×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
6. decembris, 2016
Drukāt

Mums ir dažādu ātrumu sabiedrība, gadu pēc demisijas secina Straujuma (13)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze
Uzziņa

Laimdota Straujuma, politiķe
Dzimusi 1951. gada 24. februārī skolotāju ģimenē
Studējusi matemātiku LU Fizikas un matemātikas fakultātē; ieguvusi arī ekonomikas doktora grādu
Ilgus gadus strādāja Zemkopības ministrijā
Latvijas valdības vadītāja no 2014. gada janvāra līdz 2016. gada februārim
Šķīrusies, dēli Atis un Ģirts, seši mazbērni

Autori: Dace Terzena, Ģirts Kasparāns

LAIMDOTA STRAUJUMA iegāja Latvijas vēsturē kā pirmā sieviete, kurai uzticēts valdības vadītājas postenis, bet pirms gada viņai nācās to pamest. Straujuma atgriezusies Saeimā, izbauda mierīgāku dzīves ritmu un meklē risinājumus, kā mazināt plaisu starp tautu un politiķiem.

7. decembrī apritēs gads, kopš Straujuma paziņoja par aiziešanu no valdības vadītājas amata, kurā nostrādāja divus gadus. Saeimas deputātes darba režīms ir krietni brīvāks, tādēļ tagad ir iespēja atvilkt elpu pēc saspringtā darba cēliena. Arī uz mājām Zolitūdē vai ciemos pie mazbērniem viņa var doties bez miesassargu pavadības. Straujuma stāsta, ka viņas ģimenei izveidojusies tradīcija sestdienās apmeklēt baseinu. “Es neesmu diez ko laba peldētāja, bet galvenais, ka visi esam kopā. Ģimenei ir svarīgi, lai būtu kopīgi pasākumi.”

Premjeres karjeras laikā savus bērnus un mazbērnus Straujumai sanācis redzēt krietni retāk. Pat miegam regulāri varēja atvēlēt tikai kādas piecas stundas, jo pulksten 7 no rīta jau bija jābūt pie friziera, lai pirms darba dienas sākuma paspētu uzspodrināt ārieni atbilstoši augstākā līmeņa amatpersonas tēlam. Vīriešiem nav šādu problēmu, un Straujuma atzīst, ka sievietei politikā neklājas viegli.

Saeimā pie viņas kabineta sienas redzamas fotogrāfijas no tikšanās reizēm ar citu valstu līderiem. Tiesa gan, daļa no viņiem, tāpat kā Straujuma, jau pametuši savu posteni, un Laimdota joko, ka steigšus jānoņem bilde ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, lai arī Angelu nepiemeklētu šāds liktenis.

Vai Merkele bija no tiem ārvalstu līderiem, ar kuriem jums bija vislabākās attiecības?

Jā, ar viņu uzreiz atradu kopīgu valodu, jo abas esam sievietes, līdzīga vecuma un līdzīgu domāšanu: viņa pēc izglītības ir fiziķe, arī es nāku no “fizmatiem”. Savukārt no Baltijas līderiem ļoti labi izdevās saprasties ar Igaunijas premjeru Tāvi Reivasu, lai gan viņš ir jaunāks par maniem dēliem. Man patīk gudri vīrieši!

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Pļaka! Ko tu jaunu vari pateikt? Labāk būtu zeķes mazbērniem adījusi!

 2. Mūsu sabiedrībai vispār nav ātruma.

 3. ontons nu Rjazaknis Atbildēt

  vienkarshi cuuka.

 4. dzivaas shausmas,kapec nav uzrakstits par vinjas staazu kopmartijaa? katrs sarkanais joprojam lielas pats nesaprot ar ko? Kas vinai bija gruuti? Piepalidzeet taisiit rebes komunistiem 2 gadus? kauna emaz nav govei.

 5. Pareizi Straujuma, ka attīstāmies ar dažādu ātrumu. Minimālā alga par 10 eiro( ja atvelk nodokļus vēl mazāk), bet pašiem par daudziem simtiem eiro. Kaunu galīgi pazaudējusi, jau sen vajadzēja dzīvot pensijā un tautai nerādīties.

 6. Straujumas kundzei jau droši vien arī pamatskolā nācās V.Plūdoņa 1899.g. sacerēto “Divi pasaules” lasīt un analizēt, lai par “dažādo ātrumu” pastāvēšanu kapitālismā nebrīnītos.
  “…Kā zibošs ziedu mežs, / Kas kairu smaržu dveš, / Sēd zīdā, zelta dāmas cēli, glīti; / Un kavalieri triec, /
  Un puto šampanietis, / Un lepni dīžā baltās vestes švīti /
  Kad saule tvīkstot jūras gultā krīt / Un ap to dejo dimantkurpes kāvi, – / Iz māla būdām tīklus jūrā dzīt /
  Lien stīvi, drūmi, salīkuši stāvi…./

 7. laimdota ir otra solvita? Atbildēt

  Netaisnojieties,Vienotība !Tieši Vienotība uzsāka kvotu korupcijas gājienu partijas Vienotība vēlētaju balsu pirkšanai ,
  Kauns nav solvit?, , krāpties, melot,apzagt, korumpēt un pirkt vēlētāju balsis tas ir i Vienotības gaumē .Arī šogad visa Vvvvienotība balsoja par kvotu miljonu palielināšanu savā labā! Laimdota, tu arī esi tāda pati solvita, ko ?kaus,kauns,kauns!

 8. Labi, ka cilvēks spēj pamosties!

 9. nevaru piekrist Laimdotai,ka to “lielāko ātrumu”nosaka izglīt’bas līmenis,bet neveiksminieki ir visi galīgi lohi.Mūsu valstī veiksminieki ir tie,kuri pamanījās 90-tajos atrasties īstajā vietā un pagrābt lielāko un vērtīgāko kumosu no kopējā katla ,pēc tam to izdevīgi notirgojot.Vēl arī tie,kuri apvienojoties interešu klubiņos,nosaucot tos par partijām,monopolizēja varu un tagad dāsni barojas no “neveiksminieku “samaksātajiem nodokļiem,izģērbjot tos plikus.Pārējā tautas daļa,neskatoties uz viņu izglītības līmeni,joprojām tiek uzskatīta par totāliem neveiksminiekiem,jo nav apguvuši prasmi piekļūt silei,atgrūžot no tās vājākos un pieklājīgākos.

 10. Es jūs cienu, bet... Atbildēt

  Tikmēr par nervu sistēmas jutīgumu nesūdzas “Vienotības” politiķe Laimdota Straujuma, kas tomēr saprotot gan Kandavas iedzīvotājus, gan vajadzību pēc trases, lai jauniešiem būtu ko darīt. Straujumas vadītā valdība pērnruden apstiprināja Kandavas un citām mototrasēm labvēlīgos noteikumus. Viņa atgaiņājas, ka lēmēji bijuši visi ministri. Izņēmums bija veselības ministrs, kas pret tik strauju trokšņa līmeņa palielinājumu iebilda, jo tādi decibeli ir pretrunā Pasaules veselības organizācijas iet Veselības ministru valdība ignorēja.
  Kā liecina dokumenti, Latvijas Automobiļu federācijas prezidenta Jāņa Nagļa gribu Straujumas ministru kabinets piepildīja trīs mēnešu laikā.

  “Es sāku atcerēties… Tiešām atnāca Nagļa kungs, bet ne jau viņš viens – vesela rinda cilvēku. eikumiem…”
  (Avots: LSM, 13.09.2016)

  • Paldies par dalīšanos piedzīvotajā (sajutu īstu saikni ar rakstīto). … un optimismam doma – Kāpēc man ir jauns lamuvārds – (?) :” Ventspils ekspresis” – skaidroju : “satiksmes autobuss neuzņem pasažierus ierīkotajās pieturvietās, steidzamies tev garām, jo nav atļauja uzņemt cilvēkus pa ceļam (ko nokavēsim?)”. Lai jauka diena!

Draugiem Facebook Twitter Google+