×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
24. oktobris, 2016
Drukāt

Jālikvidē vairākas iestādes un nevajag vēstniecību Korejā, saka opozīcijas pārstāvis Bondars (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Mārtiņš Bondars

Nākamā gada budžetā vairākus miljonus eiro varētu ietaupīt, likvidējot iekšlietu ministra pakļautībā esošo Iekšējās drošības biroju un atsakoties no Latvijas vēstniecības atklāšanas Korejā, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” sacīja Saeimas opozīcijā esošās Latvijas Reģionu apvienības (LRA) līderis Mārtiņš Bondars.

Viņaprāt, Valsts policijai nav nepieciešams Iekšējās drošības birojs, jo tā funkcijas ļoti labi var pildīt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Protams, lai tas notiktu, KNAB ir jāpiešķir papildu līdzekļi, taču šī summa noteikti būtu mazāka par četriem miljoniem eiro, kas pašreiz nepieciešami Iekšējā drošības biroja uzturēšanai, sprieda LRA līderis.

Tāpat Bondars norādīja, ka valsts varētu taupīt naudu, neatverot vēstniecību Korejā, jo tur nedzīvo daudz mūsu tautiešu. Tādējādi Latvija nākamā gada budžetā ietaupītu aptuveni miljonu eiro.

Pēc LRA vadītāja domām, likvidējams būtu arī Pārresoru koordinācijas centrs, jo tam ir līdzīgas funkcijas kā Ministru prezidenta birojam, līdz ar to varētu vienkārši paplašināt premjera biroja funkcijas, piešķirot tam papildu finansējumu, kas būtu mazāks par atsevišķas institūcijas uzturēšanai nepieciešamo summu.

Bondars atzina, ka valstij vairāk vajadzētu domāt par to, kur iegūt papildu ieņēmumus. Pēc viņa teiktā, Latvijas gadījumā lielākus ieņēmumus gūt traucē uzņēmējdarbībai nedraudzīgā nodokļu sistēma. Nesenā mūsu valsts vēsturē esot piemēri tam, kā nodokļu izmaiņas var palīdzēt sakārtot sistēmu. “Tā ir attieksmes maiņa no politiķu puses. Attieksme maina domāšanu, domāšana maina politiku un politika maina iznākumu,” rezumēja Bondars.

Viņš arī uzsvēra, ka nesen ieviestais solidaritātes nodoklis padara Latvijas nodokļu sistēmu nekonkurētspējīgu pat starp Baltijas valstīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Zaķīt, nevajaga 100 deputātus un 200 palīgus ar lielām algām. Nevajaga Pārresoru koordinācijas centru, ja ir Valsts sekretāru sanāksme. Nevajaga Parlamentāros sekretārus, ja ir zinošs ierēdnis, kurš gatavojis likumprojektu un, droši vien, seko līdz tā virzībai Saeimā. Nevajaga viceprezidentus organizācijās un “vicemises” Saeimā, nevjaga atvērt kabatu kvotām un citām piemaksām. Nevajaga būvēt jaunas zāles, kur ērti snaust, kad pensionāriem nav naudas zālēm. Krievijā inteliģence esot merkantili rāvēji bez dvēselēm, bet kā ir ar mums? Tāda sajūta, ka viens vienīgs viduvējību slānis…bet Koreja, bučmūlīt, nesapratīs. Vispār vienai no prasībām, lai iekļūtu Saeimā vajadzētu būt – lai deputātam nebūtu pierīte vien 2 pirkstu platumā…

 2. PARTIJA-NASH RULEVOI ! Atbildēt

  kaa shitie ………….. pljindari …….. un tikai kurkuljojas …………. DIEVS NAV MAZAIS BEERNS .

 3. da, pieriebies viss tas ................. Atbildēt

  Kaa tur krieviski : VISHJOL MESJAC IZ TUMANA … vinul GOLAAAS iz karmana … – pamodies :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 4. Bondar,sāc ar sevi,atsakies no algas pielikuma!

 5. Domāju, ka šis tips ir nedaudz grudrāks. Izrādās – tikai demagogs un populists.

 6. Ar to ietaupīšanu tā būs,kā būs… Jo pat Saeimā tiek ieviesta vēl viena nodaļa. Arī ministrijas pieprasījušas papildu finansējumu aptuveni 600 jaunu ierēdņu uzturēšanai.Bez tam,kā skaidro mums ekonomikas ministrs,ierēdņu algas vajag palielināt!

 7. Latvijas vēstniecību Mongolijā,kā Latvijai īpaši svarīgu,saglabāsim,Bondara kungs?

 8. Tik vien bija tā pulvera??! Atbildēt

  Vēstniecības,Bondara kungs,tiek atvērtas,ne jau tāpēc vien,ka attiecīgajā valstī dzīvo daudz mūsu tautiešu. Arī Japānā un Ķīnā nav daudz mūsu tautiešu! Mongolijā un Ēģiptē-ne tik! Un jālikvidē ir ne tikai vairākas
  iestādes,bet vispirms vairākas ministrijas.Pavisam noteikti atsevišķu Veselības ministriju,kā tas ir izdarīts gan Igaunijā,gan Krievijā,Somijā,Zviedrijā,Norvēģijā,Islandē,Nīderlandē,Vācijā,Polijā,Ungārijā,Horvātijā,Gruzijā,Grieķijā un pat rakstā īpaši izceltajā Dienvidkorejā!!

 9. Latvijai vēstniecības vispār nav vajadzīgas, jo mēs nespējam samaksāt vēstniecību tehniskajiem darbiniekiem algu, lai viņš varētu iztikt, bagātajās valstīs, bez naudas sūtījumiem no mājām. Pietiktu ar konsulātiem, jo mēs praktiski neko neražojam un palīdzēt mūsu vēstniecības LV pilsoņiem svešumā arī neko nevar, pluss vēl ES pieņemts likums, ka var griesties pēc palīdzības jeb kurā ES vēstniecībā, ja savējās nav.

 10. cik daudz jums – Latvijas Avīze – samaksāja šis jampampiņš par viņa reklamēšanau? Interesanti, radikāls liberasts reklamējas konervatīvā plāssaziņā! Nenormālība!

  • Pareizi vien ir, jautājums pacelts!
   Kāpēc nevarētu visām Baltijas valstīm būt viena vēstniecība? Kāpēc tā jāsadrumstalo un jātērē milzu līdzekļi?? Kāda atdeve visiem šiem konsulātiem un vēstniecībām. Sen bija laiks padomāt par taupību!!
   Jāieklausās arī opozīcijas viedoklī, nevis “jānorok”. Bondaram pieredze arī ārvalstīs, taču vairāk saprot no politikas uzbūves un taupības būtības tuvojošās krīzes priekšvakarā.
   Centus netaupīsiet, pie euvro netiksiet, to nu BEIDZOT vajadzētu sajēgt!

Draugiem Facebook Twitter Google+