×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. janvāris, 2016
Drukāt

Jāmaksā 3000 eiro atlīdzība (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) piespriedusi Latvijai samaksāt 3000 eiro kompensāciju Latvijas iedzīvotājam par neobjektīvu tiesas lēmumu.

Ruslans Savins ECT bija iesūdzējis Latviju par to, ka krimināllietas izskatīšanas laikā viens un tas pats Latgales apgabaltiesas tiesas sastāvs izskatīja gan iesniedzēja sūdzību par lēmumu par drošības līdzekļa piemērošanu, gan vēlāk iesniedzēja iesniegto apelācijas sūdzību par pirmās instances tiesas notiesājošo spriedumu. Tiesa veikusi teksta analīzi Latgales apgabaltiesas lēmumam, kurā ir noraidīta iesniedzēja sūdzība par apcietinājuma piemērošanu. ECT spriedusi, ka var secināt, ka tiesneši vēl pirms krimināllietas izskatīšanas pirmajā instancē bija pauduši viedokli, kas izraisa pamatotas šaubas par viņu objektivitāti. Tiesas ieskatā Savinam varēja būt pamatotas šaubas par tiesnešu objektivitāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. 52.pants. Interešu konflikta apstākļi atsevišķām kriminālprocesā iesaistītajām personām
  (1) Vienā pirmstiesas kriminālprocesā nedrīkst būt iesaistītas personas, kuras savstarpēji saista laulība, kopīga saimniecība vai pirmās pakāpes radniecība, ja šīs personas konkrētajā procesā ir:
  1) uzraugošais prokurors un procesa virzītājs izmeklēšanā;
  2) amatā augstāks prokurors un procesa virzītājs vai uzraugošais prokurors;
  3) izmeklēšanas tiesnesis un procesa virzītājs vai uzraugošais vai amatā augstāks prokurors.
  (2) Jautājumu par šā panta pirmajā daļā minētā interešu konflikta izbeigšanu pieņem persona, kurai ir tiesības izlemt noraidījumu.
  (3) Izmeklēšanas tiesnesis nedrīkst būt persona, kura šajā pašā kriminālprocesā ir bijusi procesa virzītājs vai uzraugošais prokurors.
  (4) Lietas izskatīšanā tiesā nedrīkst piedalīties tiesnesis, kurš ir:
  1) piedalījies šajā kriminālprocesā jebkādā statusā;
  2) radniecībā līdz trešajai pakāpei, svainībā līdz otrajai pakāpei, laulībā ar citu iztiesāšanā iesaistītu tiesnesi, apsūdzības uzturētāju vai prokuroru, kas krimināllietu nodevis iztiesāšanai, vai kuru ar minēto tiesnesi, apsūdzības uzturētāju vai prokuroru saista kopīga saimniecība.

 2. ECT krievu un tamliidziigo salashnju noziedzniekus miil.

Draugiem Facebook Twitter Google+