×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. oktobris, 2016
Drukāt

Jālūdz iespēja LTV izteikties latviski (8)

Ekrānšāviņš no ltv.lsm.lvEkrānšāviņš no ltv.lsm.lv

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) vēstulē Latvijas Televīzijai (LTV) aicina nodrošināt iespēju raidījumos krievu valodā runāt valsts valodā, nodrošinot tulkojumu krieviski, ja raidījuma dalībnieks krievu valodā nevar izteikties.

NEPLP vēstule tapusi, atbildot uz kādas valsts iestādes iesniegumu saistībā ar LTV7 raidījumu “Točki nad i”, kurā tās pārstāvjiem tika atteikta dalība raidījumā, jo viņi vēlējās runāt latviski. Atteikums bija pamatots ar to, ka tehniski nav iespējams nodrošināt tulkojumu raidījuma laikā. NEPLP uzskata, ka raidījumu krievu valodā tulkojuma nodrošināšana valsts valodā ļautu raidījumos iesaistīt plašāku skaitu cilvēku, kuru viedoklis ir nozīmīgs, un tas neradītu ierobežojumus kvalitatīvai komunikācijai ar krievvalodīgo auditoriju. Kā norāda LTV, visi raidījuma “Točki nad i” potenciālie viesi vienmēr tiek informēti par to, ka diskusijas notiek krievu valodā. Valsts iestādes parasti neesot atteikušas savu dalību diskusijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Mārai Zālītei bija dzejolis, ko visi zināja – “…pazemīgi es lūdzu – ļaujiet man manu valodu lietot…”

  2. Jā…Latviija…Jālūdz izteikties latviski-vai tad te vēl komentāri nepieciešami..

  3. pazemīgais letiņš Atbildēt

    Varbūt noņemt cepuri un mesties ceļos?

  4. Nekas nav jālūdzas, jāpieprasa!

    • Latvijas sabiedriskajā televīzijā vienmēr ir jābūt iespējai runāt latviski un bez kādiem tulkiem. Ja kāds vēl nesaprot valsts valodu tā ir viņa problēma.

  5. Ko, vai man savā valstī būs jālūdzās, lai valsts televīzija, radio cienītu šīs zemes valodu – latviešu valodu?

  6. Paldies NEPLP! Beidzot!

Draugiem Facebook Twitter Google+