×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.1°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
31. augusts, 2017
Drukāt

Jāmaksā 90 000 eiro par turēšanu psihiatriskajā slimnīcā (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 28. augustā nolēma piedzīt no valsts morālā kaitējuma kompensāciju 90 000 eiro apmērā par labu Mārtiņam Raudevam par nepamatotu rīcībspējas atņemšanu un viņa ievietošanu psihiatriskajā slimnīcā.

Kā norāda Raudeva pārstāve, zvērināta advokāta palīdze Laura Skrīvere-Zvejsalniece, šī ir viena no pirmajām lietām Latvijā, kad tiesa piedzen kompensāciju par nepamatotu ievietošanu psihiatriskajā slimnīcā un rīcībspējas atņemšanu. 2000. gadā pret Raudevu sākts kriminālprocess par Augstākās tiesas tiesneša goda aizskaršanu, vēlāk tiesa viņu atzina par vainīgu un nolēma viņu ievietot ārstēšanai specializētā psihiatriskajā slimnīcā ar apsardzi. Lai arī 2003. gada oktobrī Satversmes tiesa attiecīgo Krimināllikuma pantu atzina par neatbilstošu Sa­tversmei un tas vairs nebija spēkā, lēmuma izpilde tika uzsākta un Raudevs 2004. gada jūlijā piespiedu kārtā tika ievietots psihiatriskajā slimnīcā ar apsardzi. Kopumā psihiatriskajā slimnīcā Raudevs pavadīja vairāk nekā piecus mēnešus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Nebrīnīšos, ja pie tās kārtības un tiesiskuma, kas valda Latvijā, piem. Jurašu vai citus Lemberga brandžai nepaklāvīgos, arī pasludinātu par garīgi slimiem un ievietotu klīnikā.

 2. Viens Likums un viena Taisnība VISIEM! Atbildēt

  > lv–vīzes administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C_E_N_Z_Ū_R_A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+