Lasītāju viedokļi

Lasītāju aptauja: Vai esiet izlēmis, par ko balsosiet Saeimas vēlēšanās? 8

Foto-LETA

Nupat, esot Saldus pilsētā, uzrunāju vairākus iedzīvotājus, vaicājot – vai ir jau izlēmuši, par ko balsos 12. Saeimas vēlēšanās šā gada 4. oktobrī.

Laimonis Dunkels, bezdarbnieks: “Tāpat zināms, ka nekas uz labo pusi mūsu valstī neies. Vieni sola debesmannu jau rīt uz brokastlaiku, bet, kad tikuši pie teikšanas, atrunājas – mēs esam mazākumā, neko nevaram izdarīt. Kas mums, vienkāršajiem ļaudīm, atliek? Paļauties uz saviem spēkiem. Turpmāk vēlēt neiešu, lai gan līdz šim to darīju.”

Vita Krastiņa, pārdevēja: “Kaut kam tomēr ir jātic un jācer, ka būs labāk. Par konkrētiem politiķiem nepateikšu, bet gribētu, lai politikā aktīvāk ienāk jaunie. Tad varbūt kaut kas mainīsies radikālāk. Paši vien esam iekāpuši tajā dīķī un pašiem arī jātiek no tā ārā. Līdz šim uzticējos partijai, kurā bija Valdis Dombrovskis – “Vienotībai”. Tās spēcīgākie politiķi tagad strādās Briselē – lai viņiem veicas, bet domāju, ka arī Latvijā palikušie varēs sevi tagad labāk parādīt.”

Aija Bergmane, sadzīves tradīciju vadītāja: “Uz EP vēlēšanām neaizgāju, jo, manuprāt, tur jau iepriekš viss nokārtots un izlemts. Arī par Saeimas vēlēšanām ilūzijas neloloju – viņi vienkārši grib piepildīt savus makus ar naudu. Nākamos piecus gadus mūsu valstī nekas labāks nav gaidāms. Tā es jūtu. Piemēram, pie mums Saldū profesionāli tehniskajā vidusskolā sagatavoja ugunsdzēsējus, glābējus. Speciāli viss tika darīts, lai šo profesiju jaunieši te vairs nevarētu apgūt, turpmāk tikai Rīgā. Kāpēc atkal viss tiek Rīgai? Birokrātija, politika “roka roku mazgā”, jaunie aizbrauc, bezdarbs… Šodien es balsotu par Ingunas Sudrabas veidoto partiju. Ja Augstajā namā apgrozīsies atkal tie paši vecie, nekas nebūs. Jālaiž pie varas jaunie, tādi kā Sudraba, viņas domubiedri, citi gaiši cilvēki.”

 

Melita Medne, pensionēta skolotāja: “Traki būs! Bet uz vēlēšanām jāiet, tie taču svētki! Bet, runājot nopietni, ir jāpiedalās, bez valdības nevar palikt. Par ko balsot? Šlesers ar Godmani, tāpat Repše, taisa savas partijas, dikti reklamējas, bet viņu programmas vēl nav zināmas. Par nacionāļiem? Lai gan esmu latviete, manās acīs viņi ir pārāk radikāli. No “Vienotības” labākie kadri tagad ir Eiropas Parlamentā siltās vietās, lai te Latvijā vairs nebūtu jācīnās. Mani uztrauc, ka tautu tik lēti ar reklāmām var apmuļķot. Vecāks tantiņš prasa, vai jābalso par Griguli, jo viņa tik ļoti reklamējās, sūtīja apsveikumus katram uz pastkastīti un savu panāca. Saduļķo prātus.”

Ivars Mednis, bijušais apsardzes darbinieks: “Kā cilvēki nesaprot, ka nedrīkst balsot par mazajām partijām! Atņem tikai balsis lielajām partijām. Un čiks vien iznāk. Šlesers manās acīs ir tukša vieta, bet Repše sevi jau parādījis un vēlreiz viņam nekas nespīd. Kādreiz par viņu balsoju, bet tagad gan vairs ne. Uztrauc, ka arvien lielāka piekrišana ir Ždanokas krievu partijai. Kam tiks šoreiz mana balss, neesmu vēl izlēmis. Man ļoti nepatīk, ka Saeimā ievēlētie “tirgojas”, veido koalīcijas un opozīcijas. Es uzskatu tā: ja cilvēki ievēlēti Saeimā, visu partiju pārstāvjiem arī jāveido valdība. Piemēram, “Saskaņa” – cik reizes tā vēlēšanās uzvarējusi, bet pie valdības netiek. Vienreiz vajadzētu laist, iedot atbildīgas ministrijas un lai parāda – var vai nevar. Kritizēt vienmēr ir vieglāk, nekā kaut ko izdarīt.”

Aivis Baumanis, skolēns: “Vēl neesmu balsojis, šogad pabeidzu 9. klasi un tālāk mācīšos amatniecības vidusskolā. Politika mani pagaidām nesaista, priekšroku dodu praktiskām lietām – mototehnikai, automehānikai, arī mūzikai. Mani vecāki vēlēt vairs neiet, vīlušies politiķos, jo nekas jau nemainās. Es, kad sasniegšu 18 gadu vecumu, droši vien pirmajā reizē vēlēt aiziešu.”

LA.lv