmas.lv” dati.

Jakrins Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumus veic no augusta vidus, kad saistībā ar Rīgas ielu remontdarbu lēno gaitu no amata tika atstādināts departamenta direktors Vitālijs Reinbahs.

Pirms tam Jakrins bija Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes loceklis. Jakrins savulaik bijis arī nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) biedrs, 2005.gadā viņš ieņēma Rīgas vicemēra Jāņa Birka padomnieka amatu, kā arī SIA “Rīgas nami” padomes priekšsēdētāja vietnieka amatu.

Savukārt 2010.gadā ar Jakrina vārdu bija saistīts politisks skandāls, kad partijas biedri viņu izslēdza no partijas, jo Jakrins vienlaikus ieņēma vairākus nozīmīgus amatus, tostarp satiksmes ministra biroja vadītāja amatu un CSDD valdes locekļa amatu. Kā toreiz pauda VL-TB/LNNK vadība, Jakrina iecelšana CSDD valdē vērtējama kā nepieņemama gan tāpēc, ka tas veikts pēdējā dienā bez jebkāda konkursa, gan paša Jakrina apšaubāmās reputācijas dēļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. tad pelnīs? Patiesībā taču-saņems!

  2. Tā turpināt! Perfekts stimuls maksāt nodokļus! Kas var būt labāks par šo? Varturi – turpiniet vien stimulēt tautas zemiskākos instinktus; kazi, sagaidīsiet ejakulāciju!

  3. kas notiek TB/LNNK? Atbildēt

    Kārtējais tēvzemietis, kurš pārmigrējis Saskaņas virzienā, pēc Straumes, Požarnova, Kalniņa… Daudz tur vēl tādu? Ka neiznāk kā ar čekistiem, kuri pēc tam stāstīja, ka par neatkarīgu Latviju vien domājuši. Varbūt tēvzemieši slepeni par Putina impēriju sapņo?

Draugiem Facebook Twitter Google+