×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
12. novembris, 2015
Drukāt

Jāmaksā par sausu ūdeni (5)

Gata Šļūkas zīmējumsGata Šļūkas zīmējums

Rīdziniekiem – Eduarda Smiļģa 1. nama iedzīvotājam Laurim Ērenpreisam un viņa brāļa sievai Dacei Ērenpreisai – tiesā izdevies uzvarēt cīņā ar pašvaldības uzņēmumu “Rīgas namu pārvaldnieks” par apsaimniekošanas rēķiniem.

Kopš 2007. gada “Rīgas namu pārvaldnieks” (toreiz vēl “Kurzemes namu apsaimniekotājs”) pieprasījis dzīvokļa īpašniekiem samaksāt arī par to ūdens patēriņu, kas radies no starpības starp kopīgo ūdens skaitītāju namā un dzīvoklī uzstādīto.

Dzīvokļu īpašnieki atteikušies šo starpību maksāt, jo nosprieduši, ka nav taisnīgi maksāt par ūdeni, kas nav ne pielīgts apsaimniekošanas līgumā, ne patērēts. Un turpinājuši maksāt tikai pēc dzīvokļos uzstādīto ūdens skaitītāju rādījumiem. Toties “Rīgas namu pārvaldnieks” uzskatījis, ka dzīvokļu īpašnieki ir parādā uzņēmumam un par laikā nesamaksātajiem rēķiniem sācis skaitīt soda naudu. Iznākumā no 2007. gada līdz 2012. gadam parāds kopā ar soda naudu par abiem dzīvokļiem sasniedzis ap 1100 eiro (771 latu).

Šajos aizvadītajos gados Lauris Ērenpreiss vairākkārt rakstiski prasījis apsaimniekotājam noskaidrot, kur namā pazūd ūdens, proti, kāpēc starp kopīgo ūdens skaitītāju namā un dzīvoklī uzstādīto rodas tik liela starpība. Tāpat rakstiski prasījis novērst ūdens zudumus un pārrēķināt viņam piesūtītos rēķinus. “Ja apsaimniekotājam ik mēnesi maksāju par nama uzturēšanu, tad taču man ir tiesības prasīt viņam novērst trūkumus,” spriež Lauris.

Taču par šīm prasībām apsaimniekotājs nelicies ne zinis, turpinot sūtīt jaunus rēķinus.

Lauris iesniedza tiesā prasību pret “Rīgas namu pārvaldnieku” . Tas atbildējis ar pretprasību. “Tiesa atzina, ka man tomēr ir taisnība,” stāsta Lauris Ērenpreiss. Tomēr izrādās, nekas nav beidzies. “Kaut arī triju gadu ilgā tiesāšanās mums beigusies labvēlīgi, līdz galam jau nekas nav panākts, turpinās tā pati nejēdzība. Tāpat kā agrāk, arī pašlaik saņemam tādus pašus rēķinus, kuros iekļauta maksa par ūdens patēriņu, kas rodas no lielās starpības starp kopīgo ūdens skaitītāju namā un mūsu dzīvokļos uzstādītajiem,” saka Lauris Ērenpreiss.

Visu rakstu lasiet 13. novembra “Latvijas Avīzē” vai “Latvijas Avīzes” e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Viens iztiesājās, bet kur ir valsts vara, kas ievies kārtību valstī un aizsargā iedzīvotājus ar likumu? Kur ir atbildība par VK revīzijā konstatētajām izlaupīšanām Rīgas namu pārvaldniekā?
  Pamēģini, tu cilvēciņ valstij vai pašvaldībai nenomaksāt 5 EUR un tevi sapūdēs, izvazās pa tiesām. Kur lai tauta ņem naudu tiesāties. Ja to darīt, tad katram iedzīvotājam vismaz vienu reizi tiesā jāiesniedz pieteikums pret valsti, valsts iestādi vai pašvaldību un Rīgas domi. Tāda patvaļa valda Rīgā visur – “Laba”, RS, RNP, kas pārsniedz visas saprātīgās robežas un valsts vara klusē, neaizstāv.

 2. Ja, uz šo balstoties, visi sāktu pieprasīt pārmaksātās naudas atmaksu no “Rīgas namu pārvaldnieka”, uzņēmumam rastos ļoti nopietni finansiāli sarežģījumi.

 3. Zini, izmanto un aizsargā savas Likumīgās TIESĪBAS!
  .
  Šajā valstī pašreiz spēkā esošās likumdošanas attiecīgie normatīvie akti (NA) ir pietiekami kvalitatīvi, lai Latvijas iedzīvotājiem, t.sk. arī VISIEM, kuri izmanto pašvaldību u.c. “komunālbiznesmeņu” sniegtos ūdens piegādes / kanalizācijas, apkures, kā arī apsaimniekošanas / pārvaldīšanas u.c. pakalpojumus, būtu VISAS nepieciešamās iespējas gana efektīvi un pilnvērtīgi realizēt un aizsargāt savas Likumīgās Tiesības.
  .
  Iespējamajiem interesentiem – skat. attiecīgo informāciju interneta portāla “MANASTIESIBAS.LV” diskusiju “Forumā” (portāla atrašanai izmantojot “Google” meklētāju):
  .
  t.sk. “Foruma” tematiskajās sadaļās –
  .
  – “Dzīvokļa tiesības”;
  – “Personas datu aizsardzības tiesības”;
  – “Patērētāju aizsardzības tiesības”
  .
  u.c., kopumā 26 tematiskās sadaļas.
  .
  Ir sacīts: “Viens Likums un viena Taisnība VISIEM!” 😉

 4. Tā rīkojas ne tikai “RNP”. Bezcers.

Draugiem Facebook Twitter Google+